فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

روسای جمهور ایران چه عاداتی دارند؟

روسای جمهور ایران چه عاداتی دارند؟

ویرایش: 1392/9/25
نویسنده: f_ebrahimi
در این صد و چند روزی که از دولت روحانی سپری می شود، در کنار تمام فعالیت های خوب و بد دولت یازدهم، چیزی که مورد توجه خیلیها قرار گرفته است، خنده های رئیس جمهور ایران است.

به گزارش نامه نیوز ، حسن روحانی طی این چهارماه در تمام کنفرانس های خبری، سخنرانی در جمع نمایندگان مجلس و مردم، در دیدار با دانشجویان و در گفت و گوهای تلویزیونی همیشه با چهره خندان روبروی مخاطبان خود قرار گرفته است.

خنده های رئیس جمهور طرفداران بسیاری میان مردم ایران دارد. بسیاری روحانی را رئیس جمهور خندان ایران می دانند. یکی دیگر از کارهایی که روحانی زیاد انجام می دهد و تقریبا برای او عادت شده است، تنظیم عبا توسط دو دست بر دوش خود است. با نگاه کردن با دقت به سخنرانی و رفتار روحانی می توانید این دو ویژگی روحانی و عادت او را به خوبی مشاهده کنید.

روحانی تنها رئیس جمهور از ایران نیست که عادت های رفتاری خاص خود را دارد بلکه هاشمی، خاتمی و احمدی نژاد نیز ویژگی های رفتاری مخصوص به خود را دارند که برخی از آنها در جامعه ایران نهادینه شده است.

هاشمی رفسنجانی که چهارمین رئیس جمهور ایران بود و بعد از ریاست سه دوره مجلس شورای اسلامی راهی قوه مجریه شد، همیشه از همان روزهای اول انقلاب یک تسبیح و یک انگشتر را با خود همراه داشت. او در تمام سخنرانی های خود همیشه یک تسبیح شاه مقصود را دست به دست می کند و دست راست و انگشت کوچک او نیز میزبان انگشتر حرز است.

دیگر عادت رفتاری این رئیس جمهور پیشین ایران، نشستن های خاص او بر صندلی است. هاشمی رفسنجانی به خصوص در زمان ریاست جمهوری و دیدارهای دیپلماتیک، در هنگان نشستن یک پای خود را کمی از روی زمین بلند می کرد و در همین حالت کف کفش های هاشمی مشخص می شد. بسیاری از مشاوران آیت الله به او بارها و بارها در این مورد تذکر داده بودند که سبب شد دیگر در عکس های رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام کمتر شاهد چنین رفتاری باشیم.

خاتمی رئیس دولت اصلاحات نیز عادت های رفتاری خاص خود را دارد. او که به سید خندان معروف است از جمله سیاستمداران ایرانی است که خنده جز در مواقعی از لبان او پاک نمی شود و در این زمینه شباهت بسیاری به رئیس جمهور روحانی دارد.

پنجمین رئیس جمهور ایران، عادت خاص دیگری نیز دارد و آن هم استفاده بی شمار از دستان است. در بسیاری از عکس ها خاتمی را با دستی بر صورت و یا دست های گره کرده مشاهده می کنید. یکی دیگر از کارهایی که خاتمی به خصوص در سخنرانی های خود انجام می داد، حرکت دادن عمامه بود. این حرکت بیشتر در حالتی اتفاق می افتاد که خاتمی با هیجان و عصبانیت سخنرانی می کرد.

احمدی نژاد، دیگر رئیس جمهور ایران نیز ویژگی های منحصر به فرد خود را داشت؛ عادت هایی که او را به انسانی منحصر به فرد تبدیل کرد. نخستین ویژگی، نوع ادبیات و سخن گفتن رئیس جمهور پیشین ایران است. تاخیر در کلام و ادبیات سوالی بارزترین این ادبیات ها بود.

دست بلند کردن و نشان دادن عدد پیروزی، دیگر حرکت محبوب احمدی نژاد بود که در میان مردم به خصوص مخاطبان غیر ایرانی احمدی نژاد از محبوبیت بسیاری برخوردار بود. حرکت عضلات صورت در هنگام گفت وگوهای رسانه ای و یا در جلسات دولت نیز از تیک های معروف رئیس جمهور پیشین ایران است.

خنده های عصبی شهردار سابق تهران و حرکت مداوم دست ها و به هم مالیدن آنها در مناظره های انتخاباتی و کنفرانس های خبری که بیانگر نارضایتی رئیس جمهور پیشین از شرایط بود، دیگر عادت های احمدی نژاد بود که در میان اهالی رسانه ماندگار شد.

بسیاری دیگر از سیاستمدارن ایرانی نیز دارای تیک های بسیاری هستند و با کمی دقت در تصاویر و سخنرانی های آنان می توانید به این ویژگی ها پی ببرید.


منبع:

http://www.entekhab.ir

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره روسای جمهور ایران چه عاداتی دارند؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: دولت روحانی ، حسن روحانی ، نمایندگان مجلس و مردم ، هاشمی رفسنجانی ، خاتمی ، احمدی نژاد ، رئیس جمهور ایران