فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

آیا خواهان شكمی عضلانی و صاف هستید؟

آیا خواهان شكمی عضلانی و صاف هستید؟

ویرایش: 1392/11/1
نویسنده: f_ebrahimi
چگونه می‌توان شکمی قوی، مستحکم و صاف داشت؟
اگر شما به امید داشتن شكمی متناسب و محكم ورزش می‌كنید تنها نیستید. ورزشهای شكمی یكی از پرطرفدارترین و محبوبترین ورزشها هستند كه افراد مختلفی از افراد مبتدی تا ورزشكاران حرفه‌ای آنها را انجام می‌دهند. برای رسیدن به این هدف، ورزشهای بسیاری هستند كه می‌توانید آنها را انجام دهید. ولی به جز حركات ورزشی باید كاری كنید كه لایه چربی بدن كه روی شكم شما را نیز پوشانده است كاهش پیدا كند تا عضلاتی كه خوب شكل گرفته‌اند نمایان‌تر شوند.


ورزشهای شكمی
برای ساختن عضلات شكم باید ورزشهای ویژه‌ای انجام دهید كه كه روی همه‌ی عضلات شكمی كار كند و همه آنها را فعال كند. ورزشهای بسیاری هستند كه می‌توانید آنها را انجام دهید. برای استفاده از برخی تجهیزات باید به باشگاههای ورزشی بروید ولی برای انجام بسیاری از ورزشها نیاز به خارج شدن از منزل ندارید و می‌توانید در خانه آنها را انجام دهید. تجهیزاتی نیز وجود دارند كه می‌توانید در منزل به خوبی از آنها استفاده كنید مانند توپهای بزرگ ورزشی. می توانید برای درازنشست از توپ ورزشی استفاده كنید البته برای این كار باید به حد كافی مهارت داشته باشید تا بتوانید تنه‌ی خود را روی توپ نگه دارید و تعادل خود را حفظ كنید. این كار سبب می‌شود كه حین انجام درازنشست عضلات بیشتری به كار گرفته شوند.


تغذیه
برای كاهش چربی بدن و ظاهر شدن عضلات به تغذیه‌ی صحیح نیاز دارید. رژیم غذایی باید شامل نسبتهای متعادل از كربوهیدرات، پروتئین و چربی باشد. خوردن چند میان وعده‌ی كوچك در طول روز سب می‌شود كه سیر بمانید و گرسنگی كاهش پیدا كند. برای جلوگیری از شكل‌گیری چربی در بدن كلسیم مصرف كنید، صبحانه بخورید و غذاهای پر فیبر مصرف كنید. در طول روز آب كافی بنوشید و مطمئن شوید كه كالری مصرفی خود را زیاد كاهش ندهید چون ممكن است روند متابولیسم بدن كند شود.


ورزش ایروبیك
ورزشهای ایروبیك بهترین راه برای سوزاندن كالری و تنظیم كردن وزن هستند. كاهش كالری مصرفی بدون ورزش منجر به كاهش وزن می‌شود ولی مطمئنا پس از مدتی روند كاهش وزن ثابت خواهد ماند و پیشرفت نخواهد كرد. حتی ممكن است ادامه‌ی این روند سبب از دست رفتن حجم عضلات شود. برنامه‌ی ورزشی فردی و منظم می‌تواند به حفظ عضلات كمك كند.


افزایش تعادل

شما باید ورزشهایی برای افزایش تعادل، پایداری و افزایش نیروی تنه انجام دهید. این كار سبب می‌شود كه عضلات مركزی بدن در شكم، كمر و لگن نیز قدرتمند شده و انجام سایر حركات هم برای شما ساده‌تر گردد. این گروه عضلات مركزی موجب پایداری ستون مهره‌ها می‌شوند و با تكیه بر همین عضلات است كه اندامها می‌توانند حركت كنند. تقویت عضلات مركزی بدن برای انجام هر نوع حركتی خصوصا حركات قدرتی اهمیت دارد.
تركیب این روشها و داشتن تغذیه مناسب، ورزش آیروبیك و تقویت عضلات مركزی به صورت منظم و مداوم، ‌شكمی قوی صاف و متناسب به شما خواهد بخشید.


منبع:

http://www.seemorgh.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره آیا خواهان شكمی عضلانی و صاف هستید؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: ورزشهای شكمی ، شکمی قوی ، شكمی متناسب ، ورزشكاران حرفه‌ای ، تغذیه ، ورزش ایروبیك ، افزایش تعادل