فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید اینجا کلیک کنید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

راهکار خروج سیستم بانکی از وضعیت فعلی - پیشنهاد دوم

راهکار خروج سیستم بانکی از وضعیت فعلی - پیشنهاد دوم

ویرایش: 1397/1/6
نویسنده: chaampol


دولت به عنوان بخشی از مشکلات بانکها و ایجاد کننده بخصی از دارایی مسموم سیستم بانکی بیاید و سه تا کار در مورد بدهی که به سیستم بانکی دارد رو انجام بدهد:

1) مشخص کند که چقدر بدهی دارد: یکی از مشکلاتی که بانکها با دولت دارند و در صورتهای مالی شان هم منعکس هست معلوم نبودن عدد بدهی دولت هست.
بانکها یه چیزی می گن دولت یه عددی رو میگه و قبول داره، این اختلاف باید حل شود و سهامدار و مشتری بانک بداند که بانکش چقدر از دولت طلب دارد.

2) معلوم شود دولت کی و کجا و چقدر حق دارد از بانک قرض کند؟ این خیلی مهمه. بالاخره باید یه دستورالعملی باشد که دولت مطابق اون مجاز باشد در مواقع خاص به مبالغ مشخص از بانکها برداشت کند و راهکار بازگشتش هم معلوم باشد. اینطور نباشد که دولت هر جا کم آورد یا در تنگنا بود دست ببرد در بانکها و بدهی اش رو زیاد بکند و بعد مدعی باشد من دست در بانک مرکزی نمی برم، خب در بانک مرکزی دست نمی بری ولی عوضش بدهی ات به بانکهای تجاری ماه به ماه زیاد می شه، این باید سیستماتیک و مدون و با قاعده بشه.

3) یه برنامه ای برای تسویه بدهی فعلی تدوین بشه. الان دولت داره بدهی پیمانکار و تولید کننده و سیستم درمانی رو با اوراق و اخزا و اشاد و ... میده( که خود این جای خیلی بحث داره و بمبی هست برای آینده).
بدهی سیستم بانکی رو هم میشه با اوراقی تسویه کرد که حداقل بین خود بانکها معتبر باشد و توسط بانک مرکزی به عنوان سند مقبول باشد. یه اوراقی تعبیه بشه که بانکها در کنار اینکه طی اون بدونن طلبشون را در چه سررسیدهایی خواهند گرفت این اوراق قابل نقل و انتقال بین بانکهای تجاری باشه و در یه شرایطی توسط بانک مرکزی به عنوان سند قبول بشه، در این حالت هم ماهیت مستقل بانک مرکزی سرجاش هست، هم بانکها می دونن کی به پولشون می رسند و هم می توانند از این سند بدهی دولت به عنوان تضمین و وسیله تبادل بین بانکی استفاده کنن و هزینه هاشون کم بشه، همچنین باعث میشه ماهیت دارایی مسموم بدهی دولت تا حدودی رفع بشه.

اینکه ما همه مشکلات رو منتقل کنیم و راه حلی نداشته باشیم روش درستی نیست و هزینه حل مشکل رو بالا میبره، همه قبول داریم که این مشکلات یک شبه ایجاد نشده اند و کسی هم انتظارش حل مشکل در یک دوره نیست ولی میشه با برنامه مدون و اجرایی و منطقی نشان داد که عزم برا حل مشکلات وجود دارد. این امر هم امنیت روانی میاورد و هم از التهاب دوربر سیستم بانکی می کاهد.منبع: کانال تلگرام دکتر مرتضی عباد - گنگ خواب دیده
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره راهکار خروج سیستم بانکی از وضعیت فعلی - پیشنهاد دوم نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: راهکار خروج سیستم بانکی از وضعیت فعلی ، دولت ، مشکلات بانکها ، سیستم بانکی ، بدهی دولت ، تسویه بدهی ، اوراق ، امنیت روانی