فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4 ترفند مهم در خانه داری

4 ترفند مهم در خانه داری

ویرایش: 1392/10/19
نویسنده: f_ebrahimi
جلوگیری از سیاه شدن سیب، موز و قارچ
_ بیشتر خانم های خانه دار از سیاه شدن و تغییر رنگ قارچ یا سیب پس از شست وشو یا سیاه شدن آن به خاطر ماندن آن در یخچال شکایت دارند. برای سیاه نشدن سیب زمینی تنها کافی است پس از پوست کندن و خلال یا ریز کردن آن مقداری آب ولرم را در ظرفی بریزید و یک قاشق چایخوری سرخالی نمک به آن اضافه کنید و تا زمان استفاده، سیب زمینی ها را در آب نمک نگه دارید. نمک موجود در آب، هم سبب مزه دار شدن سیب زمینی می شود و هم مانع از پس دادن ویتامین های سیب زمینی به آب میشود.

_ برای جلوگیری از سیاه شدن موز، سیب و قارچ، چارهِ کار استفاده از چند قطره لیموترش است. کافی است پس از پوست کندن و قاچ کردن این مواد آن ها را در کاسه ای بریزید و مقدار کمی حدود نصف یک لیموترش کوچک آبلیموی تازه روی آن بچکانید و ظرف را طوری تکان دهید که تمام مواد به آبلیمو آغشته شود. حال می توانید با خیال راحت قارچ را با همان رنگ اولیهِ خود در فریزر قرار دهید و با موز و سیب خود نیز سالاد میوه ای درست کنید که سیاه نشود.

روش درست شکستن نارگیل
برای شکستن نارگیل به این صورت عمل کنید، ابتدا الیاف آن را کاملاً از نارگیل جدا کنید، روی نارگیل حفره هایی وجود دارد آن قسمت را سوراخ کنید و شیره داخل نارگیل را کاملاً از آن خارج کنید. سپس نارگیل را داخل تاوه قرار دهید و بگذارید چند دقیقه با حرارت بالا بپزد بعد از این زمان صبر کنید تا پوست آن سرد شود. سپس با یک ضربه چکش پوست نارگیل را از آن جدا کنید.

گرفتن آب میوه
_ در نظر داشته باشید که وقتی می خواهید آب میوه بگیرید به مقدار مصرف تهیه کنید؛ زیرا مثلا اگر آب هویج بماند، تلخ و اگر آب سیب مدتی بماند سیاه می شود.

_ اگر می خواهید از آب میوه ای استفاده کنید که در آن فصل وجود ندارد، می توانید در فصلی که آن میوه وجود دارد، آن را ذخیره کنید. به این صورت که آب میوه مورد نظر را درون قالب یخ بریزید و در فریزر قرار دهید. سپس آن را از قالب جدا کنید و درون کیسه پلاستیکی قرار دهید و همچنان داخل فریزر نگهدارید تا در زمان مورد نظر یکی از این قالب ها را درون لیوان شربت بیندازید و از آن استفاده کنید.

2 نکته درباره گردو
_ اگر می خواهید طوری پوست گردوی سبز را از آن جدا کنید که دستتان سیاه نشود، داخل ظرف پر از آب، پوست گردو را بکنید.

_ اگر می خواهید مغز گردو را سالم از پوست آن جدا کنید، گردوها را یک شب تمام، داخل آب نمک خیس کنید، سپس به آرامی پوست آن را بشکنید و مغزگردو را بیرون بیاورید.منبع:

http://www.seemorgh.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره 4 ترفند مهم در خانه داری نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: سیاه شدن سیب ، سیاه نشدن سیب زمینی ، شکستن نارگیل ، پوست نارگیل ، گرفتن آب میوه ، پوست گردوی سبز ، مغزگردو