فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

کسب اعتماد به نفس و افزایش عزت نفس در پنج گام آسان

کسب اعتماد به نفس و افزایش عزت نفس در پنج گام آسان

ویرایش: 1392/2/9
نویسنده: fars-ads
همه ما می خواهیم كه اعتمادبه نفس بیشتر و احساس بهتری نسبت به خود داشته باشیم در این صورت می توانیم به بهترین نحو زندگی كنیم.
همه ما می خواهیم كه اعتمادبه نفس بیشتر و احساس بهتری نسبت به خود داشته باشیم در این صورت می توانیم به بهترین نحو زندگی كنیم. در اینجا راه هایی برای كسب اعتماد به نفس و افزایش عزت نفس معرفی شده است:

1) كاری انجام دهید كه مستلزم تصمیم گیری و به سامان رساندن آن باشد.
آیا تاكنون نوشتن نامه به یكی از بستگان نزدیك خود (مثلا خاله یا عمه) را به تعویق انداخته اید؟ آیا دوستی هست كه می خواستید با او تماس بگیرید؟ ماشین را بشویید، باغ را مرتب یا خانه را تمیز كنید. شما با انتخاب هدف های خود (هر چند كوچك) و دنبال كردن آنها اعتماد به نفس به دست می آورید.
2) از خوب انجام دادن كارهایتان لذت ببرید.
آیا هیچ سرگرمی یا ورزشی هست كه از انجام آن لذت ببرید؟ چیزهایی مانند شنا، نقاشی یا نوشتن می توانند توجه شما را جلب كرده و ذهن شما را مشغول كنند. زمانی كه ذهن شما مشغول است چیزهایی دیگر را فراموش می كنید.سپس احساس می كنید كه ماهر و توانا شده اید. این روش شیوه بسیار خوبی برای بالا بردن عزت نفس است. اگر از هیچ سرگرمی یا تفریح خاصی لذت نمی برید، تلا ش كنید تا چیزی را امتحان كنید كه همواره دوست داشته اید.خودتان را در حال انجام آن كار مجسم كنید و سپس امتحان كنید؟ نیازی نیست كه حتما كار بزرگی باشد و می تواند به سادگی پیوستن به گروهی برای پیاده روی باشد.
متوجه خواهید شد كه اگر حداقل هفته ای یك بار كاری انجام دهید كه ذهن شما را مشغول كند، حواس جمع تر و شادتر هستید.
3) مركز توجه خود را تغییر دهید.
اثبات شده است كه در افرادی كه توجه زیادی به خود می كنند عزت نفس پایین است. شما می توانید از طریق انجام كاری كه به شخص یا حتی چیز دیگری توجه می كند، اعتماد به نفس كسب كنید.
متوجه خواهید شد كه در هنگام ملا قات افراد جدید، با توجه كردن به شخص مقابل فورا اضطراب شما كاهش می یابد. در پایان روز شما با دیگران ارتباط برقرار كرده اید و سبك تر شده اید.
4) قبلا استراحت كنید!
یادگیری روش های آرام بخش باعث بهتر شدن كیفیت زندگی می شود. افراد آرام تر مشكلا ت كمتری با حافظه خود دارند و احتمالا ناهمواری های زندگی را راحت می پذیرند.
5) از هر كاری كه به اتمام رسانیده اید فهرستی تهیه كنید.
هدف های كوتاه مدت برای خود انتخاب كنید. چیزهایی كه می توانید در فهرست خود قرار دهید عبارتند از: قبول شدن در امتحان رانندگی و گرفتن گواهینامه، گل زدن در هنگام بازی مثلا هاكی روی یخ، پس انداز كردن پول كافی برای سفر و غیره.
این ها فقط چندین طرح است كه شما می توانید برای كسب اعتمادبه نفس و افزایش عزت نفس از آنها استفاده كنید. این طرح ها را به عنوان نكات اساسی در نظر بگیرید و این كارها را دائما در زندگی خود اضافه كنید.
به یاد داشته باشید كه مردم با عزت نفس بالا به دنیا نیامده اند و اغلب آن را تقویت كرده اند. عزت نفس ناشی از طرز تفكر شما و انجام كارهای روزمره ای است كه به شما احساس خوبی می دهند.


منبع: برنامه موفقیت
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره کسب اعتماد به نفس و افزایش عزت نفس در پنج گام آسان نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: کسب اعتماد به نفس ، افزایش عزت نفس در پنج گام آسان ، افزایش اعتماد بنفس ، استخدام ، کسب عزت نفس ، چرا بیکاریم ، اعتماد به نفس نداری ،