فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

چگونه عمر یخچال مان را زیاد کنیم؟

چگونه عمر یخچال مان را زیاد کنیم؟

ویرایش: 1392/10/14
نویسنده: f_ebrahimi
اگر به تازگی یخچال و فریزر آشپزخانه تان را عوض کرده اید یا اصلا تازه ازدواج کرده اید و به خانه بخت رفته اید، توصیه می کنیم قبل از این که یخچال و فریزرتان بسوزد، با ساده ترین راه ها برای افزایش طول عمر یخچال و فریزر آشنا شوید تا در این اوضاع گرانی لوازم خانگی، هر سال سالگرد ازدواج تان را با همین یخچال و فریزر جشن بگیرید و جیب تان پر پول تر بماند!

1 - هیچ وقت یخ را در کنار آتش قرار ندهید! اگر این جمله را قبول دارید پس همیشه مراقب باشید یخچال و فریزر منزل تان در کنار دستگاه های تولیدکننده گرما مثل اجاق گاز، پکیج آب گرمکن، شوفاژ و ... نباشد. گرمای این وسایل علاوه بر هدر رفتن انرژی موجب خرابی موتور آن هم می شود.

2 - اگر شما هم کودکی دارید که بی دلیل در یخچال را باز می کند یا همسری دارید که عاشق باز کردن بی دلیل در یخچال است, به آنها بگویید که این کار سبب خروج هوای سرد و ورود هوای گرم به فضای یخچال شده و طول عمر دستگاه را به شدت کاهش می دهد.

3 - فاصله یخچال و فریزر با دیوار حداقل باید 20 سانتی متر باشد تا هوای پشت دستگاه به آسانی رد و بدل شود. این جابه جایی جریان هوا به پیشگیری از گرم شدن موتور دستگاه کمک بسیاری می کند.

4 - مطمئن شوید که یخچال و فریزر روی سطحی صاف و بدون شیب قرار گرفته است تا برای توزیع یکنواخت گاز موجود در لوله های دیواره یخچال و فریزرتان مشکلی ایجاد نشود.

5 - هر 2 ماه یک بار، لاستیک ها و درزگیرهای اطراف در یخچال و فریزرتان را چک کنید. پارگی این لاستیک ها سبب هدر رفتن انرژی و استهلاک موتور دستگاه می شود.


منبع:

http://www.seemorgh.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چگونه عمر یخچال مان را زیاد کنیم؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: یخچال و فریزر ، افزایش طول عمر یخچال ، لوازم خانگی ، دستگاه های تولیدکننده گرما ، گاز موجود در لوله های دیواره یخچال ، لاستیک ها و درزگیرهای اطراف در یخچال ، هدر رفتن انرژی و استهلاک موتور دستگاه