فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بازاريابي مستقيم براي افزايش فروش

بازاريابي مستقيم براي افزايش فروش

ویرایش: 1391/9/13
نویسنده: fars-ads
بازاريابي مستقيم يکي از به صرفه ترين روشها براي شرکت ها و مشاغل کوچک است. بسياري از شرکت ها از اين روش براي توسعه کسب و کار خود استفاده نمي کنند و فرصت بزرگي را از دست مي دهند. در بازاريابي مستقيم متني را تهيه مي کنيم و در آن مخاطب را ترغيب مي کنيم تا اقدام کند و کاري انجام دهد. در اين مقاله به اصول مهم و پايه اي بازاريابي مستقيم مي پردازيم.

همواره پيشنهاد يا پيشنهادهايي ارائه کنيد.
هيچ مطلبي را به عنوان تبليغ، ايميل تبليغاتي يا نامه مستقيم نفرستيد، مگر آنکه در آن پيشنهاد مشخصي وجود داشته باشد. وقتي مجلات را ورق بزنيد از تبليغات فراواني که هيچ پيشنهادي براي مخاطب ندارند، متعجب خواهيد شد. کافي نيست بگوييم کار ما چيست و اطلاعات تماس را ارائه دهيم. بايد پيشنهاد مشخصي براي مشتري داشته باشيم تا در مورد آن فکر کند و تصميم بگيرد.

دليلي براي پاسخ به تبليغ ارائه کنيد.
اگر تبليغ دليلي براي پاسخ سريع ارائه نکند، بسياري از علاقه مندان هيچگاه تماس نخواهند گرفت. انسانها معمولا کارها را به تعويق مي اندازند و اين تعلل آنقدر ادامه پيدا مي کند که تبليغ به فراموشي سپرده مي شود.

روش اقدام را بصورت کاملا واضح توضيح دهيد.
فرض کنيد تبليغ يک گارگاه آموزشي را منتشر کرديد. روش اقدام بايد بصورت گام به گام توضيح داده شود. فرض نکنيد مشتري همه چيز را مي داند و اگر به اندازه کافي علاقه مند باشد تماس خواهد گرفت. يکي از مهمترين عوامل تمايز تبليغات معمولي و تبليغات فوق العاده در توضيح واضح مراحل اقدام است.

در بازاريابي مستقيم، پاسخ مخاطبان را اندازه گيري کنيد.
در واقع اگر چنين نباشد، پول خود را تلف مي کنيد. مزيت قابل توجه بازاريابي مستقيم در آن است که مي توان نرخ پاسخ به تبليغ را اندازه گرفت و تغييراتي ايجاد کرد تا نرخ پاسخ بيشتر شود. اگر از بازاريابي مستقيم از طريق پست مي پردازيد، مي توانيد کد تخفيفي خاص استفاده کنيد و يا در تبليغ بنويسيد با شخصي خاص تماس بگيرند تا نتايج قابل سنجش باشد.

در بازاريابي مستقيم به برندسازي نپردازيد.
هدف از بازاريابي مستقيم ارائه پيشنهاد به مخاطب و دعوت به اقدام است. حال اقدام مي تواند درخواست کاتالوگ رايگان يا حتي خريد مستقيم باشد. اگر محصولات و خدمات فوق العاده اي داريد، مطمئن باشيد با فروش آنها برند سازي، خود به خود انجام خواهد شد. يکبار ديگر تکرار مي کنيم که هدف شما در بازاريابي مستقيم، فروش بيشتر است و نه برندسازي.

در بازاريابي مستقيم به پيگيري علاقه مندان بپردازيد.
بسياري از شرکت در اين زمينه بسيار ضعيف عمل مي کنند و پايگاه داده اي از علاقه مندان درست نمي کنند تا بعدا بتوانند به پيگيري علاقه مندان بپردازند. شرکت هاي پيشتاز از سيستم هاي پي گيري خودکار مانند ايميل مارکتينگ يا پيامک استفاده مي کنند. سعي کنيد تا آنجا که ممکن است از پي گيري تلفني بپرهيزيد، مگر آنکه گزينه ديگري وجود نداشته باشد.

در بازاريابي مستقيم متن تبليغ بايد کاملا حرفه اي تهيه شود.
در بازاريابي مستقيم، متن شما فروشنده شماست. متن بايد کاملا واضح و قابل فهم بوده و به تمامي سوالات اساسي علاقه مندان جواب هايي واضح و مشخص بدهد. اگر اينطور نباشد، معمولا فروشي ايجاد نمي شود.

در بازاريابي مستقيم اين نتايج هستند که ميزان موفقيت را تعيين مي کنند.
سعي کنيد فقط به دنبال نتايج باشيد. مهم نيست چقدر تلاش مي کنيد و از ديد خودتان تبليغ چقدر حرفه اي و مناسب است. اگر درصد قابل قبولي از مخاطبان به آگهي پاسخ مي دهند، کارتان را خوب انجام داده ايد، در غير اينصورت بايد به دنبال ايجاد تغييرات کوچک و سنجش مجدد نتايج تبليغ باشيد.


منبع: ژان بقوسيان- مشاور بازاريابي و فروش- www.modiresabz.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره بازاريابي مستقيم براي افزايش فروش نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: بازاريابي مستقيم ، بازاريابي ، افزايش فروش