فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

درس‌هايي از ناپلئون هيل درباره هدف‌گذاري

درس‌هايي از ناپلئون هيل درباره هدف‌گذاري

ویرایش: 1391/11/20
نویسنده: fars-ads
1. اگر اعتقاد داشته باشيد که مي‌توانيد، حتماً مي‌توانيد.
به هر‌چه اعتقاد داشته باشيم اتفاق مي‌افتد. به اين اصطلاحاً تحقق باور مي‌گويند. اغلب ما هرگز متوجه نمي‌شويم که از چه نيروي عظيمي برخورداريم زيرا نمي‌خواهيم تن به انجام دادن کارهايي بدهيم که در‌نظر ديگران امکان انجام دادنش وجود ندارد. کارهاي غير‌ممکن به تلاش و تمرکز بيشتري نياز دارد، اما وقتي اينها تحقق پيدا مي‌کنند، پاداشي گران حاصل مي‌شود. ممکن است نتوانيد به هرچه دوست داريد دسترسي پيدا کنيد، اما تا معتقد نباشيد که توان انجام کاري را داريد، هرگز به انجام دادن آن موفق نمي‌شويد.
2. اگر مطلبي را به‌دفعات براي خود تکرار کنيد، حتي اگر واقعيت نداشته باشد آن‌را باور مي‌کنيد.
تکرار يک مطلب باعث مي‌شود ذهن نيمه هشيارتان آن‌را به عنوان يک حقيقت بپذيرد، و آن‌را به يک حقيقت فيزيکي تبديل مي‌کند. مي‌توانيد از اين موقعيت استفاده کنيد و به جنبه‌هاي مثبت امور توجه کنيد. جاي «مي‌توانم اين کار را بکنم.» را با «اين‌کار را خواهم کرد.» عوض کنيد.
3. اگر به خود و دارندگي‌ها و امتيازات خود اعتقاد نداشته باشيد، ديگران هم به شما و دارندگي‌هايتان اعتقاد نخواهند داشت.
در فروش قاعده اصولي وجود دارد و آن قاعده اين‌است: قبل از اينکه به ديگران بفروشيد، بايد به خودتان بفروشيد. اگر به کالا و خدمات خود اعتقاد نداشته باشيد، بدانيد که ديگران هم به خدمات و کالاهاي شما اعتقاد نخواهند داشت.
4. چه کسي به‌شما گفت که اين‌کار عملي نيست، به چه موفقيت عظيمي رسيده است که او را واجد شرايط کرده تا براي شما تعيين محدوديت بکند؟
در جريان زندگي به نکته مهمي پي مي‌بريد و آن نکته اين ‌است که کساني که بيش از همه توصيه مي‌کنند و پند و اندرزي مي‌دهند، کمتر از ديگران شايسته انجام اين‌کار هستند. اشخاص موفق و درگير فرصت آن‌را ندارند که خطوط زندگي شما را مشخص کنند آن‌ها گرفتار زندگي خود هستند.ناموفق‌ها و ناقابل‌ها بيش از هرکسي فرصت دارند که خط و خطوط زندگي ديگران را ترسيم کنند. اين اشخاص از شکست خوردن و ناکام ماندن شما لذت مي‌برند. وقتي کسي به‌شما مي‌گويد، چيزي که مي‌خواهيد به آن برسيد غيرممکن است و يا ارزش تحمل زحمتش را ندارد، نگاهي دقيق به او بياندازيد و ببينيد که در زندگي خود به کجا رسيده‌اند، چه موفقيت‌هايي کسب کرده‌اند. آدم‌هاي موفق خوشبين هستند و به موفقيت عادت کرده‌اند.
5. اگر به رفتار امروزتان ادامه دهيد، ده سال ديگر در چه شرايطي قرار خواهيد داشت؟
خيلي‌ها متوجه نيستند که موفقيت‌هاي بزرگ از موفقيت‌هاي کوچکي که اغلب در مدتي طولاني به‌دست آمده‌اند نشات مي‌گيرند. واقعيتي است که آدم‌هاي موفق انديشمندان بلند‌مدت هستند، آن‌ها مي‌دانند که بايد از هر موفقيت خود درسي بگيرند و هر موفقيت را زيربناي موفقيت بعدي قرار دهند. مرور منظم پيشرفت و ترقي، بخش مهمي از هدف‌گذاري است. هدف چيزي آنقدر‌ها بيش از يک ميل و اشتياق نيست، مگر اينکه براي دستيابي به آن زمان‌بندي کنيد. مهم است که در برنامه‌ريزي هدف‌ها به هدف‌هاي کوتاه‌مدت، ميان‌مدت و دراز‌مدت توجه داشته باشيد. با توجه به شرايط در هدف‌هاي خود تجديد نظر کنيد، به زمان انجام شدن آن‌ها توجه داشته باشيد و به تدريج هدف‌هاي بزرگتري براي خود انتخاب کنيد. دقت کنيد که در مسير درستي در حرکت باشيد.
6. از زندگي چه مي‌خواهيد و براي رسيدن به اين خواسته به زندگي چه مي‌دهيد؟
