فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دختری که رکورد مسی را شکست

دختری که رکورد مسی را شکست

ویرایش: 1392/10/12
نویسنده: f_ebrahimi
فوتبال ورزشی نیست که تنها در انحصار مردان باشد. استعدادهای شگفت انگیزی در این زمینه در فوتبال دنیا وجود دارند.

یکی از استثناهای فوتبال زنان دنیا |مارتا داسیلوا| بازیکن تیم ملی زنان برزیل است. تکنیک این مهاجم 27 ساله با |رونالدینیو| مقایسه می شود. او تکنیک فوق العاده ای دارد و با توانایی هایی که در این زمینه دارد موفقیت های بسیاری را به کسب کرده است.

|مارتا| تا به حال 5 بار پیاپی به عنوان برترین فوتبالیست سال زن دنیا شناخته شده است و از لحاظ کسب این جایزه از |مسی| هم پیشی گرفته است!

مارتا که برترین بازیکن تاریخ فوتبال زنان هم به شمار می رود هم اکنون در تیم تریسوی سوئد بازی می کند. جالب است بدانید او بابت بازی کردن در این تیم هر سال 400 هزار یورو دستمزد می گیرد که در تاریخ فوتبال زنان دنیا بی سابقه است. او با این دستمزد که البته رقم قابل توجهی در فوتبال مردان به شمار نمی رود به گران ترین بازیکن تاریخ فوتبال زنان تبدیل شده است.
مارتا در کشورش با رونالدینیو مقایسه می شود، هم از لحاظ تکنیک هم از لحاظ شباهت ظاهری. او در 72 بازی ملی خود 80 گل ملی هم زده است، شاید او رکورد علی دایی در زمینه گلزنی در رده ملی را هم بشکند!

مارتا کاندیدای دریافت توپ طلای فوتبال زنان در سال 2013 است. او با کسب این جایزه فاصله رکوردی خود را با مسی بیشتر می کند.


منبع:

http://www.seemorgh.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره دختری که رکورد مسی را شکست نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: فوتبال ، فوتبال زنان ، مارتا داسیلوا ، تیم ملی زنان برزیل ، رونالدینیو ، برترین فوتبالیست سال زن دنی ، امسی