فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

آداب معاشرت -بخش اول

آداب معاشرت -بخش اول

ویرایش: 1392/2/23
نویسنده: fars-ads
رای برادر ديني ات خون و مالت را، و براي دشمنت عدل و انصافت را هديه كن
و براي عموم مردم گشاده رويي و نيكوكاري ات را هديه نما. با مردم آنچنان معاشرت کنيد که اگر بميريد بر مرگ شما اشک ريزند و اگر زنده بمانيد به شما عشق ورزند.(امام علی (ع))


فراموش نکنید که دوستان شما اسمی دارد
وقتی دارید راجع به دوست خود حرف می زنید به جای ضمیر - او - از اسمش استفاده کنید. این کار به روابط شما ابهت و صمیمیت بیشتری می دهد.
موقع تماشای فیلم حرف نزنید
با این کار حواس دیگران را پرت می کنید و اصلا کار جالبی نیست. هرچند که حرفتان جالب باشد چون در وقت مناسبش گفته نمی شود، ارزشی ندارد.
اطلاعات مختصری بدهید
وقتی دوستانتان را به هم معرفی می کنید، در همان لحظه راجع به هر کدام اطلاعات مختصری به دیگری بدهید.
تشکر کنید
درست بعد از اینکه کسی برای شما کاری انجام داد از او تشکر کنید حتی با یک پیامک. اینکه طرف بداند با اینکه که کار شما راه افتاده، از او تشکر می کنید، حس خوبی به او دست می دهد و البته به شما.
بی طرف باشید
وقتی دوستانتان با هم مشکلی پیدا می کنند، طرفدار هیچ کدام نباشید و سعی کنید که رابطه را درست کنید. اظهار نظر نکنید تا زمانی که از شما بخواهند.
محکم دست بدهید
یک دست دادن خوب چه برای خانم ها و چه برای آقایان نشانه صمیمیت و اعتماد است. البته طوری دست ندهید که استخوان های طرف مقابل بشکند!
حرف زدن در مورد پول موضوع خسته کننده ای است
در مورد موضوعات مالی با کسی جز افراد نزدیک خود صحبت نکنید، دیگران از این بحث خسته می شوند.
هربار فقط یک لطیفه بگویید
یک لطیفه دوستان شما را روده بر می کند، دو لطیفه آنها را می خنداند ولی وقتی کار به سه یا چهار لطیفه پشت سرهم می کشد، خسته کننده می شود. در هنگام گفتن لطیفه لبخند بزنید و خودتان قاه قاه به لطیفه خودتان نخندید!
سر قولتان باشید
افرادی که دیر قول می دهند، بیشتر به قولشان عمل می کنند. تا جایی که می توانید به قولتان عمل کنید تا هم دیگران روی شما حساب کنند هم خودتتان از خود راضی باشید.
شنونده خوبی باشید
بعضی وقت ها دوستانتان فقط به کسی احتیاج دارند که به حرف هایشان گوش دهد بدون اینکه راه حلی از او بخواهند. فکر کنید که بعد از اتمام حرف هایش از شما راجع به چیزی که صحبت کرده سوال هایی می پرسد.
بگذارید خودشان را خالی کنند
وقتی دوستی عصبانیتش را با شما در میان می گذارد اجازه دهید خودش را خالی کند، گفتن آرام باش تنها باعث ناآرامی بیشتر او می شود.
وقتی اشتباهی را می کنید، آن را بپذیرید
این کار به حفظ و عمق بخشیدن به یک رابطه کمک می کند. خودتان را بپذیرید و قبول کنید که اشتباه سر زدن از یک انسان کاری انسانی است.
ساکت ننشینید
به هیچکس اجازه ندهید راجع به دوستان شما حرف های ناشایستی بزند. از دوستتان دفاع کنید چون خود شما هم این انتظار را از دوستانتان دارید. به قول امام علی(ع):آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند و آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم مپسند.


منبع: برنامه موفقیت
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره آداب معاشرت -بخش اول نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: آداب معاشرت ، معاشرت ، امام علی ، مصافحه ، دست دادن ، لطیفه ، هم صحبت