فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

چربی‌ساز چربی‌سوز

چربی‌ساز چربی‌سوز

ویرایش: 1392/8/27
نویسنده: f_ebrahimi
گردو با وجود چرب بودن چربی‌سوز است و خطر بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد.

|گلزار مولایی|، در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه ایلام، گفت: گردو یکی از مواد غذایی گروه مغزها‌ست که به عنوان «غذای مغز» نیز آن را می‌شناسند و این به دلیل وجود امگا 3 موجود در آن است.

وی با بیان اینکه وجود امگا 3 در برنامه غذایی برای عملکرد مغز ضروری است، ادامه داد: از آنجایی که نوع چربی موجود در گردو کاهش دهنده کلسترول بد (LDL) و افزایش دهنده کلسترول خوب (HDL) است در نتیجه خطر بیماری‌های قلبی عروقی را پایین می آورد، به همین علت توصیه می‌شود از گردو که خود منبع چربی است برای درمان چربی و کلسترول بالا استفاده شود.

این مشاور تغذیه به کالری نسبتاً بالای گردو اشاره و تصریح کرد: به علت وجود حدود 654 کالری در هر 100 گرم گردو، بهتر است در زمان استفاده، کالری آن را محاسبه شود و در صورت استفاده از این منبع از مواد عذایی دیگر که حاوی کالری است، ممانعت به عمل آید.

این کارشناس تصریح کرد: در میان گیاهان دارویی متنوع که از روغن‌های مختلف بصورت خوراکی استفاده می‌شود، باید گفت روغن گردو به علت اینکه چربی غیراشباع بالایی دارد، کاربرد خوراکی نداشته و به دلیل برخورداری از امگا 3 در استعمال خارجی و درد مفاصل کاربرد بسیاری دارد.


منبع:

http://www.entekhab.ir

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چربی‌ساز چربی‌سوز نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: گردو ، چربی‌سوز ، بیماری‌های قلبی ، غذای مغز ، امگا 3 ، کلسترول بد (LDL) ، کلسترول خوب (HDL)