فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پدیده نبرد زیر زمینی در سوریه

پدیده نبرد زیر زمینی در سوریه

ویرایش: 1392/7/29
نویسنده: f_ebrahimi
نبرد زیر زمینی شکل جدید از نبرد است که در بیش از 2 سال از شروع بحران سوریه در تعدادی مناطق مثل «دوما» بیش از نبردهای روی زمین دیده می شود.

در حالی که آتش جنگ در سوریه همچنان شعله ور است گروه‌های مسلح سوری تونل‌های متعدد و طولانی در مناطق گوناگون عملیاتی حفر کرده اند که طول برخی از آنها به چند صد متر می‌رسد و مناطق مختلف سوریه را به یکدیگر مرتبط می‌کند.

گفته می شود تونل‌ها عرصه جدید رویارویی بین ارتش سوریه با گروه‌های مسلح و گروه‌های مسلح با یکدیگر است و این موضوع بخصوص در مناطقی که دارای خاک نرم است، بیش از مناطق دیگر مشاهده می‌شود.

در همین حال ارتش سوریه به تازگی به دستگاه‌های دقیق لرزه نگاری زیرزمینی مجهز شده که به آن ها این امکان را می‌دهد، کوچکترین تحرکات و فعالیت‌های زیرزمینی را رصد و کشف کند.

مهمترین نبردهای زیرزمینی که طی دو سال و نیم بحران سوریه در این کشور اتفاق افتاده و همچنان ادامه دارد، نبردهای شهرک «داریا» در جنوب غربی دمشق و مناطق «جوبر»، «القابون» و «برزه» در شرق دمشق و «القصیر» در ریف حمص بوده است.

حفر تونل‌ها تنها به دست افراد مسلح صورت نمی‌گیرد، بلکه آنها به شکلی ویژه از شهروندان سوری و کودکان برای این کار استفاده می‌کنند.

در همین رابطه ارتش سوریه چندی پیش در جریان پاکسازی در منطقه بانیاس در استان طرطوس یک تونل و مخفیگاه معارضن را کشف کرد که یک اتاق سری زیرزمینی و یک بیمارستان میدانی برای معالجه زخمیهای تروریستها داشت. عکس های رویترز از تعدادی از این تونل ها و مخفیگاه ها که عمدتا در دیرالزور، حماء، کفروما و ادلب هستند را مشاهده می کنیدمنبع:

http://www.seemorgh.com

امتیاز دهی به مقالهپدیده نبرد زیر زمینی در سوریه
پدیده نبرد زیر زمینی در سوریه
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره پدیده نبرد زیر زمینی در سوریه نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: نبرد زیر زمینی ، بحران سوریه ، دوما ، نبردهای روی زمین ، جنگ ، گروه‌های مسلح ، سوری ، تونل‌