فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پیش از شروع ، مقدمات كار را كاملا فراهم كنید

پیش از شروع ، مقدمات كار را كاملا فراهم كنید

ویرایش: 1392/2/21
نویسنده: fars-ads

يكي از بهترين راه هاي غلبه بر تنبلي و انجام سريع تر كارها آن است كه قبل از شروع، تمام چیزهايي را كه براي انجام كارتان نیاز داريد آماده كنید و دم دست بگذاريد. وقتي مقدمات و ابزار كارتان آماده باشد مانند يك تیرانداز تفنگ آماده و پر در دست داريد و يا مانند يك كمانگیر تیر را در كمان گذاشته، به عقب كشیده و آماده تیراندازي هستید. حالا فقط كافي است تصمیم بگیريد و از مهم ترين كار شروع كنید.
اين كار درست مانند آماده كردن مواد مورد نیاز براي درست كردن يك غذا، مثلاً يك قورباغه ي بزرگ است. ما تمام مواد غذايي مورد نیاز را روي كابینت جلوي خودتان مي گذاريد و سپس مرحله به مرحله شروع به آماده كردن غذا مي كنید. براي شروع، میز كارتان را تمیز كنید و فقط يك كار جلوي رويتان باشد و اگر لازم دانستید بقیه ي چیزها را روي زمین در پشت سرتان بگذاريد.
تمام اطلاعات، گزارشها، جزئیات كار، مقالات، وسايل كار و هر چیزي را كه براي انجام و اتمام كار نیاز داريد جم آوري كنید. همه را دم دست بگذاريد به نحوي كه براي دسترسي به چیزهاي مورد نیازتان احتیاجي به بلند شدن و اين طرف و آن طرف رفتن نداشته باشید.
مطمئن شويد كه تمام ابزار مورد نیاز براي نوشتن، ديسکهاي اطلاعاتي، كدهاي دسترسي به منابع، آدرسهاي پست الكترونیكي مورد نیاز و هر چیز ديگري كه براي شروع، ادامه و اتمام كار نیاز داريد در دسترس است.
محل كار خود را براي كار آماده كنید به طوري كه براي كار طولاني مدت جاي راحت و جذابي باشد. مخصوصاً مطمئن شويد كه صندلي تان راحت است و پشتي خوبي دارد و وقتي روي آن مي نشینید كف پاهايتان كاملاً روي زمین قرار مي گیرد.
افراد فعال و پركار براي ايجاد محیط كاري كه كار كردن در آن لذت بخش باشد، وقت صرف مي كنند. هر چه محیط كار شما تمیزتر و مرتب تر باشد، شروع و ادامه كار برايتان راحت تر است.
وقتي همه چیز با نظم و ترتیب در برابر شما قرار گرفته باشد با میل و رغبت بیشتري دست به كار مي شويد.
واقعاً حیرت انگیز است. چه كتاب ها كه هرگز نوشته نم شوند، چه درجات علمي كه هرگز اخذ نمي شوند و چه بسیار كارهايي كه مي توانستند زندگي آدم ها را دگرگون كنند اما هرگز به انجام نمي رسند، فقط به اين دلیل كه مردم اولین قدم را كه تهیه ي مقدمات است برنمي دارند.
لوس آنجلس افراد زيادي را از سراسر دنیا به خود جذب مي كند كه در آرزوي نوشتن يك فیلم نامه ي موفق و فروختن آن به يكي از استوديوهاي آن منطقه هستند. اين افراد به لوس آنجلس مي آيند و سا لها كارهاي سطح پايین مي كنند به اين امید كه يك فیلم نامه ي معروف بنويسند و بفروشند.
اخیراً نشريه ي لوس آنجلس تايمز گزار شگري را به بلوار ويلشاير فرستاده بود تا با رهگذرها مصاحبه كند. اين گزارش گر از هر كس كه به او نزديك مي شد اين سؤال را می پرسید: فیلم نامه تان چطور پیش مي رود؟ و از هر چهر نفر، سه نفر جواب مي دادند: تقريباً تمام شده!
متأسفانه واقعیت اين است كه، ‹‹ تقريباً تمام شده›› به احتمال زياد به اين معني بوده است كه‹‹ هنوز شروع نشده ››.نگذاريد اين اتفاق براي شما بیافتد.
وقتي مي نشینید و همه چیز حاضر و آماده در برابر شما قرار دارد، وضعیت فیزيكي افراد كارآمد را به خود بگیريد. پشتتان را صاف كنید، كمي از پشتي صندلي فاصله بگیريد و به جلو مايل شويد.
طوري رفتار كنید كه انگار واقعاً شخصیتي كارآمد، مؤثر و موفق هستید. آن وقت اولین مورد كاري كار را به دست بگیريد و به خودتان بگويید:
خب، كار را شروع مي كنیم. و با كار درگیر شويد و پس از آنكه كار را شروع كرديد همچنان ادامه دهید تا آن را به پايان برسانید.


منبع: برنامه موفقیت
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره پیش از شروع ، مقدمات كار را كاملا فراهم كنید نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: برنامه موفقیت ، زمانبندی ، مدیریت پروژه ، مدیریت زمان ، مدیر موفق ، چگونه موفق شوم ، مدیر موفق کیست