فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

سکون و انتظار و سردرگمی کاملا در بازار سرمایه مشهود است چه باید کرد؟

سکون و انتظار و سردرگمی کاملا در بازار سرمایه مشهود است چه باید کرد؟

ویرایش: 1397/2/7
نویسنده: chaampol


کمتر از 20 روز تا اعلام نظر در مورد برجام مانده اکثرا دارای سهام هستیم و اکثرا در ضرر ، چه باید کرد ؟ برای این سئوال دو رویکرد را می توان در پیش گرفت یکی منطقی و دیگری احساسی . در بررسی منطقی نتیجه بدست آمده می تواند کاملا با انتظارات ما در تضاد باشد بیاید منطقی بررسی کنیم . مفروضات : 1- احتمالا برجام تایید نمی شود ( گفتیم احتمالا نه حتما ) 2- در صورت عدم تایید جو هیجانی و احساسی بر بازار و سهامداران حاکم خواهد شد و شاخص برای چند روزی به شدت منفی خواهد شد . با توجه به دو پارامتر فوق الذکر شاید منطقی است که تا قبل از اعلام نتیجه از بازار خارج شد ، اما مگر می توان ؟ کلی در ضرر هستیم ، با ضرری که گریبانمان را گرفته چه کنیم ؟!
بر اساس تجربه یکی از بزرگترین مشکلات فعالیت در بورس عدم اجرای فرآیند تعیین شده از سوی استراتژیِ اتخاذی از سوی سهامدار می باشد به بیان ساده اگر چند مرحله در ذهن طراحی گردیده ، اکثر مواقع در میانه راه آنهاِ را رها می کنیم و یا اصلا برای مراحل بعدی خط مشی تعیین نشده است ، مثلا اگر از بازار خارج شدیم و بعد از 22 اردیبهشت قیمتها 20% تنزل داشت و ما نقد بودیم چه باید کرد و یا اگر بعضی از سهم هایی که به آنها اعتماد داریم و آینده آنها را رو به رشد می بینیم و بعد از عدم تایید افت 20 درصدی داشت چه باید کرد ؟ از دید احساسی اکثرا بسیار بد بین هستیم که بعد از عدم تایید برجام بازار کلا نابود خواهد شد و اکثر سهام افت شدید خواهند داشت که کاملا افراطی است و دقیقا زمانی می فروشیم که ضرر چند برابر شده و تازه احتمال برگشت قیمتی بیشتر گردیده است و از آن جالب تر اکثرا هیچ استراتژِی برای بعد از تایید نداریم ، چه آنهایی که از قبل خارج شده اند و چه آنها که مانده اند .


منبع: کانال تلگرام سالار
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره سکون و انتظار و سردرگمی کاملا در بازار سرمایه مشهود است چه باید کرد؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: بازار سرمایه ، برجام ، سهام ، منطقی ، احساسی ، جو هیجانی ، افت 20 درصدی ، استراتژِی