فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گوسفند های دو میلیارد تومانی

گوسفند های دو میلیارد تومانی

ویرایش: 1392/10/17
نویسنده: f_ebrahimi
دولان نام گونه خاصی از گوسفندان می باشد که به دلیل ویژگی های ژنتیکی، فیزیکی و … جزو بهترین گونه های دنیا به حساب می آیند.ولی این نوع گوسفند ارزش 2 میلیون دلاری اش را فقط مدیون ویژگی هایش نیست.
دلیل اصلی گرانی دولان ها این است که فقط 1,000 نفر از آن ها در دنیا باقی مانده است. شاید برخی از شما بر من خورده بگیرید که واحد شمارش گوسفند که نفر نیست ولی اگر نگاهکی به قیمت آن ها بیندازید می بینید که این گوسفند ها خیلی بیشتر از آنچه که ما و شما فکر می کنیم آدمند! زادگاه اصلی آقایان و خانوم ها دولان شمال غربی چین، شهر کاشغر است و بیشتر صاحبان این گونه خاص، مسلمانان هستند.
دولان ها میتوانند در عرض 6 ماه به وزنی معادل 200 پوند برسند. اما خوردن یک کیلو از گوشت آن ها ممکن است زندگی شما را بر باد بدهد، چون اگر ما فرض را بر این بگیریم که گوسفند مورد نظر حداکثر وزنش معادل 200 پوند باشد با کلی رند کردن (گرد کردن) با خوردن یک کیلو گوشت دولان، شما بیشتر از 26 میلیون تومان بدهکار می شوید!شاید اولین سوالی که به ذهن شما برسد این باشید که پرورش دهندگان و چوپانان این گوسفندان چگونه افرادی هستند؟ خوب من در تخیلم این افراد را کسانی سوار بر لامبورگینی یا لیموزین های گران قیمت تجسم می کنم که یک چوب کوتاه در دست دارند و دولان ها را با کمال احترام به چراگاه ها هدایت می کنند.
ولی این تنهایک تخیل نیست بلکه واقعیت است چون اگر شما صاحب فقط یک دولان نر باشید می توانید اس-پر م آن را با قیمتی بالاتر از 47,000 دلار به فروش برسانید! حالا تصور کنید شما صاحب یک دولان جوان و شیطان باشید، آن وقت است که زندگی برای شما هی چشمک می زند.گران ترین قیمتی که برای فروش دولان ها ثبت شده متعلق به آقای مجید عبدل ریم است. او صاحب یک دولان 6 ساله نر است و آخرین مبلغ پیشنهادی برای خرید گوسفندش را که بیش ار 2٫2 میلیون دلار ارزش داشت، رد کرد.
آقای لیو که یکی از پرورش دهندگان این نوع گوسفند است می گوید: ” دولان ها پر سود ترین موجودات روی زمین هستند من سال 2009 یکی از اون ها رو به قیمت 25,000 یوان (واحد پول چین) خریدم و حالا اون بیش ار 250,000 یوان قیمت داره. این گوسفند ها هر لحظه گرون تر می شوند.


منبع:

http://kamooneh.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره گوسفند های دو میلیارد تومانی نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: دولان ، گونه خاصی گوسفند ، ویژگی های ژنتیکی ، واحد شمارش گوسفند ، شمال غربی چین ، شهر کاشغر ، پرورش دهندگان و چوپانان گوسفندان