فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

هشدار مایکروسافت به کاربران ویندوز XP

هشدار مایکروسافت به کاربران ویندوز XP

ویرایش: 1392/8/15
نویسنده: f_ebrahimi
اگر هنوز هم از سیستم عامل 12 ساله مایکروسافت یعنی ویندوز XP استفاده می کنید براساس هشدار جدید این شرکت باید سیستم عامل خود را تا فروردین 93 ( آوریل 2014) تغییر دهید به این دلیل که میزان آلوده شدن این سیستم عامل با بدافزارها پس از این تاریخ افزایش می یابد.

به گزارش مهر، در تاریخ 8 آوریل سال 2014 (19 فروردین 1393) پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز XP رسما به پایان میرسد و پس از این تاریخ این سیستم عامل قدیمی دیگر آپدیتهای امنیتی، هاتفیکسهای غیر امنیتی، پشتیبانی رایگان/غیر رایگان و آپدیتهای تکنیکی محتوایی دریافت نمی کند.

این امر الزاما به این معنی است که حفره های جدید روی این سیستم عامل، تأثیرگذار خواهند بود و مایکروسافت برای برطرف کردن آن کاری از پیش نمی برد. در دومین سه شنبه هرماه میلادی مایکروسافت بسته های امنیتی جدید منتشر می کند که نوعا به صورت اتوماتیک توسط رایانه های ویندوزی دانلود و نصب می شود.

هکرها در روزهای پس از آن یعنی روزهای چهارشنبه دستگاه هایی که این بسته ها را دریافت نکرده اند را هدف می گیرند، چرا که آنها پیش از آن آپدیتهای مایکروسافت را به دقت بررسی کرده و تلاش می کنند حفره هایی که مایکروسافت در این بسته ها تلاش در اصلاح آن دارد را شناسایی کنند.

پس از آوریل 2014 این پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز XP به پایان میرسد و اگر مشکل جدی برای کاربران آن ایجاد شود مایکروسافت از آنها پشتیبانی نخواهد کرد. از طرف دیگر مجرمان سایبر از حفره امنیتی مطلع شده و ویندوز XP برای برطرف کردن آن به روز نمی شود.

درحال حاضر نرخ آلوده شدن سیستم عامل XP نسبت به سایر ویندوزها بیشتر از سایر سیستم های عامل است که این میزان در مقایسه با ویندوز 8 به شش برابر می رسد.


منبع:

http://tik.ir/

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره هشدار مایکروسافت به کاربران ویندوز XP نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: سیستم عامل ، مایکروسافت ، ویندوز XP ، آپدیتهای امنیتی ، هاتفیکسهای غیر امنیتی ، پشتیبانی رایگان ، هکرها