فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

فرمول حفاظت از چشم در زمان کار با کامپیوتر

فرمول حفاظت از چشم در زمان کار با کامپیوتر

ویرایش: 1392/8/14
نویسنده: f_ebrahimi
این تمرین به جلوگیری از خشک شدن و خستگی چشمها، اجتناب از سر درد و درد گردن کمک می کند.
افرادی که زمان طولانی پشت رایانه سپری می کنند، باید هر 20 دقیقه یک بار و هر بار به مدت 20 ثانیه نگاه خود را از رایانه گرفته و به اشیایی در فاصله 6 متری بنگرند.

دانشمندان برای حفاظت از چشم در زمان کار با کامپیوتر فرمول منحصر به فردی به نام ˈبیست.بیست.بیستˈ ارائه داده اند. محققان دانشگاه تگزاس این فرمول را به اشخاصی که زمان طولانی پشت رایانه سپری می کنند یا اشخاصی که مایلند بینایی خود را حفظ کنند، توصیه کرده اند.

به توصیه متخصصان افراد باید هر 20 دقیقه یک بار نگاه خود را از صفحه رایانه بگیرند و 20 ثانیه به اشیایی که در فاصله شش متری قرار دارند نگاه کنند. ضمن این که طی این مدت نباید کمتر از 20 بار پلک بزنند. به گفته کارشناسان، این تمرین به جلوگیری از خشک شدن و خستگی چشمها، اجتناب از سر درد و درد گردن کمک می کند.

انجام این تمرین ها به خصوص برای اشخاصی ضروری است که در محل کارشان سیستم های تهویه ای وجود دارد که هوا را خشک می کنند. پیش از این، راه های موثر دیگری به جهت حفاظت از بینایی هنگام کار با رایانه توصیه شده بود که از جمله آنها می توان نگاه کردن به چپ و راست یا بالا و پایین بدون تکان دادن سر، چرخاندن چشم ها از چپ به راست و راست به چپ، نگاه کردن به نوک بینی و نگاه کردن به مناظر دور دست خارج از محل کار اشاره کرد.

قبل از انجام این تمرینها باید عینک یا لنز را از روی چشم برداشت و بعد از هر تمرین با گذاشتن کف دست روی چشم ها به آنها استراحت داد.


منبع:

http://tik.ir/

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره فرمول حفاظت از چشم در زمان کار با کامپیوتر نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: خشک شدن چشم ها ، خستگی چشمها ، سر درد ، درد گردن ، رایانه ، چشم ، بینایی