فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

چگونه زني شجاع و ثروتمند باشيم؟

چگونه زني شجاع و ثروتمند باشيم؟

ویرایش: 1392/8/28
نویسنده: f_ebrahimi
گويي زنان از اين‌كه هميشه بر كسي يا بر شرايطي تكراري تكيه كنند، عادت كرده‌اند ولی مهم‌تر از همه بيشتر آن‌ها از سرمايه‌گذاري وحشت دارند. اما در مقابل چنين ترس‌هاي زنانه‌اي چه بايد كرد؟

مجله زندگی ایده آل: وقتي با بيشتر زن ها در مورد راه انداختن يك كسب و كار يا سرمايه گذاري روي يك ملك صحبت كرده مي شود، واكنش يكساني را مي شود در همه آن ها ديد و آن ترس از انجام فعاليتي مستقل از خانواده يا همسرانشان است. گويي زنان از اين كه هميشه بر كسي يا بر شرايطي تكراري تكيه كنند، عادت كرده اند اما مهم تر از همه بيشتر آن ها از سرمايه گذاري وحشت دارند. اما در مقابل چنين ترس هاي زنانه اي چه بايد كرد؟ آيا اين ترس ها مختص زنان است يا مردان هم آن ها را تجربه كرده اند؟
اولین سرمايه گذاري، آخرين سرمايه گذاري نيست

نكته مهم ديگري كه زنان بايد از آن آگاه باشند اين است كه اولین سرمايه گذاري آن ها لزوما نبايد نخستين و آخرين سرمايه گذاري شان باشد. يكي ديگر از ترس ها ي زنان اين است كه شايد راهي كه در شروع انتخاب كرده اند بهترين راه نباشد. اصلا نترسيد چون با دست به عمل زدن راه هاي بهتري به طرفتان خواهد آمد. خبر خوش اين كه در اين زمينه هم مردان همانند شما فكر مي كنند. رستوران هاي زنجيره اي مك دونالد كه توسط برادران مك دونالد راه اندازي شده در شروع قرار بود كه يك سالن تئاتري بيش نباشد اما در خلال اتفاقاتي تصميم 2 برادر به جا ي داشتن يك سالن تئاتر به رستوران تبديل شد. ممكن است ديگران آنطور كه بايد تشويق تان نكنند و حتي ضد انگيزه هم باشند اما همه اين حاشيه ها در مقابل تصميمي كه شما گرفته ايد اهميتي ندارد. كاري را با برنامه ريزي شروع كنيد و در ميان راه انعطاف پذير باشيد و فقط به يك حرفه چنگ نزنيد بلكه نسبت به روش هايي كه در خلال كارتان، به ذهن تان مي رسد آگاه باشيد و امتحانش كنيد. ترس هاي زنانه شما با رعايت اين تكنيك ها به سرعت يك چشم بر هم زدن ناپديد خواهند شد باور كنيد.

بر ترست اينطور غلبه كن

زمانیکه يك زن تصميم مي گيرد كه وارد دنياي سرمايه گذاري شود بزرگ ترين ترس او، ترس از دنياي ناشناخته اي است كه هيچ اطلاعي در موردش ندارد و مهم تر از همه بي تجربه بودن يكي از مشكلات شايع زنان در اين زمينه است. زنان به اين فكر مي كنند كه هنگام روبرو شدن با مشكلات سرمايه گذاري، هيچ راه حلي ندارند و ممكن است در شروع كار، با ناكامي مواجه شوند. اما مردان هم مانند شما فكر مي كنند اما همانطور كه گفتيم با كنترل ترس به دنبال راه هايي براي آرام كردن اوضاع به نفع خودشان هستند. بايد قبل از هرچيز اين نكته را در ذهنتان بپرورانيد كه اشتباه يك موضوع خيلي طبيعي در روند سرمايه گذاري است و اگر يك زن هستيد هرگز با اين ديدگاه وارد كار سرمايه گذاري نشويد كه قرار است تجربه اي بدون شكست داشته باشيد. شما در خلال اشتباهات تان تجربه به دست خواهيد آورد. نگاهي به زندگي نامه و داستان موفقيت افراد موفق و مشهور دنيا بيندازيد و از راه و روش آن ها در مقابله با مشكلات، استفاده كنيد. مطمئن باشيد با اين كار و مرور ترس ها و ناكامي هاي اين دسته از افراد ترس شما هم به تدريج محو خواهد شد.
ترس تو را نمي كشد.

داشتن مقداري ترس در هر كاري مي تواند مانع سقوط و نابودي شما شود مثلا ترس از دزدي سبب مي شود كه شب ها قبل از خواب از بسته شدن در ها مطمئن شويد يا پول هاي تان را داخل گاوصندوق بگذاريد ولی گاهي اوقات ترس مانند يك مانعي بزرگ نمي گذارد كه شما از فرصت هايي كه براي تان به وجود مي آيد استفاده كنيد. زنان در مقايسه با مردان ترس بيشتري را براي آغاز يك كسب و كار مستقل دارند. اين جملات نمونه اي از جملات شايع زنان هنگام پيشنهاد براي شروع يك تجارت و فعاليتي اقتصادي است:« اگر نتوانم قسط هايم را به موقع بدهم چه اتفاقي مي افتد؟»«سرمايه گذاري پر از خطراتي است كه ممكن است همه پول هايم را از دستم خارج كند» يا« اگر بانك اموال مرا توقيف كند بايد سرگردان و بي خانمان شوم» و... تمام اين حرف ها بي اساس است اما با وجود اين، تمامي اين فكرها مي تواند يك مانع جدي براي شروع نكردن تجارت زنانه شما باشد. بهتر است بدانيد مردان هم مانند شما در شروع يك كار مستقل و تجاري دچار چنين ترس هايي مي شوند اما آن ها بر ترس هاي شان كنترل دارند زيرا ميليون ها مرد ديگري را ديده اند كه با وجود همه مشكلات دست به عمل زده اند. قبل از هرچيز اين فكر را در ذهن تان جا بيندازيد كه شروع يك كار تجاري مستقل و زنانه نمي تواند تهديد جدي براي شما باشد. براي اين كار ابتدا ضررها و منافع كاري كه قصد داريد شروع كنيد، را در يك ورق كاغذ بنويسيد تا با مشكلاتي كه احتمالا براي تان به وجود خواهد آمد آشنا شويد. با اين كار ذهن بهانه گير و غيرمنطقي تان را از مسيري كه انتخاب كرده ايد، دور مي كنيد.


منبع: www.forooshandegi.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چگونه زني شجاع و ثروتمند باشيم؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: زنان ، سرمايه‌گذاري ، راه انداختن يك كسب و كار ، ترس هاي زنانه ، برنامه ريزي ، ترس ، دنياي سرمايه گذاري