فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

چرا عده ی اندکی در بورس موفق و تعداد بیشتری ناموفق هستند ؟(قسمت پنجم)

چرا عده ی اندکی در بورس موفق و تعداد بیشتری ناموفق هستند ؟(قسمت پنجم)

ویرایش: 1397/2/23
نویسنده: chaampol


یه باره دیگه گفته های جمال رو مرور کردم و خواستم یه جمع بندی داشته باشم :
1 - یافتن سهم مناسب که از طریق بنیادی ، ورق خونی و رانت واقعی بدست میاد . ( چرا نگفت سهم خوب اینو حتما یادم باشه ازش بپرسم )
2 - پیدا کردن قیمت مناسب که از طریق تکنیکال بدست میاد
3 - زمان ورود مناسب که از روانشناسی بازار و تکنیکال استخراج میشه ( بستگی به شرایط داره )
با این سه پارامتر دیگه حتما باید سود کرد ولی چرا جمال به اندازه کمال سود نمی کنه و همیشه بیلان کاریش با بردارش فاصله بعضا زیادی پیدا می کنه ؟ ... باید ازش پرسید .

آقا جمال فکر کنم دیگه با این سه المان سود کردن قطعیه دیگه ؟
جمال : والا از نظر منطقی باید همینطور باشه اما توالی به صورتی که گفتی نیست چون تحرکات قیمتی سریع تر از اتفاقات بنیادیه پس ما برای اینکه کل بازار رو تحت نظر داشته باشیم از تکنیکال استفاده می کنیم و برای این کار باید از کد نویسی در سایت مدیریت فناوری بورس تهران ( تی اس ایی تی ام سی) و یا از نرم افزارهایی که میشه درشون برنامه نویس کرد استفاده می کنیم ، حالا هرکسی بر اساس سلیقه و دانش و تجربیات خودش و پارامترهای مورد نظرش یه سری فرمول نویسی انجام میده .
پس چرا برادرتون گاها چند برابر شما در حالی که هر دوی شما با هم و به اندازه هم وارد یک سهم میشید ولی باز او بیشتر سود میکنه ؟
جمال با خنده میگه : چی بگم اون خیلی خوش شانسه ، از بچگی هم خوش شانس بود . ما دوقلو هستیم ولی همیشه اون بیشتر سود می کنه خدا شانس بده .
به نظر جواب رو میدونه ولی از گفتن طفره میره ، به جمال گفتم شما آدم منطقی هستید علت واقعی چیه ؟
جمال : علت اصلی اینه که برادرم به مهارت چهارمی مجهزه که من درش خبره نیستم و اون : روانشناسی معامله گری هستش .
میشه بیشتر توضیح بدید ؟
جمال : اون رو دیگه باید از کمال پرسید اوستای کار اونه .
راستی نگفتید روانشناسی بازار چیه و چطوری ازش زمان ورود رو بیرون میکشید ؟
جمال : یه بار یه مهمونی دعوت بودم ، اون موقع زانوم درد می کرد یکی از دوستان یک طبیب رو در مهمونی به من معرفی کرد و من کلی اطلاعات بورسی بهش دادم و در ادامه ازش علت زانو دردم و روش معالجه رو پرسیدم ، اون پزشک محترم یه جواب سر هم بندی و مبهمی به من داد و در پایان گفت که باید برم مطبش تا دقیق معاینه کنه . منظورش رو فهمیدم که باید ویزیت بپردازم درد ما بورسیا اینه که هرچی یافتیم رو رایگان در اختیار دیگرون می زاریم اما خب بعضی چیزا باید براش هزینه کرد نه به خاطر پولش به خاطر اینکه اصولا ذهن آدمی برای چیزای رایگان ارزش چندانی قائل نیست . یه زمانی به اصرار بعضی از مشتریان براشون پرتفوی گردانی می کردم ، قراردادی فیمابین نبود ، من سهم معرفی می کردم و الحق و الانصاف خوبم سود می کرد ، موقع حساب کتاب که شد دبه درآورد که تو کار خاصی نکردی ، چنتا سهم معرفی کردی ، این سرمایه من بوده که کار کرده و به خطر افتاده . متاسفانه هنوز یاد نگرفتیم سرمایه بدون دانش هرگز رشد نمی کنه .
گفتم کلاسهای تکنیکال و بنیادی زیادی دیدم تبلیغ می کنن ولی خیلی کم دیدم روانشناسی بازار رو تدریس کنن شما تدریس می کنید ؟
جمال : چند دوره روانشناسی بازار رو تدریس کردم مشکل اینه که احتیاج به پیش نیاز داره و اکثر کسایی که شرکت می کردن افراد مشتاقی بودن ولی هنوز برای مطالب کلاس آماده نبودند . شاید در آینده یه کلاس آموزشی با رویکرد جدید که بتونه افراد مشتاق و باهوش رو سریع راه بندازه برگزار کنم .
گفتم : سرفصلهای این کلاس چیه ؟
گفت : با توجه به تجربه خودم مطالب تدریس بیشتر باید روی ریزه کاری ها بنیادی و تکنیکال و روانشناسی بازار و روانشناسی معامله گری باشه ، البته استاد روانشناسی معامله گری کماله . خیلی ها در کلاس بنیادی ، تکنیکال و ... شرکت می کنن اما اکثرشون نمی خوان استاد و مدرس تکنیکال بشن ، اومدن که چندتا شگرد تکنیکالی یاد بگیرن که بتونن گلیمشون رو از آب بکشن بیرون . من یه مشتری داشتم کلاس تکنیکال ثبت نام کرده بود یه جلسه رفت جلسه دوم نرفت پول کلاسا رو هم تمام کمال داده بود گفتم چرا نرفتی ؟ گفت : بابا اینقد قلمبه سلمبه حرف می زدن که سردرد گرفتم و خدا خدا می کردم کلاس زودتر تموم بشه .
خلاصه با جمال خدافظی کردم و شماره کمال رو گرفتم رفتم سراغ آقا کمال .

ادامه دارد ...


منبع: کانال تلگرام سالار
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چرا عده ی اندکی در بورس موفق و تعداد بیشتری ناموفق هستند ؟(قسمت پنجم) نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: چرا عده ی اندکی در بورس موفق و تعداد بیشتری ناموفق هستند؟ ، بازار سرمایه ، شرکت سرمایه گذاری ، بنیادی ، صورتهای مالی ، فارکس ، یافتن سهم مناسب که از طریق بنیادی ورق خونی و رانت واقعی بدست میاد