فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

قنداق کردن به استخوان آسیب می‌زند

قنداق کردن به استخوان آسیب می‌زند

ویرایش: 1392/8/10
نویسنده: f_ebrahimi
پزشکان اطفال تاکید دارند والدینی که نوزادان خود را قنداق می‌کنند با صدمه زدن به استخوان لگن آنان، سلامت فرزندشان را به خطر می‌اندازند.

به گزارش ایسنا، «نیکولاس کلارک» از متخصصان بیمارستان دانشگاه «سوتامپتون» در انگلیس گفت: والدینی که برای آرام ساختن نوزدانشان آنان را قنداق می کنند و دست‌ها و پاهای کودک را در میان پتو می‌پیچند به استخوان لگن آنان که در حال رشد است آسیب می‌رسانند.

قنداق کردن نوزادان در بسیاری از فرهنگ‌ها امری مرسوم است و والدین فکر می‌کنند که پوشاندن نوزادان در میان پتو به آنان این حس را القا می‌کند که در رحم مادر هستند و در نتیجه آرام می‌شوند اما با این کار حرکت پاهای نوزاد محدود می‌شود و می‌تواند در رشد مفصل لگن مشکل ایجاد کند.

نیکولاس کلارک گفت: برای آن که استخوان لگن رشد عادی خود را داشته باشد پاها باید بتوانند به آسانی خم شوند که این وضعیت به رشد طبیعی مفاصل لگن می‌انجامد.

پاهای نوزاد نباید به سختی پوشانده و به یکدیگر فشار داده شوند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بی‌بی‌سی،‌ «رزماری دادز» از موسسه تربیتی NCT نیز گفت: لازم است والدین نسبت به عارضه «دیسپلازی هیپ» ناشی از قنداق کردن نوزاد آگاهی داشته باشند.

دررفتگی یا دیسپلازی هیپ، مشکلی است که بیشتر در نوزادان دختر شایع است. این عارضه یک اختلال در مفصل بین سر استخوان ران و حفره‌ای است که در استخوان لگن واقع شده است. این عارضه سبب بروز مشکل جهت حرکت استخوان ران به بالا و پیشگیری از حرکت طبیعی آن می شود. در آخر نیز توانایی حرکت و راه رفتن را در فرد محدود کرده و بعدها به آرتریت منجر می‌شود.

برخی والدین تمایل دارند تا نوزادان خود را قنداق کنند اما توجه به این نکته مهم است که دمای بدن نوزادان بیش از حد افزایش نیابد و حرکت پاهایشان نیز محدود نشود.


منبع:

http://www.entekhab.ir

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره قنداق کردن به استخوان آسیب می‌زند نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: پزشکان اطفال ، نوزادان ، قنداق ، استخوان لگن ، سلامت فرزند ، آرام ساختن نوزادان ، دیسپلازی هیپ