فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

چرا عده ی اندکی در بورس موفق و تعداد بیشتری ناموفق هستند ؟(قسمت هفتم )

چرا عده ی اندکی در بورس موفق و تعداد بیشتری ناموفق هستند ؟(قسمت هفتم )

ویرایش: 1397/2/25
نویسنده: chaampol


کمال : اگر موفقیت کامل رو صد درصد در نظر بگیریم ، سهم مناسب ، قیمت مناسب و زمان بندی مناسب مجموعا 49% و روانشناسی معامله گری 51% وزن خواهند داشت در واقع فوت کوزه گری موفقیت در بازارهای مالی ، روانشناسی معامله گریه و هیچ کس در بازار های مالی صددرصد موفق نبوده حتی وارن بافت .
تا اینو گفت از تعجب چشام شد چهارتا و گفتم : وارن بافت اسطوره ی تمام بازار های مالیه ، هیچ کس نمی تونه حتی به گرد اون برسه ، اون تونسته با دست خالی به 100 میلیارد دلار ثروت برسه ، بعد شما می گید موفق کامل نبوده ؟
کمال : می دونستم تعجب می کنید ، وارن بافت فقط خودش می دونه که چه اشتباهاتی داشته که اگه نداشت به جای 100 میلیارد الان شاید 500 میلیارد سرمایه اش بود ، ما فقط می دونیم به صورت 100% موفق نبوده . به عبارت ساده باید معدل ما برای موفقیت از چهار آیتم کلیدی سهم مناسب ، قیمت مناسب ، زمانبندی مناسب و رفتار مناسب بالای 51% باشه و هرچی این عدد بزرگتر بشه مقدار موفقیت و سود ما بیشتر میشه وهیچ کس نمی تونه به موفقیت صددرصدی برسه .
کمال : برای داشتن رفتار مناسب همون طور که قبلا گفتم باید شناخت مناسبی مبتنی بر واقعیت بازار داشته باشیم و واقعیت بازار چیزی نیست جز بازی احتمالات که به صورت پیش بینی در تحلیل خودشو نشون میده ، حتی حتی رانت . در حالی که اکثرا به زبان می گن بله اینکه اظهر من الشمسه ما خودمونم می دونستیم ولی باز ته دلشون می رن رو فاز پیشگویی نه پیش بینی ، دانستن با باور داشتن فاصلش از زمین تا آسمونه در حالی که اکثرا فکر می کنن این دو یکیه .
گفتم : اگه ممکنه نگاهتون رو به بازار با گفتن مثال بیان کنید چون فرهنگ ما فرهنگ حکایت و ضرب المثله .
کمال : درست میگید برای همین من برای درک بهتر بازار معادل سازی کردم . بازار دریاست و ما ماهیگیر و نمادها ماهیان این دریا . آیا در ماهیگیری واقعی هر زمان ماهیگیر می تونه برای ماهی گیری به دریا بزنه ؟ جواب همه اینکه خوب معلومه که نه ، پس چرا همیشه می خوایم وقت و بی وقت خرید و فروش کنیم ؟ آیا در هر جای دریا میشه ماهی گیری کرد جواب همه اینه که نه ، پس چرا در هر صنعتی در هر زمان دنبال شکار می گردیم ؟ آیا هر ماهیگیری از پس هر نوع ماهی بر میاد ، جواب همه اینه که نه ، پس چرا فکر می کنیم هر سهمی رو می تونیم شکار کنیم و از پسش بر بیام ؟ حکایت ما حکایت ماهیگیر رمان پیرمرد و دریا اثر ارنست همینگویه
در اون داستان یه پیرمرد مقروض و آس و پاس هست که هر روز به امید یه صید عالی به دریا میزنه که زندگیشو سامان بده و بالاخره یک شب یه شاه ماهی صید میکنه و ماهی از بس که بزرگ بوده نمی تونه بیاره داخل قایق و می بندتش به کنار قایق و تا صبح کشون کشون پارو زنان میاره تا ساحل ولی از ماهی چیز زیادی جزء اسلکت نمونده بود چون در بین راه کوسه ها خورده بودنش .
کوسه ها در بازارهای مالی چیزی نیستند جزء حرص ، طمع ، ترس ، غره شدن ، یک دندگی ، لجبازی ، کنترلینگ و ...

ادامه دارد ...


منبع: کانال تلگرام سالار
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چرا عده ی اندکی در بورس موفق و تعداد بیشتری ناموفق هستند ؟(قسمت هفتم ) نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: چرا عده ی اندکی در بورس موفق و تعداد بیشتری ناموفق هستند؟ ، بازار سرمایه ، شرکت سرمایه گذاری ، بنیادی ، صورتهای مالی ، فارکس ، یافتن سهم مناسب که از طریق بنیادی ورق خونی و رانت واقعی بدست میاد