فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

غذاهایی که موجب بدبویی بدن می‌شوند

غذاهایی که موجب بدبویی بدن می‌شوند

ویرایش: 1392/9/24
نویسنده: f_ebrahimi
برخی از غذاها بسیار خوشمزه هستند ولی عوارض بعد از خوردن آنها بسیار ناراحت کننده است. از جمله باید به بوی بد دهان یا بوی بد بدن اشاره کرد. کسی دوست ندارد کنار فردی بنشیند که بوی تخم مرغ گندیده می دهد. بنابراین ترجیحا مصرف غذاهای که نام برده ایم را تا حد امکان کاهش دهید تا دیگران از بودن در کنار شما آزرده نشوند.

1-گوشت قرمز
با اینکه گوشت قرمز بسیار خوش‌طعم است و بسیاری از مردم جهان آن را دوست دارند، ولی خوردن آن سبب می شود تا بوی بدن انسان تغییر کند. این بو نیز چندان خوشایند نیست. هضم گوشت قرمز بسیار طول می کشد و همین مساله سبب می شود تا در خون زهرابه‌ای تولید شود که منبع بوی بد است. تا حد امکان تلاش کنید به جای گوشت قرمز از سبزیجات یا گوشت سفید استفاده کنید. بزرگ ترین لطفی که می توانید در حق خود انجام دهید این است که برای وعده شام گوشت قرمز میل نکنید.

2- غذاهای بی ارزش

خوراکی هایی که ارزش غذایی ندارند و فست‌فودها نیز سبب ایجاد بوی بد می شوند. غذاهای فراوری شده حاوی مقادیر بسیاری قند و روغن و مواد نگهدارند هستند که با ورود به بدن بوی بد ایجاد می کنند. همچون گوشت قرمز، روند هضم غذاهای فوری نیز طولانی است و اصولا در روده انسان می گندند و فاسد می شوند. شاید برگر و سیب زمینی سرخ کرده دوست داشته باشید ولی بدانید سبب بدبویی شما می شوند.

3-قهوه

شاید تاکنون خودتان نیز متوجه شده باشید که مصرف زیاد قهوه سبب بدبو شدن دهان شما می شود. قهوه شاید سبب سرحال شدن شما بشود و خودش عطر خوبی داشته باشد، ولی وقتی در دهان شما می ماند بوی بدی به نفستان می دهد. به خصوص افرادی که پس از قهوه سیگار می کشند باید بدانند سبب آزار اطرافیان خواهند شد.

4- پیاز

همه می دانیم که پیاز سبب ایجاد بوی بد در دهان می شود و وقتی می ماند که بویش غیرقابل تحمل تر هم می شود. ولی بسیاری از مردم دوست دارند داخل سالادشان حتما پیاز باشد. اما این را بدانید که پیاز زیاد سبب بدبو شدن بدن نیز می شود. پس از مصرف پیاز خام، بدن گازی متصاعد می کند که توسط خون جذب می شود و سبب می شود فرد عرق کند. این عرق نیز بسیار بدبو است.


5- شیر

شیر غیرپاستوریزه بویی دارد که هرکسی نمی تواند آن را تحمل کند. شیر حاوی پروتئین هایی است که وقتی هضم می شوند به مواد ریزی تبدیل می شود که بوی خوبی ندارند. همین مساله سبب می شود تا دهان فردی که شیر می خورد، بوی بدی بگیرد. یک لیوان شیر قبل از خواب ایده بسیار خوبی است ولی پس از آن حتما مسواک بزنید.


منبع:

http://www.beytoote.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره غذاهایی که موجب بدبویی بدن می‌شوند نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: گوشت قرمز ، غذاهای بی ارزش ، قهوه ، پیاز ، شیر ، بوی بد دهان ، بوی بد بدن ،