فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

چگونه یک آگهی تبلیغاتی بسازیم؟

چگونه یک آگهی تبلیغاتی بسازیم؟

ویرایش: 1392/8/4
نویسنده: f_ebrahimi
اولین گام برای تهیه آگهی جمع آوری اطلاعات مورد نیاز برای نوشتن متن آگهی است. اطلاعاتی که تهیه کننده آگهی باید در مورد کالا کسب نماید را با پاسخ دادن به هفت پرسش زیر می توانبدست آورد:

1- چه لوازم و مواد و عواملی در جنس استفاده شده است؟

2- به چه خوبی ساخته شده است؟

3- چه استفاده ای دارد؟

4- چگونه با کالای رقبا مقایسه می شود؟

5- وسیله شناسایی کالا در فروشگاه چیست؟

6- قیمت کالا چقدر است؟

7- حقایق مهم درباره خریداران احتمالی؟.دومین گام بدست آوردن اطلاعاتی درمورد مصرف کنندگان کالای مورد نظر است. تهیه کننده آگهی می تواند با پاسخ به چهار پرسش زیر ، اطلاعاتی در مورد مصرف کننده کسب نماید:

1- آیا به وسیله مردان - زنان یا هر دو مصرف می شود؟

2- چه سنینی بیشتر مصرف می کنند؟

3- درآمد مصرف کننده کالا در چه حدود است؟

4- چه کسانی در تصمیم خرید نفوذ دارند؟گام سوم در تهیه آگهی این است که تهیه کننده آگهی به محل سکونت افراد مورد نظر خود توجه کند چون محلی که افراد در آن سکونت دارند در طرز زندگی آنها و مصرف جنس مورد آگهی موثر می باشد.گام چهار در تهیه آگهی تبلیغاتی ، تحلیل اطلاعات جمع آوری شده در مراحل قبلی است؛ بعد از آنکه تهیه کننده آگهی همه حقایقی را که به آن نیاز دارد جمع آوری نمود و در دسترس او قرار گرفت، آن وقت وظیفه او این است که ببیند از میان اطلاعات جمع آوری شده از چه نکات مهم و موثری برای استفاده در آگهی و فروش جنس می تواند استفاده کند.بعد از اینکه تصمیم گرفته شد از چه موضوعی در تبلیغ باید استفاده شود نوبت به آن می رسد که مشخص کنیم پیام و منبع پیام باید دارای چه خصوصیاتی باشد . منبع پیام به طور خلاصه باید ویژگیهای زیر را دارا باشند:

1- اعتبار منبع

2- جذابیت فیزیکی و ظاهری

3- مورد علاقه مخاطب بودن

4- معنادار بودن منبع.گام بعدی در تهیه آگهی تبلیغاتی استفاده از جاذبه های تبلیغاتی در پیام تبلیغی است ؛ هر پیام تبلیغاتی برای اینکه بتواند مخاطب را به سوی محتوای پیام خود جلب کند، از یک نوع جاذبه استفاده می کند.متداولترین جاذبه هایی که در پیامهای تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد عبارتند از:

جاذبه منطقی: در جاذبه منطقی به طور مشخص و صریح مزایای کالا، خود کالا، ویژگیهای آن و ... عنوان می گردد و از پرداختن به مسایل و موضوع های حاشیه ای خودداری میشود. پیامهایی که کیفیت، صرفه جویی، فایده و کاربرد کالا را نشان می دهد از جمله پیام هایی است که در آنها از جاذبه های منطقی استفاده شده است.

جاذبه خنده و طنز : تبلیغاتی که با محتوای خنده ارایه می شود، در زمره تبلیغاتی است که بهتر از همه شهرت یافته و در بین تبلیغاتی که به نمایش در می آید بیشتر از بقیه به یاد می ماند و در مورد آن صحبت می شود. در بهره گیری از جاذبه خنده و طنز در تهیه آگهی باید، باید و نبایدهای را در نظر گرفت؛ از دیدگاه چوین کارشناس تبلیغ بایدها و نبایدهای تبلیغ با جاذبه طنز به شرح زیر است :

بایدها :

1- مطالب طنز یا خنده آور باید مرتبط با کالا باشد.

