فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

چراکلیه سنگ ساز میشود

چراکلیه سنگ ساز میشود

ویرایش: 1392/8/20
نویسنده: f_ebrahimi
یک فوق تخصص کلیه بیان کرد: درمان دیرهنگام سنگ کلیه می‌تواند سبب عفونت و نارسایی کلیه شود.

دکتر جعفر حیدرنژادیان اظهار داشت: سنگ کلیه یک بیماری نسبتا شایع است که بیشتر در سنین جوانی و میانسالی در افراد بروز می‌کند و شیوع آن در مردها بیشتر از زنان می باشد. او مصرف بیش از حد نمک و مواد پروتئینی را از جمله مهمترین علل بروز سنگ کلیه دانست و افزود: کم تحرکی، اختلال در دستگاه ادراری و تنگی مادرزادی حالب نیز می تواند در بروز سنگ کلیه نقش داشته باشد.

این پزشک متخصص با اشاره به اینکه هنوز میزان تاثیر سوابق خانوادگی در بروز سنگ کلیه دقیقا مشخص نیست، یادآور شد: پرکاری غدد تیروئید و پاراتیروئید و همینطور مصرف بسیار ویتامین D نیز می تواند زمینه ساز بروز سنگ کلیه شود. حیدرنژادیان معتقد است: بسیاری از سنگ‌های کلیه معمولا اتفاقی در بدن افراد کشف می‌شوند، ولی در برخی موارد نیز علائم آن شامل درد شدید در ناحیه پهلو و زیرشکم است که این دردها معمولا یک یا دو ساعت طول می‌کشد و بعد بهبود می یابد.

وی خاطرنشان کرد: این دردها بیشتر مواقع با سوزش و تکرر ادرار و همچنین وجود خون در ادرار همراه است. این فوق تخصص کلیه تصریح کرد: اگر سنگ کلیه در سیستم ادراری مثلا در حالب گیر کند می‌تواند منجر به نارسایی کلیه شود. عفونت کلیه و مثانه همراه با تب و لرز و حالت تهوع نیز از دیگر پیامدهای درمان دیرهنگام سنگ کلیه است که حیدرنژادیان در پایان به آن اشاره کرد.


منبع:

http://www.seemorgh.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چراکلیه سنگ ساز میشود نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: کلیه ، سنگ کلیه ، عفونت و نارسایی کلیه ، کم تحرکی ، اختلال در دستگاه ادراری ، تنگی مادرزادی حالب ، پرکاری غدد تیروئید