فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ميانبرهاي ساده در موتور جستجوي گوگل

ميانبرهاي ساده در موتور جستجوي گوگل

ویرایش: 1391/12/25
نویسنده: fars-ads
موتور جستجوي گوگل، غول بزرگ و دوست داشتني فضاي مجازي، جايي است که هر چه بخواهيد در آن پيدا مي شود و خيلي وقت ها با يک سرچ ساده مي توانيد به آنچه مد نظرتان است برسيد.
جستجو در گوگل ظاهر سخت و پيچيده اي ندارد، اما دانستن برخي ترفندها و ميانبرهاي ساده مي تواند به ما کمک کند ساده تر و زودتر به جواب برسيم. ضمن اينکه اين کلک هاي به ظاهر ساده از ما يک جستجوگر حرفه اي مي سازد.
چند روش و ترفند ساده براي بهتر نتيجه گرفتن از سرچ در گوگل را به شما معرفي مي کنيم:

1. آب و هوا
براي اطلاع از وضع آب و هواي شهر مورد نظر خود کلمه weather را در باکس گوگل تايپ کنيد و به دنبال آن نام شهر مورد نظر خود را بنويسيد. اولين نتيجه گوگل پاسخ سوال شماست.

2. قيمت سهام
براي يافتن اطلاعات مورد نظر خود درباره بازار سهام، نماد آن را در باکس گوگل بنويسيد و با کليک روي اولين لينک به پاسخ سوال خود برسيد.

3. زمان
براي اطلاع از ساعت به وقت شهرهاي گوناگون دنيا، ابتدا کلمه time را تايپ کنيد و بعد از آن نام شهر مورد نظر را بنويسيد.

4. طلوع و غروب آفتاب
براي اطلاع از زمان طلوع يا غروب آفتاب در بسياري از شهرهاي دنيا مي توانيد کلمه Sunrise يا Sunset را در باکس تايپ کرده و سپس نام شهر مورد نظرتان را بنويسيد.

5. ماشين حساب
براي استفاده از ماشين حساب گوگل، خيلي ساده محاسبه مورد نظر خود را در باکس تايپ کنيد، گوگل در صدم ثانيه اي پاسخ را به شما مي دهد.

6. جستجوي کتاب
براي جستجوي اطلاعات راجع به کتاب مورد نظر خود مي توانيد نام آن را (حتي به فارسي) در باکس گوگل تايپ کنيد و سپس از منوي بالاي صفحه Books را انتخاب کنيد تا اطلاعات کاملتري درباره اش بدست آوريد

7. زمين لرزه
براي اطلاع از تازه ترين خبرها در مورد زمين لرزه اين کلمه را در باکس تايپ کنيد. اگر جاي خاصي نيز مد نظرتان باشد مي توانيد بعد از اين کلمه، شهر مورد نظرتان را تايپ کنيد.

8. تبديل واحد
براي اينکه براي تبديل واحدهاي مختلف به هم دچار دردسر نشويد، کافيست واحد هايي را که مي خواهيد به هم تبديل کنيد را در باکس بنويسيد.

9. مشخصات افراد
اگر به دنبال اطلاعاتي از يک فرد هستيد کافيست نام و تعدادي از مشخصه هاي او را که مي دانيد در باکس تايپ کنيد تا هر آنچه در مورد اين فرد در گوگل هست، به شما نمايش داه شود

10. کلمات هم معني
اگر علاوه بر توضيح يک کلمه پيدا کردن هم معني هايش هم برايتان مهم است، پيش از کلمه از علامت (~) استفاده کنيد.

11. توضيح کلمات در ديکشنري
براي اينکه توضيح يا تعريفي از يک کلمه را پيدا کنيد، مي توانيد کلمه Define را پيش از کلمه اصلي و با يک فاصله بنويسيد.

12. چک کردن املاي کلمات
گوگل به صورت اتوماتيک املا يا اسپل کلمات را چک مي کند و اگر حدس بزند که شما غلط نوشتيد، با پرسيدن اين سوال که <<آيا منظورتان ... بود؟!>> به شما کمک مي کند تا املاي درست را بيابيد.

13 .جستجوي محدود به يک محل
اگر به دنبال رستوران، فروشگاه يا کسب و کار خاصي در منطقه خود هستيد، کافيست دسته بندي آنچه مي خواهيد را به همراه محل مورد نظر بنويسيد تا گوگل هر آنچه در چنته دارد برايتان رو کند.
از نقشه اش هم مي توانيد استفاده کنيد.

14. زمان نمايش فيلم ها
براي آگاهي از اطلاعاتي راجع به پخش فيلم ها مي توانيد نام فيلم مورد نظر را در کادر جستجو وارد کنيد.

15. بيماري ها و نشانه هاي آنها
براي آگاهي از يک بيماري و بدست آوردن اطلاعات درباره آن، نام بيماري را در کادر جستجو تايپ کنيد تا گوگل اطلاعات کافي درباره آن به شما بدهد.

16. داروها
درباره داروها هم وضع به همين منوال است. با تايپ نام دارو مي توانيد اطلاعاتي کافي درباره آن را از گوگل بگيريد.

17. تبديل واحد پول
براي اينکه واحد پول کشوري را به واحد پول کشور ديگر تبديل کنيد به سادگي مي تواند مقدار پول موردنظر به همراه کشور مبدا و مقصد را در سرچ باکس گوگل تايپ کنيد.

18. نقشه
دنبال نقشه محل خاصي مي گرديد؟ پيدا کردنش با وجود کادر جستجوي گوگل کار سختي نيست. مي توانيد به فارسي يا انگليسي عبارت نقشه يا Map را به همراه نام محل مورد نظر تايپ کنيد.

19. جستجوي مرتبط
اگر بخواهيد سايت هايي که مطالب مرتبط با يک سايت خاص را دارند، بيابيد کافيست کلمه Related را پيش از آدرس سايت در کادر تايپ کنيد.

20. پر کردن جاي خالي
اين ترفند براي سوالاتي که مي خواهيد از گوگل بپرسيد به خوبي جواب مي دهد. مي توانيد بخشي از آنچه در ذهن داريد را تايپ کنيد و بلافاصله بعد از آن از علامت *استفاده کنيد تا گوگل خودش به دنبال پاسخ سوال شما بگردد.


منبع:

http://www.balan.ir

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره ميانبرهاي ساده در موتور جستجوي گوگل نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: موتور جستجوي گوگل ، سرچ ، ترفند ، ميانبرهاي ساده ، آب و هوا ، قيمت سهام ، نقشه ، نمايش فيلم ها