فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دلیل آفت های دهان را بدانید

دلیل آفت های دهان را بدانید

ویرایش: 1392/9/4
نویسنده: f_ebrahimi
یک دندانپزشک با بیان اینکه تاکنون دلیل مشخصی برای بروز آفت دهان مشخص نشده است، عنوان کرد تحقیقات جدید نشان می‌دهد ارتباطی میان استرس و بروز آفت وجود دارد.

دکتر شاهرخ رسولی تبار، زخم‌های متعدد ایجاد شده بر روی نقاطی از لب پایین و گاها بر روی زبان را که همراه با درد و سوزش می‌باشد را آفت دهانی معرفی کرد. به گفته رسولی تبار بروز آفت دلیل مشخصی نداشته و در ایجاد آن زمینه‌های ارثی و ژنتیکی دخیل هستند.

این دندانپزشک یادآور شد: آمارها نشان می دهد هنگامی که افراد با استرس بیشتری مواجه می شوند، تعداد دفعات بروز آفت بیشتر می‌شود که همین مسئله ارتباط آفت را با استرس تایید می‌کند ولی هنوز این مسئله اثبات نشده است. وی با بیان اینکه آفت ممکن است در همه سنین ایجاد شود، بیشترین شیوع آن را در سنین میانسالی عنوان کرد.

به گفته رسولی تبار سیکل این عارضه 14 روز است که پس از طی این مدت آفت همانگونه که بدون دلیل ایجاد شده بدون دلیل نیز از بین می رود. این دندانپزشک زیر زبان، کناره‌های زبان و نزدیک گونه را شایعترین محل ایجاد آفت در حفره دهانی عنوان کرد. وی با اشاره به از بین رفتن لایه مخاطی بر روی لایه عصبی درون دهان و روی زبان به هنگام ایجاد آفت، اظهار داشت: با از بین رفتن این لایه هنگام غذا خوردن با برخورد غذا به لایه های عصبی زیرین فرد احساس درد می کند که به همین دلیل با مراجعه به پزشک پماد مخصوص بی حس کننده و نیز برخی آنتی بیوتیک ها برای کاهش درد آفت برای شخص تجویز می شود. این دندانپزشک اظهار داشت: این داروها بیشتر جنبه نگهدارنده و کاهش دهنده درد داشته و تاثیری بر روی روند درمانی آفت ندارند.


منبع:

http://www.seemorgh.com

امتیاز دهی به مقاله



نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره دلیل آفت های دهان را بدانید نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: دندانپزشک ، آفت دهان ، استرس ، لب ، زبان ، زمینه‌های ارثی و ژنتیکی ، حفره دهانی ، لایه مخاطی ، لایه عصبی