فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

شش عادت آدمهای به یاد ماندنی

شش عادت آدمهای به یاد ماندنی

ویرایش: 1392/9/17
نویسنده: f_ebrahimi


چطور در ذهن همکاران و مشتریانمان بمانیم

سایت مردمان: برای موفق شدن، چه کارفرما باشید و چه کارمند، باید بتوانید در یادها بمانید .

بااینکه احتیاج نیست جالب ترین آدم روی زمین باشید، ولی شناخته شده بودن یک از اصلی ترین اهداف بازاریابی، تبلیغات و برندگذاری شخصی است .

از دل برود هر آنکه از دیده برفت، و هر که از دل برود از بازار کار هم خواهد رفت .

ولی اگر تنها هدف شما این است که برای مقاصد کاری شناخته شوید، جا می مانید. آنهایی که برای اهداف درست، به یادماندنی هستند معمولاً زندگی غنی تر، بهتر و راضی کننده تری دارند .

پس کارت ویزیت های پرزرق وبرق و گزاره های ارزش فردی و انتخاب لباس های خاص را فراموش کنید .

اینجا به شما یاد می دهیم چطور به یادماندنی شوید...و لذت بیشتری ببرید .

1 . نبینید، انجام دهید .

هرشخصی می تواند درمورد فیلم و تلویزیون و یا حتی کتاب نظر دهد. به همین علت است که نظر افراد اغلب سریع فراموش می شود. چیزی که شما می گویید جالب نیست، آنچه انجام می دهید جالب است .

زندگی تان را به جای تماشا کردن با فعالیت کردن بگذرانید. مطمئن باشید اتفاقات جالبی برایتان می افتد. اتفاقات جالب بسیار خاطره انگیزتر و به یادماندنی تر هستند .

ا

2 . کاری غیرعادی انجام دهید .

یک دایره بکشید و همه وسایلتان را داخل آن بگذارید. دایره شما مانند دایره بقیه خواهد بود: همه کار می کنند، همه خانواده دارند، همه خانه، ماشین و لباس دارند ...

همه ما دوست داریم فکر کنیم که خاص هستیم ولی متاسفانه همه ما یکجور هستیم و یکجور بودن اصلاً به یادماندنی نیست .

به همین دلیل تلاش کنید هرازگاهی کاری غیرعادی انجام دهید. به کوهستانی که هیچکس برای کوه نوردی نمی رود بروید (حتماً آب با خودتان ببرید). با دخترتان مسابقه بدهید تا ببینید کدامتان می توانید بیشتر شنا کنید. یا یک روز کارتان را در یک کافی شاپ انجام دهید تا آدم های مختلفی را ببینید و چیزهای زیادی درمورد مردم و خودتان یاد بگیرید .

هرکاری که می کنید، هرچه غیرمنطقی تر و بی بازده تر باشد بهتر است. هدفتان این نیست که کاری ارزشمند انجام دهید؛ هدف این است که تجربه کسب کنید .
تجربیات، مخصوصاً تجربیات غیرعادی، زندگیتان را غنی تر و جالب تر می کنند.

3 . یک ماموریت بی ارزش راه بیندازید .

شما فوق العاده متمرکز و بی اندازه کارآمد هستید .

همچنین شدیداً حوصله سربر .

زمانیکه جوان بودید و ایده های احمقانه را باوجود نتایج غیرمنطقی شان دنبال می کردید، به یاد دارید؟ مثل سر کشیدم یک بطری نوشابه بدون وقفه ...

این کارها باوجود بی معنا و غیرمفید بودنشان بسیار مفرح بودند. درواقع هرچه بی معناتر و بی هدف تر باشند، لذت بیشتری به شما می دادند .

پس فقط یکبار هم که شده کاری کنید که آدم بزرگ ها دیگر انجام نمی دهند. برای دیدن یک گروه موسیقی هشت ساعت رانندگی کنید یا هر کار دیگری که هیچکس حاضر به انجامش نیست .

مطمئن باشید این کارتان همیشه به یاد خودتان و بقیه خواهد ماند .

4 . به یک جنبش ملحق شوید .

آدمها به کسانیکه به دیگران توجه می کنند، توجه خواهند کرد. وقتی برای چیزی یا هدفی می ایستید، از دیگران جدا خواهید بود .5 . اجازه بدهید دیگران کارهایتان را بفهمند .

آدمهایی که خودستایی می کنند برای کاری که انجام داده اند به یاد نمی مانند؛ برای خودستا بودنشان در ذهن ها می مانند .

کار خوب انجام دهید و مطمئن باشید بقیه می فهمند. هرچه کمتر درمورد کارهای خوبتان حرف بزنید، بیشتر به یاد دیگران خواهد ماند .

6 . از خودتان فراتر روید .

بیشتر اوقات در کارتان با احتیاط قدم برمی دارید. از هر احتمال شکست دوری کرده و درعین حال برای مطمئن شدن از اینکه دستاوردهایتان روز به روز بالاتر می رود، احتمال موفقیت را بالا می برید .

به ناچار این رویکرد به زندگی خصوصیتان هم کشیده می شود .

بنابراین می دوید ولی وارد مسابقه نمی شود چون نمی خواهید که بازنده شوید. می خوانید ولی وارد هیچ گروه موسیقی نمی شوید چون فکر می کنید مثل بهترین خواننده ها نخواهید بود .

دوست دارید تصویری که از شما به ذهن می ماند، ایدآل ترین تصویر باشد و فکر می کنید که شما یک انسان نیستید، یک رزومه کاری هستید .

دست از ایدآل به نظر رسیدن بردارید. نقص هایتان را بپذیرید. دچار اشتباه شوید. چیزهای مختلف را امتحان کنید و بگذارید که شکست بخورید .

و وقتی که شکست خوردید با خودتان با مهربانی و بخشندگی رفتار کنید .

وقتی اینکار را بکنید، مردم مطمئناً شما را به خاطر می سپارند چون کسانیکه میل به شکست داشته باشند و از آن نترسند بسیار کم هستند و چون کسانیکه تواضع و بخشایش نشان می دهند بسیار نادرند


منبع: www.forooshandegi.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره شش عادت آدمهای به یاد ماندنی نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: موفق شدن ، جالب‌ترین آدم روی زمین ، بازاریابی ، تبلیغات ، برندگذاری ، کارفرما ، کارمند