فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

این افراد12برابربیشتربه سرطان معده دچارمیشوند

این افراد12برابربیشتربه سرطان معده دچارمیشوند

ویرایش: 1392/8/20
نویسنده: f_ebrahimi
یک فوق تخصص گوارش با بیان این مطلب که مردان 2.5 برابر بیشتر نسبت به زنان به سرطان معده مبتلا می‌شوند، گفت: افرادی که سیگار و قلیان می‌کشند 10 تا 12 برابر بیشتر به سرطان معده مبتلا می‌شوند.

دکتر صادق مسرت بیان کرد: عفونت هلیکوباکترپیلوری به خصوص میکروب گاستریت آتروفیک (بیماری که درخلال آن جدار معده دچار تحلیل می‌شود) عامل مهمی در ایجاد سرطان معده است. وی با اشاره به اینکه عوامل ژنتیکی تنها 5 تا 10 درصد در ایجاد سرطان معده موثر است، اضافه کرد: مطالعات نشان داده است اشخاصی که عفونت هلیکوباکترپیلوری دارند و سیگار و قلیان می کشند 10 تا 12 برابر بیشتر به سرطان معده مبتلا می شوند.

این فوق تخصص گوارش مصرف طولانی غلظت بالایی از نیترات‌ها درغذاهای دودی، خشک و نمک سود را از دیگر عوامل ابتلا به سرطان معده دانست و بیان کرد: اگر فرد بیش از 15 تا 20 گرم نمک در روز مصرف کند خطر ابتلا به سرطان معده در او بالا میرود. این عضوهیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص علائم این بیماری گفت: بی‏‌اشتهایی همراه با تهوع خفیف و همچنین احساس پری مبهمی که بعد از غذا خوردن تا درد شدید متغیر بوده و درنهایت به کاهش وزن منجر شود از علائم این بیماری به شمار می‌رود.

دکتر مسرت تهوع واستفراغ را از دیگر علائم این بیماری عنوان کرد و بیان کرد: درمراحل اولیه سرطان معده، علائم فیزیکی خاصی وجود نداردولی شایع ترین محل برای انتشار خونی تومور معده، کبد است. وی در پایان خاطرنشان کرد: مصرف سبزیجات و میوه‌جات به ویژه ویتامین C در پیشگیری از سرطان معده بسیار مفید است.


منبع:

http://www.seemorgh.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره این افراد12برابربیشتربه سرطان معده دچارمیشوند نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: سرطان معده ، سیگار ، قلیان ، عوامل ژنتیکی ، عفونت هلیکوباکترپیلوری ، نیترات‌ ، نمک