فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مروری بر سه بازی ایرانی برای اندروید

مروری بر سه بازی ایرانی برای اندروید

ویرایش: 1392/9/18
نویسنده: f_ebrahimi
سیستم عامل اندروید در چند سال آنقدر در میان کاربران ایرانی فراگیر شده که برای تمام افراد درگیر با آن، فرصت های اقتصادی زیادی به وجود آمده. با وجود تحریم ها و بسته بودن فروشگاه Google Play بر روی ایرانیان، راه افتادن فروشگاه هایی مانند کافه بازار و … این انگیزه را در توسعه دهندگان داخلی ایجاد کرد تا به سوی اپلیکیشن نویسی پیش بروند و از این راه برنامه های خود را به دست کاربران برسانند.

در میان اپلیکیشن های داخلی، علاقه مندان به بازی سازی نیز بی کار ننشسته و تلاش می کنند تا بازی های هیجان انگیزی را در اختیار کاربران قرار دهند. هرچند که هنوز صنعت بازی سازی ایران، چه در کامپیوتر و چه در موبایل، هنوز با استاندارد های جهانی فاصله های زیادی دارد، اما کوشش توسعه دهندگان خبر از پیشرفت روز به روز اپلیکیشن های آن ها می دهد.

در ادامه میخواهیم سه بازی ایرانی را برای اندروید مرور کنیم و با کیفیت و ساختار آن ها بیشتر آشنا شویم.
روباه و کلاغ مکار

داستان شیرین کتاب هایی که در کودکی خوانده اید را فراموش کنید. در این دوره زمانه دیگر کمتر روباهی پیدا می شود که با شیرین زبانی تلاش کند پنیر را از دهان کلاغ بیرون بکشد. اکنون روباه ها، تیر و کمان به دست می گیرند و با نشانه گرفتن کلاغ ها، به زور پنیر خود را پس می گیرند. این بازی نیز بر همین اساس ساخته شده؛ شما در نقش روباهی ظاهر می شوید که به جنگ کلاغ ها رفته و می خواهد با تیر زدن به آن ها پنیر های اش را پس بگیرد.

در دو طرف صفحه دو تیر کمان قرار داده شده اند، که با لمس و کشیدن آن ها به عقب، باید ضمن تنظیم زاویه و قدرت تیر، کلاغ های در حال پرواز را نشانه بگیرید. پس از برخورد تیر به کلاغ، پنیر از دهان وی به پایین می افتد که شما باید روباه را با لمس کردن پنیر، به سراغ آن بفرستید تا هرچه سریع تر از روی زمین برش دارد، چرا که پس از چند ثانیه پنیر ها نا پدید می شوند و در نتیجه امتیاز کاملی به شما تعلق نمی گیرد.

بازی گرافیک چشم گیری ندارد،‌ ولی حداقل نمی توان ایراد خاصی نیز به آن گرفت، چرا که توسعه دهنده در حد توان سعی کرده تا محیطی بی نقص را در برابر چشمان شما قرار دهد. ساختار بازی نیز در مراحل بالایی جالب می شود و کلاغ ها هر یک با حرکات متفاوت خود، کاری می کنند که تیر زدن به آن ها دشوار شود، ولی متاسفانه این اتفاق در مراحل ابتدایی رخ نمی دهد؛ عاملی که می تواند کاربر را در همان ابتدای کار دلسرد کند و انگیزه ادامه بازی را از او بگیرد.
گیگلابا

نخستین چیزی که در مورد بازی گیگلابا به چشم می آید، گرافیک و رابط کاربری خود آن است. موردی بسیار کلیدی که سبب می شود شما به سرعت با بازی ارتباط برقرار کنید و از آن لذت ببرید. بازی داستان پیچیده ای ندارد و خبر از مراحل متعدد نیست، بلکه شما با سبکی مواجه هستید که در آن تنها کسب امتیاز بالاتر ملاک است.

در این اپلیکیشن شما ماموریت دارید تا یک موجود تک سلولی سبز رنگ را از دست دیگر تک سلولی ها نجات دهید. برای اینکار باید با سرعت و دقت هرچه بیشتر، تک سلولی های قرمز رنگی که بر روی صفحه ظاهر می شوند را لمس کنید تا نابود شوند و نتوانند موجود سبز رنگ دوست داشتنی داستان را ببلعند. در صورتی که در کار خود موفق نباشید و تک سلولی سبز رنگ توسط دیگران خورده شود، امتیازتان شروع به کم شدن می کند تا زمانی که متوجه شوید کدام موجود پلیدی دوست شما را تبدیل به یک لقمه چرب و نرم کرده؛ پس از اینکه قرمز خاطی را نابود کنید، مجددا امتیاز شما افزایش پیدا می کند.

در حین بازی می توانید از امکانات مختلفی مثل بمب استفاده کنید تا قرمزی های بیشتری را نابود کنید و امتیاز بالاتری را به دست آورید. گیگلابا بازی جالبی است، ولی از کشش کافی برای مورد بازی قرار گرفتن در طولانی مدت بی بهره است.
جعبه حرارتی

شاید بازی های فکری و پازلی ایرانی را کمتر با چنین کیفیتی دیده باشیم، ولی«جعبه حرارتی» یکی از مواردی است که نظر ما را به خود جلب کرده. در این بازی موتورهای پروانه دار، یخ زده اند و نمی توانند پرواز کنند. شما باید گوی حرارتی را از مسیر صحیح به این موتور ها برسانید تا به محض لمسشان، یخ آن ها ذوب شود و موتور ها بتوانند به پرواز در آیند.

شاید جعبه حرارتی با بازی های فکری خارجی تفاوت زیادی داشته باشد، اما در میان بازی های ایرانی کیفیت قابل قبولی دارد و در واقع مراحل آن کمی ذهن شما را به چالش می کشند.


منبع:

http://kamooneh.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره مروری بر سه بازی ایرانی برای اندروید نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: سیستم عامل اندروید ، کاربران ایرانی ، فرصت های اقتصادی ، اپلیکیشن نویسی ، اپلیکیشن های داخلی ، بازی سازی ، صنعت بازی سازی ایران