فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6 راه برای راضی نگه داشتن مشتریان

6 راه برای راضی نگه داشتن مشتریان

ویرایش: 1392/9/11
نویسنده: f_ebrahimi
به این مسئله اعتقاد داشته باشید که همیشه حق با مشتری است. اگر مشتری مشکلی دارد، حال اگر مشکل اش واقعی باشد یا حاصل سؤتفاهم فرق نمی کند. با گوش دادن به حرف های او می توانید سؤتفاهم را درک کنید و آن ها را از بین ببرید.

مشتری ریئس است. او حقوق ما را پرداخت میکند و سود نصیب مان می کند. آن هایی که این واقعیت را درک کرده اند، سعی می کنند همه ی کارها را به بهترین شکل انجام بدهند، حتی هنگامی که شرایط سخت تر و سخت تر می شود.
1 - به شغل و اصول آن افتخار کنید
اگر این تفکر را نداشته باشید دو راه وجود دارد :
دلایلی که سبب شده شما این طور فکر نکنید پیدا کنید و آن ها را یکی یکی برطرف کنید.
در صورت عدم موفقیت، شغل دیگری پیدا کنید تا بتوانید در زندگی پیشرفت کنید.
2 - همیشه شاد باشید
همیشه شاد باشید و به این ترتیب شادی را به دیگران هم منتقل کنید. به یاد داشته باشید که ما لبخند نمی زنیم که شاد شویم بلکه چون شاد هستیم لبخند می زنیم این حالت هنگامی آسان است که ذهن خود را واداریم به چیز های خوب فکر کند. این امر زمانی اتفاق می افتد که مطالب خوب بخوانیم و با دوستانی هم صحبت شویم که افکار خوبی دارند. مراقب باشید بدون توجه به آن که ظاهر مشتری چگونه است، خوش رفتار یا بد رفتار است، تحصیلکرده است یا خیر، رفتار انسانی و مثبت خود را با اوحفظ کنید. شاید این امر سخت باشد ولی می توانید این امر را جزو عادات خود در آورید.
3 - رفتار خوب را بیاموزید
نام مشتری خود را یاد بگیرید و آن را هنگام صحبت به کار ببرید. مشتری هنگامی که نام خود را می شنود احساس می کند به موسیقی دلنشین گوش می دهد.
هرگز با مشتری بیش از حد آشنایی و دوستی برقرار نکنید. البته تعیین حد و مرز قدری مشکل است، این دیگر بسته به هنر شماست که چگونه تعادل برقرار کنید. مطمئنا راه اشتباهی را طی نخواهید کرد.
هرگز بددهنی نکنید. اگر مسئول فروش باشید از بددهنی زیان های زیادی خواهید دید.
4 - در مقابل مشتری همیشه بگویید : بله قربان، به او نگویید خیر قربان
وقتی مشتری مشکلی دارد به روش هایی فکر کنید که می توان به او جواب مثبت داد، حتی اگر نیاز بود برای رفع مشکل او نزد همکار دیگری بروید یا به قسمت دیگر شرکت مراجعه کنید.
5 - هرگز با مشتری بحث نکنید
به این امر اعتقاد داشته باشید که همیشه حق با مشتری است. اگر مشتری مشکلی دارد، حال اگر مشکل اش واقعی باشد یا حاصل سؤتفاهم فرق نمی کند. با گوش دادن به حرف های او می توانید سؤتفاهم را درک کنید و آن ها را از میان بردارید. سؤتفاهم ها همیشه وجود دارند. بیشتر اوقات این موضوع را نمی فهمیم، چون عادت داریم وسط حرف مشتری بپریم. مشتری به اندازه ی ما درباره ی محصول مان آگاهی ندارد. بحث کردن مانند شعله است، می توانید با موافقت کردن با او شعله را به خاکستر تبدیل کنید، یا با بحث کردن شعله را بیشتر فروزان کنید.
6 - به مشتری قول هایی بدهید که می توانید به آن عمل کنید
همیشه درباره ی زمان تحویل، صورتحساب خدمات، خدمات بی دردسر و این طور چیزها قول هایی به مشتری می دهید.
فکر کنید و مراقب باشید با احتیاط عمل کنید. همیشه خطاها قابل جبران نیستند. پس از قول هایی که به مشتری می دهید فکر نکنید که همه ی امور خود به خود پیش می روند. تلاش کنید موانع را برطرف کنید. این را بدانید اگر یک مشتری از پیش شما ناراضی برود با خود چندین مشتری دیگر را نیز می برد.


منبع: www.forooshandegi.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره 6 راه برای راضی نگه داشتن مشتریان نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: مشتری ، موفقیت ، پیشرفت ، شاد باشید ، رفتار خوب ، بحث نکنید ، بددهنی