فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید اینجا کلیک کنید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

طراحي لباس در سينماي ايران

طراحي لباس در سينماي ايران

ویرایش: 1391/7/17
نویسنده: MOHAMMAD-AM
خبرگزاري مهر: بازيگر سينما تلويزيون طراحي لباس در سينماي ايران را برگرفته از غرب عنوان کرد و گفت: طراحي هايي که براي لباس بازيگران در سينماي ايران مي‌شود بسيار فرنگي است و با واقعيتي که در جامعه وجود دارد فاصله دارد.

مجيد مظفري؛ در آستانه برگزاري جشنواره فيلم و عکس مد و لباس در مورد پوشش در سينماي ايران و اينکه سينما تا چه اندازه بر فرهنگ پوششي مردم جامعه تأثير گذار است گفت: هر چه بازيگر انجام مي دهد خيلي بر مردم تاثير مي گذارد. هنرپيشه ها بايد در ايران خيلي بيشتر مواظب باشند چون مردم در ايران بازيگران را خيلي دوست دارند و از اشتباهاتشان خيلي ناراحت مي شوند.

وي افزود: اين اشتباهات مي تواند يک لباس ناجور باشد يا مثلا استفاده از سيگار! وقتي جوان ها اين ها را ببينند الگو برداري مي کنند و بايد خيلي مواظب باشند که اين اتفاق نيفتد و خيلي چيزها را رعايت کنند.

مظفري ادامه داد: البته در خارج از کشور يک بازيگر نقش اول وقتي يک چيزي مي پوشد مردم سريع الگوبرداري مي کنند و آن لباس ناياب مي شود اما خب اينجا مردم به خاطر مشکلاتي که دارند کمتر به دنبال اين چيزها به اين شدت مي روند. در ينگه دنيا آدم ها بيشتر از اينجا تشريفاتي هستند.

اين بازيگر سينما و تلويزيون در مورد نوع پوشش بازيگران در فيلم ها و اينکه تا چه اندازه با واقعيت جامعه تطابق دارند اضافه کرد: ما امروز چيزي که به نام سينما داريم واقعا سينما نيست و نمي توان در مورد طراحي لباس هايي که در آن مي شود صحبت کرد اما در آن دوراني که سينما را مي شد سينما ناميد و واقعا توليدات خوب و قابل توجهي داشت طراحي ها هم اينگونه نبود.

بازيگر فيلم جنگ نفتکش‌ها با اشاره به اين که سالي مثلا صد فيلم ساخته مي شد که هشتاد فيلم آن در شهرستان هاي مختلف بود، گفت: در نتيجه پوشش شخصيت ها برگرفته از فرهنگ پوششي هر استان و منطقه کشور بود و به تبع موسيقي و لهجه بازيگران را هم با تغيير مواجه مي کرد. از اين طريق ما با تنوع زيادي در بحث طراحي لباس مواجه بوديم. اما متاسفانه امروز از همين چند فيلمي که توليد مي شود در سه يا چهار کوچه تهران ساخته مي شود و پوشش ها خيلي فرنگي شده اند. ديگر به هيچ عنوان با واقعيت هاي موجود در جامعه تطابق ندارند.

مظفري در ارتباط با نوع پوشش خود و اينکه تا چه اندازه به مد و مدگرايي اهميت مي دهد خاطر نشان کرد: در اينکه لباس بايد شيک و تميز و خوش رنگ باشد و به تن آدم بنشيند شکي نيست! اما از نظر طراحي متناسب با مکاني که از آن استفاده مي شود متفاوت است. هر جايي لباس مخصوص خودش را مي خواهد. همانطور که ما با شلوار جين به مراسم عروسي نمي رويم، با کت و شلوار هم نمي رويم کوه، همانطور هم لباس در موقعيت هاي مختلف فيلم طراحي مخصوص به خودش را دارد و متناسب با نقش متفاوت است!


منبع:

http://www.funpatogh.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره طراحي لباس در سينماي ايران نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: طراحي لباس ، سينماي ايران ، بازيگر