در فيزيک قانوني هست که مي‌گويد: براي هر عملي، واکنشي به همان اندازه در جهت مخالف وجود دارد. همين مطلب در زندگي ما نيز صدق مي‌کند. هرچه بکاريد همان را برداشت مي‌کنيد. برداشت شما با سرمايه‌گذاري شما رابطه مستقيم دارد. به هر‌چيز يک برچسب قيمت الصاق شده است. وقتي براي خود هدفي درنظر مي‌گيريد و براي رسيدن به آن‌هدف تلاش مي‌کنيد مي‌بينيد که هيچ هدفي دور از دسترس نيست.
7. به‌جاي آنچه نمي‌خواهيد به آنچه مي‌خواهيد توجه کنيد.
به هرچه فکر کنيد به آن مي‌رسيد. به هرچه براي مدت کافي فکر کنيد، بخشي از روان شما مي‌شود، از اين قانون به سود خود استفاده کنيد. اگر ذهن خود را متوجه مسايل کنيد، به مسئله مي‌رسيد، و اگر به راه‌حل بينديشيد، به راه‌حل مي‌رسيد. داشتن ترديد، هراس و احساس عدم امنيت خاطر طبيعي است. انسان موفق به اين مهم توجه مي‌کند و با متمرکز شدن روي جنبه‌هاي مثبت و هدف‌هاي مطلوب راه غلبه بر آ‌ن‌ها را مي‌يابد.
8. به هرچه بخواهيد مي‌رسيد، مشروط بر آنکه جايگزيني را به‌جاي اين خواسته خود نپذيريد.
کساني که در زندگي خود به موفقيت‌هاي بزرگ مي‌رسند کساني هستند که به کمتر از آنچه مي‌خواهند رضايت نمي‌دهند. وقتي مي‌بينيد که به دريافت کمتر از حد مطلوب فکر مي‌کنيد، لحظه‌اي صبر کنيد و موقعيت را تحليل نمائيد. آيا موانعي که پيش روي خود مي‌بينيد برطرف ناشدني هستند؟ آيا راه ديگري براي حمله به مسئله وجود ندارد؟ هر قدمي که در مسير درست برداشته شود، هرقدر کوچک و جزيي به‌نظر برسد شما را به‌سمت هدف سوق مي‌دهد.
9. مهم نيست که در گذشته چه کرده‌ايد، مهم اين است که در آينده چه خواهيد کرد.
اين گفته شکسپير است که « آنچه گذشته است پيشگفتار است» هر کاري که در گذشته انجام داده‌ايم در حکم پيشگفتار و مقدمه‌اي براي کار بعدي ماست. براي موفقيت‌‌هاي آتي خود برنامه‌ريزي کنيد و پيروزي‌هاي امروز خود را جشن بگيريد.
10. به دقت به آنچه مي‌خواهيد بينديشيد.
بسياري از مردم براي تعطيلات آخر هفته خود بيش از زندگيشان برنامه‌ريزي مي‌کنند. و بعد ناگهان متوجه مي‌شوند که بي‌آنکه بدانند زندگيشان گذشته است. وقتي دقيقا مطالعه کنيد و بدانيد که از اين زندگي چه مي‌خواهيد، نيرو و توان‌تان را براي رسيدن به اين خواسته‌ بسيج مي‌کنيد. يکي از امتيازات مهم داشتن هدف مشخص در زندگي اين ‌است که به‌شما اين امکان را مي‌دهد تا فعاليت‌هاي خود را از پيش سازماندهي کنيد. در اين شرايط خودبه‌خود مي‌دانيد که آيا به‌سوي هدف پيشرفت مي‌کنيد يا از آن فاصله مي‌گيريد. اينگونه مي‌توانيد از زمان، از پول و از انرژي خود براي رسيدن به هدفتان استفاده کنيد.
11. ترقي شما در زندگي از ذهن‌تان شروع و به همانجا ختم مي‌شود.
هر موفقيت بزرگي با يک ايده در ذهن شروع مي‌شود و بعد به حقيقت مي‌پيوندد. با يادگيري و مطالعه دائم ذهن خود را با نقطه نظرها انباشت کنيد و بعد براي تحقق آن‌‌ها بکوشيد. حتي يک ايده کم‌مقدار که به مرحله عمل گذاشته مي‌شود به‌مراتب از يک ايده عالي که به مرحله عمل درنمي‌آيد بهتر است.
12. ثبات هدف اولين اصل موفقيت است.
براي دستيابي به موفقيت بايد طرحي مدبرانه براي زندگي داشته باشيد و به‌رغم همه مشکلاتي که احتمالا وجود دارد به آن بچسبيد. توجه داشته باشيد که در عمل همه اشخاص موفق جايي در زندگي مايوس مي‌شوند. اما هيچ مانعي وجود ندارد که شخص با ثبات راي و مصمم از عهده آن بر نيايد.
13. انسان هدفمند هميشه موفق است.
هدف‌گذاري را بخشي هميشگي از زندگي خود قرار دهيد. مي‌توانيد هدف‌هايي کوچک و قابل‌حصول را درنظر بگيريد و آنقدر در جهت نيل به آن بکوشيد و تلاش تا به آن برسيد. بدانيد که موفقيت‌هاي کوچک به موفقيت‌هاي بزرگتر ختم مي‌شوند.


منبع:

http://www.modiresabz.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره درس‌هايي از ناپلئون هيل درباره هدف‌گذاري نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: هدف‌گذاري ، اعتقاد ، باور ، قاعده اصولي ، هدفمند ، موفقيت‌ ، مطلوب