فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

چگونه مثل يک ميليونر فکر کنيم؟

چگونه مثل يک ميليونر فکر کنيم؟

ویرایش: 1391/12/12
نویسنده: fars-ads
کتابي کم‌حجم و جذاب براي مطالعه در تعطيلات

بخشي از مطالب کتاب:

1. ثروت يک مقوله ذهني است
اشتباه رايج ما اين است: « چيزهايي را که بايد در درون خودمان جستجو کنيم، اغلب در دنياي خارج منتظرشان هستيم.» موفقيت از درون ما ريشه مي‌گيرد. تنها وقتي واقعا احساس خوشبختي مي‌کنيم که منشاء رويدادهاي خوب و خوشايند از درون هر يک از ما ريشه بگيرد. قبل از ثروتمند شدن در زندگي، بايد از ثروتمند شدن در ذهنمان شروع کنيم. يادگيري اصول با ذهن ناهوشيار نکته‌اي بسيار اساسي و بنيادي است. آموختن اين موضوع به مردم بسيار مهم است؛ آن‌ها بايد موفقيت و خوشبختي را باور کنند . آن را با شور و اشتياق فراوان بخواهند. هنوز اکثر مردم، با يک يا چند بار زمين خوردن و ناکامي سست مي‌شوند و به جاي تلاش، زانوي غم بغل مي‌گيرند. اراده براي قدرتمند شدن، هميشه ساده نيست . در افراد بي‌ثبات، بي اراده، منفعل و بي‌انگيزه، اين ضعف اراده پايدار و مستحکم شده است و برطرف کردن آن بسيار دشوار است.

2. باور داشته باشيد که مي‌توانيد موفق شويد.
قبل از اينکه به موفقيت برسيد، بايد باور داشته باشيد که مي‌توانيد موفق شويد. اين جمله فقط يک عبارت کليشه‌اي نيست. مهم نيست که قبلا چه باوري داشته‌ايد از هم اکنون مي‌توانيد با تغيير در باورهاي زندگي خود را متحول کنيد. «بدون داشتن باورهاي مثبت و عميق، هرگز موفق نخواهيد شد.» اگر باور نداشته باشيد که مي‌توانيد ثروتمند و متمول شويد، هرگز به ثروت دست نمي‌يابيد. متاسفانه اجتماعاتي که در پرورش فکر افراد دخيل‌اند، بيش از پرورش خوش‌بيني در افراد، آن‌ها را به سمت افکار بدبينانه هدايت مي‌کنند. اغلب افراد مي‌گويند « هرچه را که مي‌خواهيد در دنياي واقعي نمي‌توانيد به دست آوريد يا با خيال‌پردازي وقت خود را تلف نکنيد.» ما غالبا اين حرف‌ها را مي‌شنويم و با اين تفکرات، باورهايمان شکل مي‌گيرد، در نتيجه اين‌طور به نظر مي‌رسد که ثروت به تعداد محدودي از افراد خوش‌شانس اختصاص دارد. اما اين افکار درست نيست، نقطه عطف زندگي افراد موفق جايي است که به کاميابي خود ايمان مي‌آورند.

3. تصوير مثبتي از پول وموفقيت در ذهنتان ايجاد کنيد.
موانع ذهني خود را درباره‌ي پول و موفقيت، بشناسيد. نوع رابطه خود را با پول کشف کنيد. ارتباط شما با پول مثبت است يا منفي؟ وقتي افکار خود را درباره‌ي پول به خوبي شناختيد، حتما آن‌ها را يادداشت کنيد. نگاهي بياندازيد و ببينيد چرا اين افکار و باورها را نسبت به پول داشته‌ايد. سپس، کم‌کم تصويرهاي قديمي ذهنتان را که شما را مايوس و دلسرد کرده‌اند، کنار بگذاريد و از آن‌ها صرف نظر کنيد.

4.بادقت و مراقبت، افکار خود را وارسي کنيد.
بر روي اهداف خود تمرکز کنيد. برکت، خوشبختي و موفقيت به زندگي شما رو مي‌آورد. حساب بانکي باز کنيد و هر هفته مبلغي را پس‌انداز کنيد. اين کار باعث رشد و افزايش اين پول مي‌شود و تمرکز شما را کم‌کم از مفهوم نداشتنبه مفهوم رشد، سوق مي‌دهد. سرانجام بدون تلاش آگاهانه، تمرکز و توجه شما به رشد و موفقيت معطوف خواهد شد؛ با اين روش همه‌ي افکار شما متحول مي‌شود.

