فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

روش تنبلی سازنده را تمرین کنید

روش تنبلی سازنده را تمرین کنید

ویرایش: 1392/2/22
نویسنده: fars-ads
یکی از موثر ترین روش های بالا بردن کارایی فردی استفاده از تکنیک تنبلی سازنده است. استفاده از این روش زندگی شما را دچار تحول می کند.
این یک واقعیت است که هیچ کس حتی شما هم نمی توانید به همه ی کارهایی که باید انجام دهید برسید و آن را تمام کنید. برای همین ضروری است که در انجام برخی از کارها تنبلی کنید! به عبارت دیگر، باید قورباغه هایی را که کوچکترند و یا کمتر زشت هستندنخورید و در عوض بزرگترین و زشت ترین قورباغه را قورت بدهید.
تفاوت بین افراد کارآمد و افرادی که از کارایی پایینی برخوردارند تا حد زیادی از طریق اینکهع در انجام چه کارهایی تنبلی می کنند قابل تشخیص است. چون به هر حال باید در انجام برخی کارها تنبلی کنید، از همین امروز تصمیم بگیرید که کارهای کم ارزش را انجام ندهید. اراده کنید که انجام کارهایی را که در پیشرفت زندگی شما نقش مهمی ایفا نمی کنند به دیگران بسپارید و آنها را از برنامه کارهای خود حذف کنید. خود را از شر قورباغه های خلاص کنید و ذهنتان را روی قورباغه های بزرگ متمرکز کنید.
یکی از پرقدرت مند ترین کلمات در مدیریت زمان کلمه «نه» است. به هر کاری که استفاده بهینه از وقت و زندگی تان «نه» بگویید. ایک کلمه را زود بگویید و بیشتر از آن استفاده کنید. واقعیت این است که ما وقتی برای تلف کردن نداریم.
برای آنکه کار جدیدی را آغاز کنید، باید کار قدیمی را تمام کنید و یا دیگر آن را ادامه ندهید. لازمه وارد شدن ، خارج شدن است. لازمه برداشتن، گذاشتن است.
تنبلی سازنده در واقع تصمیم گیری عاقلانه و خردمندانه در مورد این است که دقیقا چه کارهایی را از این به بعد انجام دهید.
اکثر مردم در انجام کارها دچار سستی یا تنبلی ناآگاهانه هستند. آنها بدون تفکر و تعقل از انجام برخی از کارها خودداری می کنند. در نتیجه این قبیل افراد کارهاب بزرگ، سخت، باارزش و مهمی را که تاثیر دراز مدت و بسیار مهمی در زندگی و شغلشان دارد انجام نمی دهند. شما باید به هر قیمتی شده از این تمایلات دوری کنید.
مرتبا وظایف و مسئولیت های خود را مرور کنید و کارهایی که باعث هدر رفتن وقت شما می شوند و در عیت حال در صورت انجام ندادن آنها زیان قابل توجهی به شما وارد نمی شود مشخص کنید. این کاری است که هرگز به پایان نمی رسد و باید دائما آن را انجام دهید.
فعالیت های خارج از محل کار خود را مرور کنید و ببینید انجام چه کارهایی مهم نیستند. تماشای تلویزیون را خذف کنید و وقت آن را صرف خانواده، ورزش، تفریح، مطالعه و انجام هر کاری که به پیشرفت زندگی شما می کند بکنید.


منبع: برنامه موفقیت
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره روش تنبلی سازنده را تمرین کنید نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: تبلی ، مبارزه با تنبلی ، تنبلی هدفمند ، پیروزی با تنبلی ، موفقیت ، پیشرفت ، مدیریت زمان