فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

چرا عده ی اندکی در بورس موفق و تعداد بیشتری ناموفق هستند ؟(قسمت چهارم)

چرا عده ی اندکی در بورس موفق و تعداد بیشتری ناموفق هستند ؟(قسمت چهارم)

ویرایش: 1397/2/23
نویسنده: chaampol


آقا جمال دست شما درد نکنه یعنی میگید اینایی که جزو اساتید بنام بازار هستن استاد نیستن ؟
جمال : آقاشما گویا قصد خون ما کردی ، کاکو ؟ من فقط گفتم بر اساس تجربه تعداد استاد نماها نسبت به اساتید واقعی بازار بیشتره ، چون دیدم که میگم .
یه مدت سبدگردانی کارگزاری و مسئول مشاوره به سهامداران بودم . پس از مدتی کارمون گل کرد ، با اینکه در تمام مدت بدنبال گمنامی بودم ، عده ای از مشتریان کارگزاریهای دیگه هم میومدن برای مشاوره ، بعد پرتفوشون رو می دیدی حیرت می کردی ، ضررهاشون زیاد بود ، کل پرتفوشون آدم رو یاد درخت انار مینداخت که هیچ قاعده مشخصی رو نمی شد درش یافت ، می پرسیدم این سهم رو چه کسی گفته بخری ؟ میگفت استاد فلانی ! می گفتم اون یکی سهم رو کی گفته بخری ؟ می گفت استاد بهمانی . یه مشتری داشتم یه چند سالی با من کار می کرد ، در اون مدت اصلا استعدادی از خودش نشون نداد فقط در یه کار خبره بود ، سر و زبون داشت و فوق العاده زبون باز بود ، خلاصه گذشت و چند سال بعد فکر کنم 2 یا 3 سال بعد در جلسه ای که بجای مدیر عامل کارگزاری رفته بودم ، همون مشتری سابق رو دیدم ، وقتی عنوانش رو پشت تریبون گفتن ، خشکم زد . عنوان طرف مشاور امور سهام و بازار سرمایه مدیر بزرگترین سندیکای .... در کشور . از این دست مشاورها زیاده ، اما خوب ، در بینشون آدمای بسیار زبردست هم هست .
آقا جمال چند لحظه ای سکوت کرد و زیر لب بیتی رو زمزمه کرد ، نمی دونم از خودش بود یا از کسی چون آقا جمال دستی در شعر و غزل داشت ، برای اینکه حال و هوا عوض بشه گفتم ، خوب آقا جمال داشتی می گفتی اول سهم مناسب رو پیدا میکنیم بعد قیمت مناسب ورود رو پیدا می کنیم و بعدش همه چی حله ، و سود می کنیم دیگه ؟ که یه دفعه آقا جمال به خودش اومد و گفت چی ؟! کسب سود؟! و زد زیر خنده و بعدش ادامه داد :
تازه هنوز در میانه راهیم و به گردنه حیران ( جایی که واقع آدم رو حیران می کنه ) نرسیدیم این دوتا که گفتم اگه هر کسی وقت بزاره و دود چراغ بخوره اوسا میشه اما تازه اصل ماجرا مونده . گفتم مگه چیز دیگه ای هم هست ؟( چون می خواستم هرچه سریع تر برم سراغ آقا کمال ) و جمال ادامه داد :
اصل ماجرا زمان ورود به سهمه که اکثرا فکر می کنن زمان ورود همون نقطه وروده و اینجاست که اکثرا اشتباه می کنن البته علت اشتباهشون هم اینه که خیلی وقتا نقطه ورود با زمان ورود با هم تلاقی میکنه و همه فکر می کنن نقطه ی ورود با زمان ورود همیشه یکیه
پرسیدم مگه غیر از اینه ؟ اکثر تحلیلگرا وقتی نقطه ورود رو می گن زمان ورود رو هم همون نقطه اعلام می کنن .
جمال : دقیقا یکی از علل ضرر دادن ، همینه . زمان ورود رو فقط تکنیکال نمی گه ، بیشتر وقتا زمان ورود از روانشناسی بازار استخراج میشه .
تازه داشت دوزاریم می افتاد چرا اون سه تا مشتری که سواد چندانی نداشتن خوب سود می کردن ، یادم اومد که برای مدت طولانی یه سهمی بین 220 تا 240 تومن ، فکرکنم برای چند ماه در نوسان بود و درست زمانی سوپر مارکت دار شروع به خرید کرد که بعد از چند روز سهم هم از زون مذکور خارج و در عرض چند هفته به 380 رسید .

ادامه دارد ...


منبع: کانال تلگرام سالار
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چرا عده ی اندکی در بورس موفق و تعداد بیشتری ناموفق هستند ؟(قسمت چهارم) نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: چرا عده ی اندکی در بورس موفق و تعداد بیشتری ناموفق هستند؟ ، بازار سرمایه ، شرکت سرمایه گذاری ، مسئول مشاوره به سهامداران ، سبدگردانی کارگزاری ، بنیادی ، صورتهای مالی ، فارکس ، کارگزاری ،