2- درشروع تبلیغ مخاطب را با طنز آشنا کنید و بعد اگر می توانید از آن خارج کنید.

3- از طنز یا مطالب خنده آور برای بیان نقاط قوت کالا استفاده کنید.

4- تبلیغ باید ملیح باشد نه مسخره.

5- مطالب طنز یا خنده آور باید ساده و همه فهم باشد.

6- پیام خنده و پیام تبلیغ باید یکپارچه باشد.

نباید ها :

1- در تبلیغ، جک یا لطیفه تعریف نکنید چون به سرعت بی مزه می شود.

2- هیچ وقت کالا را به تمسخر و خنده نگیرید.

3- از پایان بندیهایی که باعث تعجب مخاطب می شود، پرهیز کنید زیرا این اتفاق تنها یک بار شیرین است و دفعات بعد برای مخاطب زننده می شود.

4- مطلب طنز یا خنده آور نباید چندان سخت باشد که مخاطب نتواند به راحتی آن را بفهمد.

5- مطلب طنز یا خنده آور نباید کالا را تحت الشعاع قرار دهد.

6- هر کجا که نمی دانید باید از چه جاذبه و یا تیزری استفاده کنید، سریع سراغ تبلیغ طنزآلود و خنده آور نروید.

جاذبه ترس : بازاریابان بعضی وقتها، در پیامهای تبلیغاتی از جاذبه ترس استفاده می کنند تا از این طریق در مخاطب نگرانی به وجود آورند و آنها را تحریک به انجام یا عدم انجام کاری کنند. امروزه مطالعات نشان داده است که پیامهای ترس آور می تواند اثربخش باشد مشروط بر این که کارشناس تبلیغ بداند ترس چگونه عمل می کند. کارشناس تبلیغ قبل از استفاده از تبلیغ با جاذبه ترس باید از نحوه عمل این نوع تبلیغ، میزان استفاده از آن و واکنشهای متفاوت مخاطبان نسبت به آن اطلاع حاصل کند. همچنین در تبلیغ با محتوای ترس هنگامی که در پیام، توصیه های خاص و یا اقدامهای ویژه ای برای فرد ارایه می شود به بهترین نحو تاثیر می گذارد.

برای اینکه تبلیغ با محتوای ترس، موثرباشد ، پیام تبلیغ باید یک یا چند مورد از انواع اطلاعات زیر را در برگیرد. این اطلاعات به قرار زیر است:

1- دستورالعمل و توصیه های خاص در خصوص این که چگونه باید با موضوع ترس آور روبه رو شده و یا آن را کاهش داد.

2- عنوان شود که چگونه رعایت اصول مزبور مشکل را حل خواهد کرد.

3- از ارایه پیامهای به شدت ترس آور خودداری شود؛ زیرا ترس بالا در مخاطب نتیجه منفی مغایر با آنچه مورد نظر ارایه کننده پیام است می گذارد.

4- به مخاطبانی که از سطح آگاهی اندکی برخوردارند و یا عزت نفس کمی دارند، پیامهای بسیار رعب آور نباید ارایه شود.

5- مشکل باید به سرعت در تبلیغ حل شود تا نگرانی مخاطب سریع کاهش یابد.

جاذبه اخلاقی : این نوع جاذبه بر تشخیص مخاطبان درمورد درست یا غلط بودن چیزی تکیه می کند. از جاذبه اخلاقی زمانی استفاده می شود که هدف، وادار کردن مردم به حمایت و طرفداری از پاره ای از مسایل اجتماعی است.


منبع: www.forooshandegi.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چگونه یک آگهی تبلیغاتی بسازیم؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: تهیه آگهی ، جمع آوری اطلاعات ، مصرف کننده ، تحلیل اطلاعات جمع آوری شده ، فروش جنس ، منبع پیام ، جاذبه های تبلیغاتی