فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بازداشت هکر 16 ساله در اصفهان

بازداشت هکر 16 ساله در اصفهان

ویرایش: 1392/8/7
نویسنده: f_ebrahimi
رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان از شناسایی و دستگیری یک هکر نوجوان 16 ساله در اصفهان خبر داد.
به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان اصفهان، سرهنگ ˈستار خسرویˈ اضافه کرد: بدنبال شکایت عده ایی از شهروندان مبنی براینکه شخصی ایمیل آنها را هک و به طور مخفیانه وارد ایمیل آنها شده است موضوع در دستور کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی بیان کرد: بعد از بررسی علمی و تخصصی بوسیله کارشناسان این پلیس درآخرمتهم به نام ˈآرشˈ 16 ساله شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ خسروی اضافه کرد: در بازجویی انجام شده از متهم وی به صراحت به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود را کنجکاوی نسبت به ایمیل اشخاص و مشاهده محتویات آن عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: متهم با ایجاد سایتی جعلی که در اصطلاح به آن ˈفیشینگˈ می گویند شبیه صفحه اصلی login یاهو و تحریک کاربران به ورود به آن سایت، ایمیل بیش از 200 کاربر اینترنتی را هک کرده است.

رییس پلیس فتای اصفهان با بیان اینکه متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد به شهروندان توصیه کرد، هنگام ورود به ایمیل شخصی و یا خرید اینترنتی بسیار هوشیار باشند تا در دام سایتهای فیشینگ گرفتار نشوند.

وی خاطرنشان کرد: راه تشخیص سایتهای فیشینگ از اصلی این است که درگاه اصلی بانک یا درگاه اصلی login ایمیل از پروتکل SSL که پروتکلی امن است برای ارسال اطلاعات استفاده می کنند که در نوار آدرس اول آن HTTPS می باشد در صورتی که صفحه جعلی درگاه بانک همان HTTP است.


منبع:

http://tik.ir/

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره بازداشت هکر 16 ساله در اصفهان نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: تبادل اطلاعات ، هکر ، اصفهان ، ایمیل ، یاهو ، کاربر اینترنتی ، مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی