صفحه اصليفروشگاهفروشندگانبازاريابيدرج بنر ويژهاخبار و مقالات ايستگاه آگهيآگهي دهندگانتالار گفتمانتماس با مادرباره ما

 

اقتصاد خرد و کلان 11695

اقتصاد خرد و کلان یه سری تناقض ها هست بین اقتصاد خرد و کلان.
مثلا پس انداز: اگر خانوارها پس انداز کنن ثروتمند میشن ولی پس انداز خانوارها در سطح کلان باعث فقیرتر شدن اقتصاد می شود(پول کنز می شود).
در شرایط تورمی هم این تناقض نمود پیدا میکند: خانوارها به صورت خرد دنبال راهی برای حفظ ارزش دارایی خودشان هستند که در سطح کلان باعث افزایش تورم و تشدید سقوط پول ملی می شود.
نمی شود ملت را بابت تلاششان برای حفظ دارایی ها و پس اندازشان سرزنش کرد، نباید کار در سطح کلان به اینجا میرسید، اینکه بیاییم بگیم روانی است و حباب هست و کار یه عده ای سودجو و رانتخوار هست آدرس غلط دادن هست، هر اتفاقی در سطح خرد می افتد عاملش غلط بودن سیاست های کلان هست.
هی هم نگید بلژیک فلان بود، هلند بهمان بود، فلان کشور ملکه گفت نخرید، نخریدن خوب شد و از اینا، ملکه و فلکه رو ول کن، اونجا اگه ملت یه ماه نخریدن چون به بعد یه ماه امید داشتن ولی اینجا شما یه دورنمای روشن بده تا ملت آروم بشن، وقتی رییس بانک مرکزی ات از 5 تا تصمیمش 4 تاش فول بود الان هم میگه دیگه نمی دونم چیکار کنم!!!، چه انتظاری داری مردم اعتماد کنن.
تو همین تلگرام من شاید بالای 500 پیام هست که آقا من بیست میلیون، سی میلیون، 50 میلیون دارم که همه پس انداز و زندگیمه چیکار کنم نابود نشه؟ اینا درده، غمه، ستمه، عاملش هم تصمیماتی است که اقتصاد رو کشوند به اینجا.

تاریخ ثبت مقاله: 1397/4/6    تاریخ به روزرسانی مقاله: 1397/4/6
منبع: کانال تلگرام دکتر مرتضی عباد
بازديد: 39
امتیاز: 0
نام کاربری نویسنده: chaampol

 

اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین   اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک   اشتراک گذاری این مطلب در تویتر   اشتراک گذاری این مطلب در کلوب   اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک   اشتراک گذاری این مطلب در یاهو   اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان   ارسال این مطلب به ایمیل دوستان


لطفا به متن فوق امتیاز دهید:


شما می توانید درباره مقاله فوق نظر دهید:


کلمات کلیدی: اقتصاد خرد و کلان ، تناقض بین اقتصاد خرد و کلان ، رییس بانک مرکزی ، پس انداز ، پول کنز ، سطح کلان ، شرایط تورمی

 

بازاريابي با اينستاگرام ...

تيک وب ...