فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جشن سال نو به شیوه فرانسوی ؛ آتش زدن 1067 خودرو

جشن سال نو به شیوه فرانسوی ؛ آتش زدن 1067 خودرو

ویرایش: 1392/10/12
نویسنده: f_ebrahimi
فرانسوی ها امسال نیز صدها خودرو را در آغاز سال نو میلادی به آتش کشیدند. اقدامی که سالها است به عنوان یک سنت خاص فرانسوی در اولین شب ژانویه شناخته شده است.

به گزارش تیک به نقل از ایرنا،‌گزارش این رویداد و شمارش نوسان و اختلاف رقم آن با دوره مشابه سال قبل هم یک وظیفه ثابت وزیر کشور و مسوولان پلیس فرانسه است که هر سال تکرار می شود.

مانوئل والس وزیر کشور فرانسه امسال تعداد خودروهای آتش زده شده بوسیله مردم این کشور را 1067 دستگاه ذکر کرد و گفت که این رقم نسبت به سال قبل 10 و 6 دهم درصد کاهش داشته است.

والس عصر چهارشنبه در اولین روز سال 2014 میلادی در یک نشست خبری تصریح کرد که در شب سال نو سال قبل (2013) تعداد 1193 دستگاه خودرو به آتش کشیده شده بود.

وی افزود که در 11 ماه سال گذشته میلادی به آتش کشیدن خودروها بیش از 6 درصد نسبت به سال 2012 کاهش داشته است.

ترکیب جمعیتی نا متجانس در حومه های مهاجر نشین شهرهای بزرگ، نارضایتی های اجتماعی و سیاسی و همچنین سرگردانی نسل های جدید فرانسویان دیگر تبار ، که سهم روز افزونی در این کشور دارند و با تبعیضات اجتماعی و اقتصادی دست به گریبان هستند، از علل این رویدادها در فرانسه شناخته شده است.

در فرانسه انواع دیگری از خشونت ها و نا آرامی ها نیز به خصوص در شب سال نو رخ می دهد که کمتر از آنهاخبری منتشر می شود.

وزیر کشور فرانسه روز چهارشنبه در باره خشونت ها با اسلحه سرد در شب تحویل سال نو میلادی گفت که یک جوان با ضربات چاقو در محله ˈتروکادروˈ که یک محله گردشگری در حاشیه برج ایفل است و پدر یک خانواده نیز در ˈآلزاسˈ به قتل رسیده است.

مانوئل والس برای رفع نگرانی مردم فرانسه تاکید کرد که یکی از مهاجمان بازداشت شده و پلیس از هیچ تلاشی برای بازداشت عاملان دیگر فرو گذار نمی کند.


منبع:

http://tik.ir/

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره جشن سال نو به شیوه فرانسوی ؛ آتش زدن 1067 خودرو نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: آغاز سال نو میلادی ، سنت ویژه فرانسوی ، نخستین شب ژانویه ، شب سال نو ، آتش کشیدن خودروها ، تبعیضات اجتماعی و اقتصادی ، فرانسه