فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نکاتي براي موفقيت در بازاريابي رستوران

نکاتي براي موفقيت در بازاريابي رستوران

ویرایش: 1391/9/13
نویسنده: fars-ads
1- عمليات بازاريابي را در منطقه اطراف خود انجام دهيد.

معمولا غالب خريداران در شعاع 5 کيلومتري رستوران هستند. تحقيقات نشان مي دهند که 80 درصد فروش رستوران از افرادي که در نزديکي رستوران هستند بدست مي آيد. بنابرين بيشترين بودجه بازاريابي را به اين منطقه محدود کنيد.

براي بازاريابي در همسايگي خود اين چهار نکته را بخاطر داشته باشيد.

مشتريان خود را تعريف کنيد.

از تمامي مشتريان بپرسيد که محل آنها کجاست؟ آيا خانه يا محل کار آنها در نزديکي شماست؟

همکاران احتمالي را شناسايي کنيد.

مشاغلي را بيابيد که مي توان از طريق آنها فروش را بيشتر کرد. مثلا با دادن کوپن تخفيف به آنها مشتريان را افزايش دهيد. مکانهاي پرتجمع اطراف رستوران را شناسايي کنيد.

مناسبتهاي مهم را شناسايي کنيد.

آيا کنسرتي در نزديکي برگزار مي شود.

در مورد مطالبي که مشتريان مي خوانند اطلاعات لازم را جمع آوري کنيد.

با بدست آوردن اين اطلاعات مي توانيد به بازاريابي همسايگان بپردازيد.2- در اولين تماس تاثيرگذار باشيد.

ذهنيت مشتري از کسب و کار شما در اولين تماس شکل مي گيرد. اولين تماس ممکن است صحبت تلفني، منوي چاپ شده و يا ديدن محل رستوران باشد.

آيا وقتي شخصي با رستوران شما تماس تلفني بگيرد، آيا اين ذهنيت ايجاد مي شود که با رستوراني حرفه اي با کارکناني علاقه مند طرف است؟ آيا به تماسهاي تلفني بلافاصله جواب داده مي شود؟ آيا شخص پاسخگو تمامي اطلاعات لازم را در اختيار دارد؟

براي طراحي و چاپ منو از گرافيست هاي حرفه اي استفاده کنيد. در بخشهاي بعدي به منو خواهيم پرداخت.

هر روز بعنوان مشتري جديد از در رستوران وارد شويد و ببينيد که چگونه مي توان محيط رستوران را دلپذير تر ساخت.

دکوراسيون گرانقيت تاثير زيادي در رشد کسب و کار ندارد. بسياري از رستورانهاي بسيار موفق، از صندلي ها و دکوراسيون گرانقيمت استفاده نمي کنند. ولي دکوراسيون مي تواند ارزان و زيبا باشد. مي توانيد از افراد با سليقه کمک بگيريد.

در محيط رستوران اولين عامل تعيين کننده تميزي است. در هنگام تميز کردن، کوچکترين موارد نبايد فراموش شوند. کف رستوران، ديوارها و مخصوصا دستشويي ها بايد بسيار تميز باشند. مي توانيد از دستگاههاي خوشبو کننده استفاده کنيد. شرکت والت ديسني، هزينه تميز نگاه داشتن محوطه بزرگ پارک را جزو هزينه هاي بازاريابي مي داند، زيرا اينکار تاثير مستقيمي بر افزايش تعداد بازديدکنندگان دارد.

در بسياري از رستورانها آشپزخانه به اندازه کافي تميز نيست. زيرا صاحبان رستوران تصور مي کنند که ميهمانان هيچگاه آنجا را نخواهند ديد. ولي احتمالا فروشندگان، تامين کنندگان مواد اوليه، کارکنان و ... آنجا را مي بينند و تاثير آن بسيار بيشتر از چيزي است که تصور مي کنيد.

ميهمانان صرف غذا در سالنهاي غذاخوري خلوت را دوست ندارند. از آينه، گلدان و پارتيشن براي بخش بندي سالن استفاده کنيد. مي توانيد سالن را به چندين قسمت تقسيم کرده و در مواقع شلوغ از تمامي آنها استفاده کنيد. به اين ترتيب در مواقع خلوت، رستوران خالي به نظر نخواهد رسيد.

به لباسهاي کارکنان و خدمه اهميت زيادي بدهيد.3- براي مشتري تجربه اي لذت بخش ايجاد کنيد.

کار شما در رستوران فروش غذا نيست، بلکه ايجاد تجربه اي لذت بخش و بياد ماندني براي مشتري است.

شخصي بنام روري فت تعريف مي کند، که وقتي به هتل شرايتن مراجعه کرد به او گفتند که بعلت اقامت مکرر به اين هتل، او تبديل به مشتري ويژه شده است. او هميشه از يک اتاق يک نفره استفاده مي کرد. به او يک سوئيت مجلل سه نفره با همان قيمت سابق دادند و توضيح دادند که به ميمانان ويژه در صورت خالي بودن، اتاقهاي بهتري مي دهند.

اين اتاق مجهز به سونا و جکوزي بود و بالکن زيبايي رو به طبيعت داشت. پس از چند دقيقه شخصي در زد. يکي از خدمه براي او يک شکلات تلخ بلژيکي در سيني آورده بود. دليل آن بود که در دفعات قبل مشاهده کرده بودند که آقاي فت شکلات تلخ مي خورد. پس از چند دقيقه مسئول اتاقها با او تماس گرفت و خود را معرفي کرد و پرسيد که مي خواهد مطمئن شود همه چيز بخوبي پيش مي رود و نياز به چيزي ندارد. آقاي فت يک ماهي قزل آلا سفارش داد و تاکيد کرد که گرسنه است. خانم مسئول گفت که ماهي در کمتر از 30 دقيقه در اتاق خواهد بود و اگر بيشتر طول کشيد کاملا رايگان خواهد بود. همچنين خانم اضافه کرد که در کنار ماهي، مقداري سبزي پخته و سس مخصوص اضافه خواهد کرد.

اين داستان را از اول بخوانيد و ببينيد که آيا هتل در ازاي ارائه اين خدمات فوق العاده هزينه زيادي کرده است؟ مسلما خير. اتاق خالي را به او اختصاص دادند و تنها يک شکلات رايگان هديه دادند.

آيا اگر شما جاي اين شخص بوديد اين تجربه لذت بخش را به ديگران تعريف نمي کرديد؟

براي زيباسازي رستوران از رنگها و همچنين روشنايي مناسب استفاده کنيد. حتي مي توانيد براي سرگرمي مشتريان تمهيداتي بيانديشيد. با موسيقي دلپذير محيط را رضايت بخش تر کنيد.


منبع: ژان بقوسيان- مشاور بازاريابي و فروش- www.modiresabz.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره نکاتي براي موفقيت در بازاريابي رستوران نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: موفقيت ، بازاريابي ، رستوران ، فروش ، غذا ، فست فود