فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

قدرت های فردی خود را به حداکثر برسانید

قدرت های فردی خود را به حداکثر برسانید

ویرایش: 1392/2/22
نویسنده: fars-ads
اصولا کارایی شما پس از هشت یا نه ساعت کار شروع به کاهش می کند. به همین دلیل کار کردن تا دیر وقت گرچه برخی اوقات ضروری و اجتناب ناپذیر است اما به این مهناست که هرچه زمان بیشتر می گذرد کارایی شما کمتر و کمتر می شود. هرچه بیشتر خسته شوید کیفیت کار شما پایین می آید و مرتکب اشتباهات بیشتری می شوید. در یک لحظه، مانند یک باطری که انرژی اش تمام می شود، به آخر خط می رسید و دیگر نمی توانید به کار ادامه دهید.
واقعیت این است که برای شما ساعات بخصوصی از شبانه روز بهترین زمان انجام کار است. شما باید این زمان ها را مشخص کنید و مهم ترین و دشوارترین کارهایتان را در این ساعت انجام بدهید.
اکثر افراد صبح ها پس از یک خواب خوب شبانه سرحال و پرانرژی هستند. برخی دیگر بعد از ظهر ها و عده کمی هم شب ها و یا آخرشب ها کارایی و خلاقیت بیشتری دارند.
یکی از دلایل تنبلی و سستی، خستگی و یا شروع کردن کار در هنگام خستگی است. در این حالت مانند موتور اتومبیل که در هنگام صبح سرد است و نمی توانید استارت شروع کار را بزنید.
هر وقت احساس خستگی زیاد می کنید و کار زیادب هست که باید انجام بدهید و وقت کمی هم دارید، کار ار متوقف کنید و به خودتان بگویید:«من نمی توانم بیش از این حد کار کنم».
گاهی اوقات بهترین استفاده از وقت این است که زود عازم خانه شوید، به رختخواب بروید و ده ساعت متوالی بخوابید. این کار انرژی تان را کاملا به شما بر می گرداند و روز بعد خواهید توانست دو یا سه برابر کار کنید و کیفیت کارتان هم بسیار بالاتر از این خواهد بود که نخوابید و تا دیروقت به کار ادامه دهید.
یکی از عاقلانه ترین کارهایی که شما در طول هفته می توانید آن را انجام دهید این است که ساعت ده شب تلویزیون را خاموش کنید و به رختخواب بروید. بعضی اوقات یک ساعت زورتر خوابیدن می تواند زندگی شما را متحول کند.
از این به بعد این برنامه را به کار ببندید: هرهفته یک روز کامل را کار نکنید. در طول این روز، چه پنجشنبه چه جمعه(آدینه)، چیزی نخوانید، حتی نامه. به فکر جبران کارهای عقب افتاده نباشید و به طور کلی از انجام هر کاری که به ذهنتان فشار بیاورد، دوری کنید. در عوض به تماشای یک فیلم بروید، ورزش کنید و یا به انجام هر فعالیتی که می تواند ذهنتان را مجددا شارژ کند بپردازید.این جمله واقعا درست است که:«تنوع خستگی را از بین می برد.» در طول سال برای استراحت و ایجاد نشاط و شادی به طور مرتب به تعطیلت بروید، هم تعطیلات آخر هفته و هم تعطیلات یک بیا دو هفته ای.
در طول هفته هر شب زود به خواب رفتن، خواب بیشتر در آخر هفته و هر هفته یک روز کامل استراحت کردن تضمین می کند که انرژی بیشتری داشته باشید. با این انرژی می توانید بر سستی و تنبلی خود غلبه کنید و کارهای اصلی و مهم خود را سریع تر و بهتر از رمانی که می خواستید بدون استراحت کافی به کار بپردازید انجام دهید.
با داشتن یک خوراک سبک و سالم، ورزش مرتب و استراحت کافی بیشتر، بهتر و آسان تر از قبل کار می کنید و از کار خود رضایت بیشتری خواهید داشت.
در موقع شروع کار هر چقدر احساس بهتری داشته باشید کمتر دچار سستی و تنبلی می شوید و بیشتر مشتاق و کارایی بالا و رضایت و موفقیت بیشتر اجتناب ناپذیر است.


منبع: برنامه موفقیت
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره قدرت های فردی خود را به حداکثر برسانید نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: قدرت فکر ، قدرت ذهن ، پیشرفت ، مدیریت زمان ، مدیر موفق ، پیشرفت روحی ، تنبلی