فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ساخت اولین رختخواب مجهز به سیستم تهویه هوا

ساخت اولین رختخواب مجهز به سیستم تهویه هوا

ویرایش: 1392/9/30
نویسنده: f_ebrahimi
یکی از طراحان لباس فضایی سازمان فضایی آمریکا (ناسا) رختخوابی را طراحی کرده است که مجهز به سیستم تهویه مطبوع است.

به گزارش ایرنا از منابع خبری، این دستگاه از یک سیستم اصلی تشکیل شده است که روی زمین و قسمت پایین تخت قرار می گیرد و بوسیله یک شلنگ قابل انعطاف به رختخواب وصل می شود.

کنترل دمای هوا با استفاده از یک کنترل از راه دور و یک نرم افزار قابل نصب روی تلفن همراه انجام می شود.

طرز خواب رختخواب به این شکل است؛ کاربر دمای مورد نظر خود را وارد یک برنامه قابل نصب روی تلفن همراه خود می کند. به عنوان مثال در یک شب سرد زمستانی که دمای محیط حدود 0 درجه سانتی گراد است، دمای مطلوب حدود 23 درجه سانتی گراد است. کاربر این دما را به سیستم وارد می کند. حدود 4 دقیقه طول می کشد تا سیستم گرمایشی رختخواب به دمای مطلوب 23 درجه برسد. این دما تا هرزمانی که کاربر دستور بدهد، بدون توجه به دمای محیط پایدار است؛ یعنی اگر نصف شب دمای هوا 10 درجه کاهش پیداکند نیز همان دمای 23 درجه حفظ می شود.

در شب های گرم زمستان هم همین مکانیسم انجام می شود و رختخواب تا صبح خنک می ماند. این سیستم تهویه هوا به اندازه ای مطلوب است که هیچ اختلالی در خواب ایجاد نمی کند. امکان افزایش یا کاهش دما به این شیوه، تا حدود 60 درجه وجود دارد.

طراح رختخواب معتقد است که مهمترین کاربرد این دستاورد، آسایش ساکنین قطب یا خطوط استواست. این تشک الکترونیکی از نظر مصرف انر‍‍ژی مقرون به صرفه است و احتمال اتصال یا آتش سوزی آن وجود ندارد.


منبع:

http://www.entekhab.ir

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره ساخت اولین رختخواب مجهز به سیستم تهویه هوا نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: طراحان لباس فضایی ، سازمان فضایی آمریکا ، رختخوابی مجهز به سیستم تهویه مطبوع ، کنترل دمای هوا ، نرم افزار قابل نصب روی تلفن همراه ، سیستم گرمایشی رختخواب ، سیستم تهویه هوا