فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

یک درمان جدید برای جوش صورت

یک درمان جدید برای جوش صورت

ویرایش: 1392/9/11
نویسنده: f_ebrahimi
جوش صورت یا آکنه یکی از بدترین رخدادهای زندگی یک نوجوان است،ولی اکنون محققان اعتقاد دارند که با استفاده از جلبک دریایی درمان جدیدی برای آن پیدا کرده اند.

به گزارش مهر، دانشمندان اسکاتلند اعتقاد دارند که جلبک دریایی می تواند با جوش و آکنه صورت مبارزه کند.

آنها کشف کرده اند که اسیدهای چربی که بوسیله جلبک تولید می شود دارای خاصیتهای پاک کنندگی است.

محققان موسسه آبزی پروری دانشگاه استرلینگ در اسکاتلند دریافتند که این اسیدهای چرب می تواند از رشد آکنه های | Propionibacterium| جلوگیری می کند، این نوع آکنه ها میکروبهایی هستند که در سطح پوست وجود دارند.

این محققان اظهار داشتند که اسیدهای چرب رشد این باکتری را متوقف می کند.

دکتر اندرو دسبوس استاد زیست فناوری دریایی در دانشگاه استرلینگ به عنوان رئیس این گروه تحقیقاتی اظهار داشت که بسیاری از اسیدهای چرب مانع از رشد باکتری شده و یا باکتری ها را نابود می کند ولی اکنون مشخص شده که برخی از آنها حتی سبب رشد آکنه های | Propionibacterium| می شوند.

وی افزود که اسیدهای چرب به طور طبیعی روی پوست ما وجود دارد تا ما را در مقابل باکتریهای ناخواسته محافظت کنند بنابراین استفاده بیشتر از آنها سبب تقویت محافظتهای کنونی می شود.

این محققان اعلام کردند که 6 اسید چرب مختلف در مبارزه با آکنه موثر هستند که در آن میان می توان به اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 و همچنین اسيد ایکوزاپنتا انوئيک و اسید دیهومو گاما لینولنیک اشاره کرد. اسيد ایکوزاپنتا انوئيک توسط جلبک دریایی تولید می شود و از طریق زنجیره غذایی در ماهی هایی چون سالمون انباشته می شود. اسید دیهومو گاما لینولنیک نیز توسط برخی از انواع جلبکهای دریایی قهوه ای تولید می شود.

این گروه تحقیقاتی امیدوار است که یک لوسیون پوست با بهره گیری از اسیدهای چرب جلبک دریایی تولید کند تا بتواند جایگزین برخی داروهای کنونی شود که دارای عوارض جانبی دردسرساز هستند.


منبع:

http://tik.ir/

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره یک درمان جدید برای جوش صورت نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: جوش صورت ، آکنه ، جلبک دریایی ، اسیدهای چربی ، میکروب ، زیست فناوری دریایی ، رشد باکتری