فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

لباس ورزشی که جای مربی عمل می‌کند

لباس ورزشی که جای مربی عمل می‌کند

ویرایش: 1392/9/21
نویسنده: f_ebrahimi
دو دانشجوی کانادایی یک لباس ورزشی طراحی کرده اند که به کاربر خود می گوید هنگام ورزش چقدر سخت کار کرده و به چه میزان از انجام حرکات در طی تمرین سرباز زده است.لباس کامل ورزشی که ” آتوس” نام دارد مجهز به حسگرهای کوچکی است که خروجی ماهیچه، ضربان قلب و تنفس را اندازه گیری می کند.

زمانی که کاربر با این لباس حرکت می کند، فعالیت الکتریکی وی روی پوستش اندازه گیری می شود و به اطلاعات سودمند عملکرد تبدیل می شود. این اطلاعات به صورت وایرلس به دستگاهی به اندازه یک کارت بانکی که ” هسته” نام دارد منتقل شده و با اپلیکیشن آتوس هماهنگ می شود.
این اپلیکیشن اطلاعات را جمع آوری می کند و راهی برای درک انجام موثر تمرینهای ورزشی به کاربر ارائه می کند. به عنوان مثال این اطلاعات نمره ای برای تلاش ماهیچه های کاربر در نظر گرفته تا وی بداند که تا چه حد از ماهیچه های خود کار می کشد.
در عین حال فعالیت ضربان قلب ثبت می شود تا کاربران برای وارد شدن به منطقه درست ضربان قلبی خود فعالیت ورزشی و تناسب اندام خود را اصلاح کنند. این حسگرها همچنین به کاربران این اطمینان را می دهند تا بدانند چه در حین انجام فعالیتهای کششی و یا استفاده از وزنه در وضعیت تعادل به سر می برند یا نه.
دانانجا جیالات و کریستوفر ویب دانشجویان دانشگاه واترلو که از تمرینهای ورزشی روزمره خود احساس کسالت می کردند این لباس ورزشی را ابداع کردند تا اشخاصی که نمی توانند یک مربی شخصی داشته باشند از میزان عملکرد ماهیچه های خود مطلع باشند.این لباس ورزشی با قیمت 99 دلار و دستگاه ” هسته” با قیمت 199 دلار به فروش می رسد. انتظار می رود نسخه نخستین این لباس از اوایل سال آتی میلادی با 14 حسگر و دو حسگر اضافه برای ضربان قلب و تنفس وارد بازار شود.


منبع:

http://kamooneh.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره لباس ورزشی که جای مربی عمل می‌کند نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: لباس ورزشی ، ورزش ، ضربان قلب ، وایرلس ، تمرینهای ورزشی ، تناسب اندام ، فعالیتهای کششی