فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گوشی های تلفن همراه ارزان تر شد و بازهم می شود

گوشی های تلفن همراه ارزان تر شد و بازهم می شود

ویرایش: 1392/9/21
نویسنده: f_ebrahimi
رییس اتحادیه لوازم صوتی، تصویری و گوشی تلفن همراه از کاهش 5 تا 20 درصدی قیمت گوشی همراه خبر داد و بیان کرد: تثبیت نرخ ارز در روزهای اخیر بر این موضوع تاثیر داشته است.

ابراهیم درستی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا تصریح کرد: هنوز صرفه اقتصادی پدیده قاچاق گوشی همراه از بین نرفته است و این موضوع سبب شده تا قاچاق این کالا همچنان به عنوان یک معضل مطرح باشد.

به گفته وی، قاچاق گوشی تلفن همراه برای گوشی های بالاتر از چهار میلیون ریال صرفه قاچاق دارد که این مهم سبب روی آوردن به پدیده قاچاق است.

درستی با اشاره به کاهش تعرفه واردات گوشی تلفن همراه به شش درصد، بیان کرد: هزینه واردات با احتساب شش درصد مالیات بر ارزش افزوده و دیگر عوارض هم اکنون به 16 تا 17 درصد می رسد.

رییس اتحادیه لوازم صوتی، تصویری و گوشی تلفن همراه، سپس تقاضای بازار داخلی به گوشی تلفن همراه را سالیانه 12 میلیون دستگاه برشمرد و گفت: هر ماه تا 900 هزار دستگاه گوشی تلفن همراه فروخته می شود.

به گفته درستی، 75 درصد تقاضای جامعه برای گوشی های سه تا شش میلیون ریالی و بقیه مربوط به بیش از شش میلیون ریال است و ساماندهی کامل بازار با هماهنگی اصناف امکان پذیر است که در این خصوص رویکرد خوبی هم ایجاد شده است.

پس از مذاکرات ژنو، قیمت لوازم صوتی و تصویری افت محسوسی داشته است، به طوری که برخی برندها یا فروشگاه ها با ارسال پیامک از اعمال تخفیف های چند درصدی روی محصولاتشان خبر داده اند.

هر چند کارشناسان تاثیر موفقیت کشورمان در مذاکرات هسته ای در بازار را مثبت ارزیابی می کنند، ولی اعتقاد دارند اثرات بیشتر این امر نیاز به گذشت زمان دارد، اما با این حال از هم اکنون بازار تحت تاثیر نزول قیمت ها قرار گرفته است.

آنان همچنان معتقدند نتایج حاصل از توافقات هسته ای طی یک الی 2 ماه آینده بیشتر ملموس خواهد شد و با برطرف شدن مشکلات پیش روی و کاهش قیمت های بیشتر در آینده نزدیک شاهد رونق افزون تری در بازار خواهیم بود.


منبع:

http://www.entekhab.ir

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره گوشی های تلفن همراه ارزان تر شد و بازهم می شود نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: اتحادیه لوازم صوتی ، گوشی تلفن همراه ، قاچاق گوشی همراه ، واردات گوشی تلفن همراه ، تقاضای بازار داخلی ، مذاکرات هسته ای ، نزول قیمت ها