فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تصورات خنده دار ما از بانکداری الکترونیک

تصورات خنده دار ما از بانکداری الکترونیک

ویرایش: 1392/8/4
نویسنده: f_ebrahimi
بانکداری الکترونیک زمان زیادی نیست که در کشور همه گیر شده است و البته هنوز هم هستند اشخاصی که به شیوه استفاده از آن آگاهی ندارند.

در روزهای اولیه ورود خدمات بانکداری الکترونیک به کشور تصورات جالب و خنده داری بین عموم معمول بود که البته به علت نا آشنایی همه ما بود و امروز خنده دار به نظر می رسد اما آن زمان خنده دار نبود:

.خنده دار تر از عابر بانک ها سوژه ای پیدا نمی کردیم. بعضی وقت ها می شنیدم که بعضی ها غصه کارمندان شیفت شب خود پرداز را می خوردند که 24 ساعته کار میکنند!

2.به یاد دارم بعضیها می خواستند بدانند که عابر بانک چطور پول ها را می شمارد و هر کس ایده ای می داد:

چشم الکترونیک هوشمند

دخالت انسانی

دوربین دیجیتال

و....

3. عده ایی از مشکوک ها هم از اشتباه دستگاه های الکترونیک ترس داشتند و ترجیح می دادند ساعت ها در صف بانک بایستند و به این دستگاه های تازه وارد مشکوک اعتمادی نداشتند.

4. اینترنت بانک ها هم چندان محبوب نبودند شاید باور زندگی بدون اینترنت بانک برای خیلی ها غیر ممکن باشد ولی چندان نمی گذرد از وقتی که حاضر نبودیم از محیط ناامن اینترنت استفاده کنیم .

5. یک بار قبض تلفن خانم مسن همسایه رااینترنتی پرداخت کردم وقتی قبض را به او برگرداندم و شماره پیگری را رویش نوشتم نگاه عاقل اندر سفیه به من کرد و گفت : راست است که کار اگر می خواهی درست انجام بشه باید خودت آن را انجام دهی. این که پرفراژش پاره نشده!! موندم این پرفراژ رو از کجا بلد بود !!

6. به خاطرم هست اولین روزهایی که خود پرداز به تهران اومد دوران نوجوانی من بود باور کنید یک ربع می ایستادم جلوی خود پردازی که اغلب خالی بودند و زل می زدم به نوشته هایی که می آمد و می رفت.

به سیستم خود پرداز بانک... خوش آمدید

برای استفاده از دستگاه لطفا کارت خود را وارد نمایید.

7.چند نفر رو می شناسم که موقع باز کردن بسته بندی کارت بانکشان به کارت آسیب زده بودند.

8. اصطلاحاتی مثل تاریخ انقضا، کد cvv2 و امثال آن هیچ ذهنیتی در ذهن مردم نداشت و بیشتر شبیه جوک یا صحبت کردن خارجی ها بود.


منبع: www.forooshandegi.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره تصورات خنده دار ما از بانکداری الکترونیک نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: بانکداری الکترونیک ، عابر بانک ، خود پرداز ، اینترنت بانک ها ، قبض تلفن ، پرداخت اینترنتی ، محیط ناامن اینترنت