فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پانزده تفکر برتر ثروتمندان

پانزده تفکر برتر ثروتمندان

ویرایش: 1392/8/5
نویسنده: f_ebrahimi
ثروتمند شدن نوعی موفقیت است و اتفاقاً موفقیت مالی در نظر عموم، یکی از بهترین شکلهای موفقیت است؛ بنابراین باید به داشتن تفکر و برنامه ریزی موفق برای پولدار شدن هم به عنوان نخستین گام در راه رسیدن به این شکل از موفقیت ایمان داشته باشیم.
در واقع، ثروتمند شدن موضوعی است که از تفکر شروع می شود. مهم ترین فرق فقرا و ثروتمندان در نوع دید آنها به مسائل مالی و اقتصادی است. البته بحث تولد در خانواده ای ثروتمند و مسائلی مانند ارث که سبب قرار گرفتن فرد در طبقه پولدارها می شوند، جداست.

اصطلاحی بین المللی با عنوان «پولدارهای خودساخته» وجود دارد که به اشاره به افرادی دارد که با توان و اندیشه پولدار می شوند. منظور ما از ثروتمندان متفکر و بابرنامه، این دسته از افراد هستند.
اگر در میان خود و آنها اختلافی می بینیم، در واقع در همین تفکر متفاوت است. استیو سایبولد، نویسنده کتاب بسیار موفق و پرفروش «ثروتمندان چگونه فکر می کنند؟» که در رسانه های متعددی هم مقاله های اقتصادی می نویسد، 15 تفکر غالب و برتر ثروتمندان را مواردی می داند که در ادامه مطلب به آنها اشاره می کنیم. احتمالاً اگر شما هم دیدگاه خود را به این سمت تغییر دهید و ایده های آنها را دنبال کنید، شاهد رویدادهایی بهتری در وضعیت اقتصادی خود خواهید بود. این مقاله سایبولد در منابع بین المللی متعددی از جمله بیزنس ویک، بیزنس این سایدر، فورچون، تایم، ریدرزدایجست به چاپ رسیده و در سال 2012 هم عنوان بهترین مقاله خودانگیختگی اقتصادی را کسب کرده است.

1- ثروتمندان، خودخواهی را یک خصوصیت اخلاقی می دانند

اشخاصی که همیشه دیگران را مقدم می دانند، پولدار نخواهند شد. این آدم ها گمان می کنند که ناجی تمام فقرا هستند و همیشه داشته های خود را صرف دیگران می کنند؛ در حالی که ثروتمندان معتقدند اگر نتواننداول به خود کمک کنند، در کمک به دیگران هم موفق نخواهند بود. آنها می گویند اول باید سرمایه گذاری را یاد بگیرند و سرمایه خود را افزایش دهند؛ سپس از آنچه دارند انفاق کنند؛ نه آن که وقتی پایگاه مالی مستحکمی ندارند، همه را وقف دیگران کنند.

2- ثروتمندان، عاقلانه و متکی به خود حرکت می کنند

اگر به زندگی میلیونرهای خودساخته نگاه کنید، متوجه این نکته می شوید که آنها منتظر فرصت بوده اند؛ اما دست از تلاش نکشیده اند. افرادی که پیشرفت مالی ندارند یا توانایی حفظ موقعیت مالی خود را ندارند، این تلاش فردی را ندارند و متکی به کمک دیگران هستند. آنها همیشه منتظرند دیگران از جمله همسر، دوستان، خانواده، دوست و حتی بلیت های شانس و بخت آزمایی به دادشان برسند؛ در حالی که ثروتمندان همیشه با تفکری عاقلانه شخصاً به دنبال یافتن فرصتی برای کسب درآمد هستند و خودشان مشکلات خود را حل می کنند.

