فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

روشي براي جوانسازي پوست

روشي براي جوانسازي پوست

ویرایش: 1392/9/4
نویسنده: f_ebrahimi
با گذشت عمر، پير شدن اندام‌ها، بافت‌ها و سلول‌ها هم خیلی سریع انجام مي‌شود، ولی از آنجا که پوست انسان آشکارترين بافت بدن است، آثار پيري در اين بافت، واضح‌تر است و مي‌توان هر روزه آن را نظاره‌گر بود. به‌علاوه، پوست نخستین سد دفاعي خارجي بدن محسوب مي‌شود و به همين علت هر روز در معرض انواع صدمه‌هاي فيزيکي و شيميايي محيطي خارجي و داخلي است پس بيشتر دچار تغييرات ظاهري مانند چين و چروک، لک، خشکي و... مي‌شود.


داربست پوست که سبب استحکام و انعطاف‌پذيري پوست مي‌شود، از رشته‌هايي به نام کلاژن و الاستين تشکيل شده است. اين رشته‌ها طي روند پيري و آسيب‌هاي محيطي ساختار خود را از دست مي‌دهند و طول آنها افزايش مي‌يابد. به همين علت، شل و بي‌استحکام مي‌شوند که نمود بيروني آن ايجاد شلي و
چين و چروک در پوست است. براي نوسازي کلاژن، بايد کلاژن‌هاي قديمي‌ تخريب و کلاژن‌هاي جديد ساخته شود. کلاژن‌ها انواع متفاوتي دارند که هر نوع در درجه حرارت خاصي شکسته مي‌شود، پس براي نوسازي آن بايد انرژي گرمايي را به صورت هدفمند به عمقي از پوست برسانيم که کلاژن در آن قرار دارد تا کمترين آسيب به بافت‌هاي اطراف برسد. براي اين کار، دستگاه‌هاي RF (مخفف راديوفرکوئنسي) به کار مي‌روند. کار اين دستگاه‌ها ايجاد گرما با امواج راديوفرکوئنسي است که طيفي از نور هستند اما چون به صورت غيرانتخابي ايجاد حرارت مي‌کردند، کارايي آنها کم و داراي عوارض بود.

با پيشرفت تکنولوژي، فرکشنال آر.اف به اين منظور استفاده شد. «فرکشنال» از لغت «فراکسيون» به معناي قطعه و بخش گرفته شده، به اين ترتيب که تکه‌تکه در بافت پوست ايجاد حرارت مي‌کند، بنابراين در قطعه‌اي از بافت که در آن گرما ايجاد مي‌شود، کلاژن‌هاي قديمي ‌تخريب و نوسازي مي‌شود و قسمت‌هاي اطراف فرصت خنک شدن و ترميم به پوست مي‌دهند.

در نسل پيشرفته‌تر اين تکنولوژي که نوع سوزني آر.اف فرکشنال است، با هدف کاهش ميزان تخريب در درم (بافت مياني پوست) و اختصاصي‌تر شدن بافت هدف،25 تا 50 سوزن‌ ظريف در مساحتي در حدود 1 تا 2 سانتي‌مترمربع منظم بر سر قطعه‌اي از دستگاه که روي پوست قرار دارد همزمان و يکنواخت داخل عمق دلخواه از پوست وارد و ميزان موثري از انرژي را به بافت منتقل مي‌کنند. اين کار سبب تحريک توليد الياف کلاژن مي‌شود. سرعت بالا و ظرافت اين سوزن‌ها افزايش نتايج درمان و کاهش قابل‌توجه درد را در پي دارد. در اين روش به دلیل ايجادنشدن آسيب در اپيدرم (سطح پوست)، مدت‌زمان بهبود به‌طور چشمگيري کاهش مي‌يابد.


در چه مواردي کاربرد دارد؟

از اين تکنولوژي در درمان چين‌ و چروک‌هاي پوست، درمان افتادگي و شلي پوست و منافذ باز آن مي‌توان استفاده کرد. جوانسازي پوست به وسيله فرکشنال آر.اف سوزني، به 3-2 جلسه درمان به فواصل 1 ماهه نياز دارد. فرکشنال آر.اف با بي‌حسي موضعي به وسيله کرم‌هاي بي‌حس‌کننده انجام مي‌گيرد و به شرط استفاده صحيح از آن، درد ناچيزي دارد. بعد از انجام اين اقدام، زخم و پوسته‌ريزي ايجاد نمي‌شود و بيمار فرداي آن روز قادر به بازگشت به سر کار است.


در چه مواردي کاربرد ندارد؟

اين تکنولوژي در درمان چين‌هاي بسيار عميق ناحيه اخم، پيشاني، دور چشم، دور دهان و خط خنده به تنهايي بدون اثر است و در اين‌ موارد بايد از روش‌هاي خاص همچون تزريق بوتاکس و فيلرها (پرکننده‌ها) اعم از تزريق ژل يا چربي استفاده کرد. همچنين در بهبود پوست‌هاي بسيار شل و افتاده سالمندان که نياز به ليفت جراحي دارند، تاثير چنداني ندارد.

به‌طور ميانگين، هزينه انجام آر.اف. فرکشنال شامل هزينه سوزن (مختص به هر بيمار) 150 هزار تومان به علاوه هزينه انجام آن براي کل صورت در هر جلسه از 250 هزار تومان به بالاست.


منبع: www.salamat.ir
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره روشي براي جوانسازي پوست نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: گذشت عمر ، پير شدن اندام‌ها ، پوست ، بافت بدن ، صدمه‌هاي فيزيکي و شيميايي ، چين و چروک ، کلاژن ، الاستين