فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10 توصيه آرايشي براي پوست‌هاي چرب

10 توصيه آرايشي براي پوست‌هاي چرب

ویرایش: 1392/7/15
نویسنده: f_ebrahimi
وقتي صحبت از آرايش پوست چرب مي‌شود پيدا کردن شيوه مناسب آرايش براي داشتن پوستي شفاف و مات کمي سخت مي‌شود! 10 توصيه آرايشي برايتان داريم:...


1. هر روز صبح و قبل از هر آرايش حتما بايد پوستتان را با ژل‌هاي پاک‌کننده مخصوص پوست چرب و البته آنهايي که روي پوست شما تاثيرگذارند بشوييد و بعد از شستشو با يک حوله نرم آب‌هاي اضافي روي پوستتان را بگيريد.

2. در مرحله بعدي با تونر مخصوص پوست چرب و با کمک مقداري پنبه، عمليات پاکسازي را کامل کنيد. پنبه آغشته به تونر را روي تمام صورتتان بکشيد و 5 دقيقه صبر کنيد. تونر علاوه بر پاک کردن باقي ژل شستشو به رفع و برداشته‌شدن سلول‌هاي مرده از روي پوست کمک مي‌کند.

3. قبل از آرايش و بعد از کامل‌کردن عمليات پاکسازي به مقدار لازم از يک نرم‌کننده مخصوص پوست چرب روي پوستتان بزنيد و آن را ماساژ دهيد تا روي پوست نماند.

4. از محصولات آرايشي استفاده کنيد که بهترين فرمول را براي پوست‌هاي چرب دارند.

5. قبل از آرايش با کرم‌هاي مخصوص زيرسازي کنيد. مخصوصا نواحي چرب صورتتان مثل ناحيه T شکل، پيشاني، چانه و بيني. زيرسازي کردن، عمر ماندگاري آرايش روي پوست را بيشتر و از درخشش نواحي چرب جلوگيري مي‌کند.

6. به جاي کرم پودر از کانسيلر استفاده کنيد کانسيلرها چربي کمتري دارند. بيش از حد پودر و پنکيک نزنيد.

7. هر چقدر آرايشتان مات باشد بعد از گذشت زمان، نقاط چرب پوست حالت براق به خود مي‌گيرند. يک راه‌حل خوب اين است که از دستمال‌هاي چربي‌گير آرايشي استفاده کنيد. آنها را باز کنيد. روي نقاط چرب بگذاريد، کمي فشار دهيد و آرام از روي صورتتان برداريد. اين دستمال‌ها به راحتي چربي اضافه روي پوست را جمع مي‌کنند.

8. وقتي از ضدآفتاب استفاده مي‌کنيد -البته ضدآفتاب‌هاي فاقد چربي- بعد از زدن آن، يک دستمال کاغذي تميز را روي صورتتان پهن کنيد. با دست کمي روي صورتتان فشار دهيد و بعد آن را بلند کنيد. به اين ترتيب کمترين چربي آن هم گرفته مي‌شود.

9. بيش از حد از اسکراب استفاده نکنيد. استفاده زياد از آنها، پوست چرب را تحريک مي‌کند و غدد پوست چربي بيشتري توليد مي‌کنند و حتي باعث بيرون ريختن جوش‌ها مي‌شود.

10. قبل از خواب حتما آرايشتان را به طور کامل از روي پوستتان پاک کنيد و تمام مراحل پاکسازي پوست را انجام دهيد. اگر پوستتان با گذشت زمان چرب‌تر مي‌شود، حتما به متخصص مراجعه کنيد تا با توجه به ويژگي‌هاي پوستتان، راه‌حل‌هاي مناسب‌تري به شما ارائه دهد.


منبع: www.salamat.ir
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره 10 توصيه آرايشي براي پوست‌هاي چرب نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: آرايش ، پوست‌هاي چرب ، شيوه مناسب آرايش ، پوستي شفاف ، ژل‌هاي پاک‌کننده ، سلول‌هاي مرده ، ماندگاري آرايش