3- ثروتمندان، تخصص را به مدرک گرایی ترجیح می دهند

آدم های متوسط همیشه فکر می کنند که راه و بهتر بگوییم تنها راه رسیدن به پول هنگفت در گرفتن مدارکی چون دکتری و استادی است؛ اما ثروتمندان عموماً از راه تخصص پیشرفت مالی داشته اند. آنها معتقدند که داشتن تخصص و افزایش سواد در تخصصی که عامل خلاقیت باشد، به پول نزدیک تر است تا این که صرفاً مدرک گرا باشند و بی تخصص، فقط به فکر گرفتن مدرک بالایی باشند. در واقع، آنها دوست ندارند که عالم بدون عمل باشند.

4- ثروتمندان، آینده نگری می کنند

آدم های پولدار زمان زیادی را صرف آینده نگری می کنند. آنها خیال پردازی نمی کنند؛ بلکه اهدافی را مجسم می کنند و برای آنها فرصت زمانی تعیین کرده و سپس برنامه ریزی می کنند تا با نهایت تلاش به آنها برسند. در واقع، آینده آنها ترسیم شده است و تلاش شان در جهت تحقق آن طراحی هاست. افراد فقیر تنها درگیر گذشته اند و از آنچه آنها را شاد یا غمگین کرده است، یاد می کنند یا تمام زندگی را در فرصت حال می بینند و همه چیز را فدای همین لحظه می کنند.

5- ثروتمندان، نگاه شان به پول منطقی است

یکی از دام های سر راه ثروتمند شدن این است که مردم فکر می کنند نسبت به پول باید دیدی احساسی داشت و تنها می خواهند بازنشستگی راحتی داشته باشند؛ اما ثروتمندان پول را یکی از عوامل مهم خوشبختی می دانند و به آن با نگاه چرک کف دست نگاه نمی کنند. نگاه آنها به پول منطقی است و با آن بده بستانی عقلانی دارند. به عقیده آنها، پول عاملی بسیار مهم در زندگی است و آن را وسیله ایی می دانند که آنها را به خواسته ها و فرصت های بهتری می رساند.

6- ثروتمندان، عشق خود را دنبال می کنند

اُپرا وینفری، یکی از میلیونرهای خودساخته می گوید که اگر عشق تان را دنبال کنید، به هر چه بخواهید می رسید. اساساً افراد ثروتمند راهی پیدا می کنند که عاشقش باشند و با دنبال کردنش بر دارایی آنها افزوده شود. به عنوان مثال چیزی را می خرند که جدا از آن که دوستش دارند، پول شان را افزایش دهد؛ اما افرادی که به موفقیت نمی رسند و درجا می زنند، پول های خود را برای مسائلی هزینه می کنند که پوچ هستند، ارزش مادی ندارند و علاقه عمیقی هم به آنها ندارند.

7- ثروتمندان، بلندپرواز هستند

افراد متوسط انتظارات شان خیلی سطحی و پایین است؛ برای همین جهش بزرگی در زندگی نخواهند داشت و همیشه در یک دور سطحی می چرخند؛ اما ثروتمندان اهدافی بلندپروازانه دارند و می خواهند به مدارج عالی برسند. آنها سعی می کنند از تمام توان خود استفاده کنند و اهداف بزرگی را در سر می پرورانند.

8- ثروتمندان، هدفشان این است که کسی بشوند

آنهایی که فکر می کنند حتماً باید نخست کاری بکنند تا ثروتمند شوند و تمرکزشان بر یک نتیجه زودرس و فوری است، بیشتر اوقات به جایی نمی رسند و به همین نسبت در حفظ داشته های مالی شان هم موفق نخواهند بود، اما افراد ثروتمند معتقدند که اول باید تمرکز و تلاش شان بر این باشد که خودشان را بهتر کنند و به جایی برسند و کسی بشوند؛ از شکست ها و موفقیت ها درس بگیرند و سپس برای پولدار شدن کاری بکنند. آنها اگرچه زمان را از دست نمی دهند؛ اما می دانند که پولدار شدن یک شبه هم نیست.


منبع: www.forooshandegi.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره پانزده تفکر برتر ثروتمندان نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: ثروتمند شدن ، موفقیت ، موفقیت مالی ، پولدار ، پولدارهای خودساخته ، خودخواهی ، ویژگی اخلاقی