فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جزئیات طرح ایجاد بانک قرض‌الحسنه زنان

جزئیات طرح ایجاد بانک قرض‌الحسنه زنان

ویرایش: 1392/4/8
نویسنده: fars-ads
دبیرکل اتاق تعاون ایران با بیان اینکه با تاکید رئیس جمهور امیدواریم در سال جاری شاهد ورود تعاونی های سهامی عام به بورس باشیم، گفت: ایجاد بانک غیردولتی تعاون و بانک قرض الحسنه زنان در دستور کار قرار دارد.

به گزارش مهر، داریوش پاک بین از اصلاح ساختار فنی و الکترونیکی اتاق تعاون ایران خبر داد و گفت: فعال کردن کمیسیون های اتاق و کارگروه های مختلف نیز از جمله اقداماتی بود که انجام شد. از سویی اساسنامه مرکز پژوهش و آموزش اتاق تعاون ایران نیز تدوین شده است.

دبیرکل اتاق تعاون ایران با اعلام اینکه بزودی مرکز آموزش و پزوهش اتاق تعاون ایران راه اندازی خواهد شد اظهار داشت: با برنامه ریزی های صورت گرفته در آینده دانشگاه تعاون نیز راه اندازی می شود. اساسنامه مرکز داوری اتاق نیز تدوین و به قوه قضائیه ارائه شد.

پاک بین خاطر نشان کرد: در حوزه زنان طبق برنامه ریزی هایی که انجام شد توانستیم کمیسیونی را در اتاق تعاون فعال کنیم و امروز در این بخش به یک ساختار نسبی دست پیدا کردیم. در قالب همکاری با مجلس نیز حضور فعالی از سوی اتاق تعاون در جریان است و در سال گذشته 1000 صفحه از نظرات تخصصی تعاونی ها به مجلس ارائه شد.

این مقام مسئول در بخش تعاون با اشاره به ابلاغ سند توسعه بخش تعاون در سال جاری افزود: عمل به این سند می توان کشور را از فروش نفت بی نیاز کند. در کنار اقدامات انجام شده به دنبال یکدست شدن ساختار تعاون در کشور هستیم و در این زمینه نیازمند ایجاد یک سازمان مستقل خواهیم بود.

وی با اعلام اینکه بزودی کتاب جامع عملکرد بخش تعاون در سال 91 منتشر خواهد شد تاکید کرد: یکی از درخواست های مهم تعاونی ها از دولت آینده حمایت از تعاونی ها برای دستیابی به سهم 15 درصدی از بازار سرمایه کشور است.

دبیرکل اتاق تعاون ایران اظهار داشت: به دنبال پذیرش تعاونی های سهامی عام در بورس هستیم ولی متاسفانه سازمان بورس همکاری لازم را انجام نمی دهد اما طبق قانون این موضوع به عهده آنها است. یکی از دلایل عمده موانع ایجاد شده برای حضور تعاونی ها در بورس محدودیت هایی است که طبق قانون در بخش تعاون وجود دارد.

پاک بین با اشاره به اینکه تعاونی ها به دنبال ایجاد فرهنگ سهامداری هستند ولی تفکر حاکم بر بورس به سمت اقتصاد سرمایه داری است تصریح کرد: با پیگیری های رئیس جمهور امیدواریم در سال جاری شاهد ورود تعاونی های سهامی عام به بورس باشیم. در حال حاضر تنها یک تعاونی به بورس وارد شده است.

این مقام مسئول در بخش تعاون درباره سهم فعلی تعاونی ها در اقتصاد ملی گفت: در حال تفکیک سهم واقعی تعاونی ها از اقتصاد هستیم و این موضوع در دست بررسی است. با این حال هنوز سهم بخش تعاون به صورت روشن مشخص نیست.

وی همچنین از در دستور کار بودن راه اندازی بانک های غیردولتی تعاون و بانک قرض الحسنه زنان خبر داد و تصریح کرد: این موارد را از طریق شورای پول و اعتبار دنبال خواهیم کرد.


منبع: پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir)
امتیاز دهی به مقالهجزئیات طرح ایجاد بانک قرض‌الحسنه زنان
جزئیات طرح ایجاد بانک قرض‌الحسنه زنان
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره جزئیات طرح ایجاد بانک قرض‌الحسنه زنان نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: جزئیات ، بانک قرض‌الحسنه زنان ، رئیس جمهور ، تعاونی ، همکاری با مجلس ، سهامی عام ، اتاق تعاون ایران