5.براي افکارتان مجدداً برنامه ريزي کنيد.
هر روز، با اطمينان ساعتي را به برنامه‌ريزي ذهنتان اختصاص دهيد. خيال‌پردازي کنيد و تصويرهاي ذهني مثبت و حتي خيالات خام، در سر بپرورانيد. در حالت آرامش، قبل از خواب ذهنتان را غرق تصويرهاي مثبت کنيد، احساس کنيد هر چه را مي‌خواهيد، اکنون داريد. اين کار را به‌طور روزانه و هر هفته، تکرار کنيد. به زودي شاهد تحول در زندگيتان خواهيد بود.

6. از خودتان بپرسيد: اگر همه‌ي دنيا مال من بود و بي‌نهايت زمان داشتم چه مي‌کردم؟
اگر همچنان به کار فعلي خود مي‌پرداختيد يعني دقيقا در مسير خوبي حرکت مي‌کنيد و همان کاري را انجام مي‌دهيد که بايد انجام دهيد. اما اگر ترجيح مي‌دهيد به کار ديگري بپردازيد از خودتان بپرسيد: چگونه مي‌توانم آن‌طور زندگي کنم که واقعا دوست دارم؟

7. از گفتگوهاي دروني خود، آگاه شويد.
زندگي همان چيزي را به شما مي‌دهد که مي‌خواهيد. زندگي را آن‌طور که در روياهايتان مي‌بينيد، به صورت يک نمايشنامه بنويسيد. تصميم با شماست که زندگيتان را چگونه رقم بزنيد.

8. براي رسيدن به روياهايتان مبارزه کنيد تا آن‌ها را به روياي بزرگ تر مبدل سازيد.
داشتن آرزوهاي بزرگ و روياهاي عميق کليد موفقيت است. ذهن ناهشيار تنها محدوديت‌هايي را مي‌شناسد که خود شما بر باورهايتان تحميل کرده‌ايد. البته اين باورها مي‌توانند تغيير کنند. آرزوي افراد، با تحول دورهاي زندگي تغيير مي‌کند.

9. در حالت آرامش، عبارات تلقيني و فرمول‌هاي زير را براي موفقيت با خود تکرار کنيد.
من انسان منحصر به فردي هستم و چيزهاي زيادي براي ارئه به ديگران دارم.
من موظفم که خودم باشم.
من موفق مي‌شوم.موفقيت وخوشبختي را به زندگي‌ام دعوت مي‌کنم.
اشخاص و موقعيت‌هايي را که به من کمک مي‌کنند، پيدا مي‌کنم.
من روز به روز، بهتر و بهتر مي‌شوم.

10. روي يک برگ کاغذ بنويسيد که دوست داريد درآمدتان در سال چه‌قدر باشد.
با اين کار يک تصوير ذهني از مبلغي که درنظر داريد در ذهن خود مي‌سازيد و هدفتان را مشخص مي‌کنيد. شما مي‌توانيد ثروتمندتر از آن باشيد که فکر مي‌کنيد.

11. مبلغي را که چند لحظه قبل نوشتيد در دو ضرب کنيد و واکنش خود را ارزيابي کنيد.
اگر در ابتدا مبلغ 50000 دلار را يادداشت کرده‌ايد حالا از خودتان بپرسيد که چرا همان موقع رقم 100000 دلار را ننوشته‌ايد. درباره‌ي اين هدف بزرگتر چه احساسي داريد؟ آيا فکر مي‌کنيد 100000 دلار خيلي زياد است؟ هر ساله هزاران نفر، به جمع ميليونرها مي‌پيوندند و ميليون‌ها نفر ديگر درآمدي بالغ بر 1000000 دلار دارند. آن‌ها به قدر کافي تصوير مثبتي از خود دارند که بتوانند به اهداف مورد نظرشان برسند.

12. حال بنويسيد که مي‌خواهيد با زندگي‌تان چه کنيد.
تا آنجا که امکان دارد جزئيات را هم منظور کنيد. چه کاري دوست داريد انجام دهيد؟ چه مقدار پول مي‌خواهيد به دست آوريد؟ در 5 سال آينده؟ در 10 سال آينده؟ در 20 سال آينده؟

13. اهداف سال آينده‌ي خود را ترسيم کنيد.
همين که هدف روشني براي سال بعد در ذهن خود ساختيد، برنامه‌اي گام به گام براي دستيابي به آن هدف، بنويسيد. هر آنچه را که براي اجراي اين برنامه نياز داريد، در برنامه‌ي خود بگنجانيد و براي هر مرحله‌ي تاريخي تعيين کنيد.

با تمام قوا حرکت کنيد و هميشه آينده را مثبت ببينيد و فراموش نکنيد آينده از همين لحظه آغاز مي‌شود.


منبع: نويسنده: مارک فيشر - مترجم: سيما لشني - انتشارات سپيدmodiresabz.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چگونه مثل يک ميليونر فکر کنيم؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: ثروت ، ذهني ، موفق ، موفقيت ، دلار ،