فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خروج از برجام

خروج از برجام

ویرایش: 1397/3/1
نویسنده: Saeeddd
➗ 10 نکته از زبان بدن و گفتار ترامپ هنگام خروج از برجام


1️⃣ او شاید سیاستمدار فوق العاده ای نباشد اما مقابل دوربین بسیار باهوش است. #دوربین را می شناسد، خونسرد حرف می زند و لحنش فراز و فرود و شتاب ندارد.

2️⃣ او در این سخنرانی مثل یک بازیگر #هالیوود که برای سربازانش سخنرانی می کند با اعتماد به نفس، لحن شماتت بار، قاطع و مسلط حرف زد. تلاش ترامپ برای اینکه نشان بدهد رهبر بزرگترین ارتش نظامی دنیاست کاملاً مشخص بود.

3️⃣ #ترامپ هنگام اشاره به ایران یا کشورهایی که بخواهند مقابل آمریکا بایستند چشمانش را از حد معمول تنگ تر می کرد که نوعی واکنش بدن هنگام تقلیل یا تحقیر طرف مقابل است.

4️⃣ تمرکز دوربین کاخ سفید هنگام سخنان ترامپ روی چهره #جان_بولتون مشاور امنیت ملی ایران از نکات جالب این سخنرانی بود. بولتون به عنوان یک چهره سیاسی تندرو علیه ایران و مشوق اصلی ترامپ برای خروج از برجام شناخته می شود که ردپای سخنان او را می شود در ادبیات ترامپ یافت.

5️⃣ ترامپ در نطق خود با نام بردن از #کیم_جونگ_اون رهبر کره شمالی و ملاقات آتی با او در واقع پیامی غیرمستقیم به ایران فرستاد که ما حتی با دشمنان همیشگی مان هم می توانیم وارد مذاکره نزدیک و دوستی شویم.

6️⃣ اشاره ترامپ به #توافق_پوسیده و شماتت مکرر کسانی که تن به این توافق داده اند نشان می دهد که مذاکره کنندگان ایرانی برخلاف برخی قضاوت های داخلی، اتفاقاً خوب، دقیق و حرفه ای به نفع منافع ایران عمل کرده اند.

7️⃣ ترامپ بدون هیچ پنهانکاری از #اسرائیل نام برد و در واقع اسنادی که این رژیم منتشر کرده را سند نهایی و متقاعده کننده خود برای خروج از برجام دانست. این اندازه دوری از اروپا و همبستری با اسرائیل در سیاست آمریکا کم سابقه است. ترامپ این شیفتگی را پنهان نکرد و با برجسته سازی، اسرائیل را در قاب خروج از برجام کنار خود نشاند.

8️⃣ او هنگام پایان سخنرانی سند اجرایی شدن تحریم های جدید را امضا کرد و در پاسخ به خبرنگاران بدون هیچ تغییر در چهره انگشت اشاره دست راستش که معمولاً نشانه #تهدید قلمداد می شود را چند بار تکان داد.

9️⃣ ترامپ هنگام سخنرانی و اشاره به جزئیات یا بیان کلماتی که قصد #تاکید بر آن دارد انگشت اشاره دست راست و سبابه را به هم می چسباند. در این سخنرانی بارها این کار را انجام داد. او هنگام دفاع از آمریکا و بیان جملاتی که نشان دهنده برخورد قاطع و محکم است به جای مشت کردن دست، کف دست چپ را به دوربین نشان می داد.

🔟 ترامپ کوشید با تحسین مردم ایران عنوان کند که حساب آنها را از رهبران کشور جدا می داند اما وقتی گفت «شدیدترین تحریم ها را علیه ایران» اعمال می کند عملاً نشان داد این سخنان بیشتر جنبه دیپلماتیک دارد.


منبع: علی عمرانی
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره خروج از برجام نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: گفتار ترامپ ، زبان بدن ، سیاستمدار ، اشاره به ایران ، پیام غیرمستقیم ، مذاکره‌کنندگان ، شدیدترین تحریم ها ، جنبه دیپلماتیک