فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید اینجا کلیک کنید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

این پنج شغل سخت را بشناسید!

این پنج شغل سخت را بشناسید!

ویرایش: 1392/11/1
نویسنده: f_ebrahimi
تا حالا فکر کرده‌اید که شیشه‌ پنجره‌های برج‌ها، آسمانخراش‌ها و هتل‌ها چگونه شسته می‌شوند؟ شما باید از قدرت بدنی و آمادگی جسمی بسیار بالایی برخوردار باشید تا بتوانید یک شیشه پاک‌کن ماهر شوید.

به گزارش ایسنا، هم اکنون مشاغل سخت بسیاری در دنیا وجود دارد که در نگاه اول شاید چندان مشکل به نظر نیاید اما با کمی دقت و تامل و البته قرار دادن خود به جای شاغلان این حرفه‌ها به سختی انجام این کارها پی می‌بریم. فلسفه موفقیت در یک شغل این است که هر کسی از شغلی که دارد لذت ببرد با این وجود برخی مشاغل هستند که انجام آنها سخت و دشوار و طاقت فرساست و تنها با داشتن انگیزه و روحیه بالا و البته مهارت می‌توان از عهده آنها برآمد.

آتش‌نشان‌ها
صحبت از آتش‌نشانان که می‌شود همه فکر می‌کنند وظیفه آتش‌نشان خاموش کردن آتش است اما اگر احیانا یکی از دوستان یا نزدیکانتان این شغل را داشته باشد حتما به شما از تحمل مشقات این کار خواهد گفت.

آتش‌نشانان به خاطر ماهیت حرفه‌ای خود با آتش و حرارت زیاد سر و کار دارند و ممکن است در ماموریتهای‌ خود دچار سوختگی هم بشوند، البته این تنها درد جسمی در شغل آتش‌نشانی نیست چون یک آتش‌نشان ناچار است برای مهار آتش و جنگ با شعله‌ها، شلنگ آب بزرگی را با خود حمل و فشار بسیاری را بر عضلات کمر و بازوان خود تحمل کند.

بی‌خوابی و شیفت‌های آتش‌نشانان بسیار طولانی است و مجبورند که تمام طول شب و گاها چند روز پی در پی ‌در ایستگاه آتش‌نشانی بیداری بکشند، با این حال آتش‌نشانان مردانی با اراده و قوی بنیه برای انجام هر ماموریتی هستند.

خلبانان و مهندسین پرواز
خیلی‌ها در بچگی آرزوی پرواز بر فراز ابرها و خلبان شدن را دارند اما وقتی بزرگ می‌شوند جدی‌تر به این حرفه نگاه می‌کنند زیرا از فشار کار سنگینی که یک خلبان تحمل می‌کند باخبر می‌شوند، ساعتها پرواز در بلندی و بیداری‌های طولانی سبب بروز سردرد و گاها ضعف و سرگیجه در خلبانان می‌شود.

اگرچه برای هر پروازی از قبل برنامه‌ریزی می‌شود اما شرایط آب و هوایی و اوضاع نامساعد جوی، لغزندگی باند و مواردی از این دست می‌تواند پرواز را به تاخیر انداخته و برنامه خواب و استراحت و تمرکز خلبانان و مهندسان پرواز را به هم بریزد؛ قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی، اشعه و پرتوهای زیانبار و آسیب دیدگی ستون فقرات از جمله معضلات و سختی‌های کار افرادی است که ساعتهای طولانی پرواز می‌کنند.

تایپیست‌ها
اگر مجبور شدید که روزی یک تایپیست تمام عیار شوید و حرفه تایپیستی را به عنوان شغل محبوبتان انتخاب کنید دقت داشته باشید که این شغل از سختی‌های خاصی برخوردار است.

شاید شما به صورت تفننی مطلبی را تایپ کنید و مشکلی هم نداشته باشید اما باید بدانید که اگر تاپیپست شدید ناچارید که ساعتهای متمادی با انگشتهای نازنینتان کار کنید و مچ دستتان را در یک موقیعت ثابت نگه دارید که در این حالت ابتلا به سندرم کارپال تونل (فشردگی اعصاب محیطی مچ) را باید به جان بخرید!

پرستاران
پرستاری از آن دست حرفه‌هایی است که سختی‌های آن بر هیچ کسی پوشیده نیست، پرستاران بیش از صاحبان مشاغل دیگر به دلیل بیماری یا آسیب جسمی دچار فرسودگی می‌شوند و از کار خود مرخصی می‌گیرند.

اگر شما از یک مرکز توانبخشی دیدن کرده باشید حتما پرستارانی را دیده‌اید که کار مراقبت از بیماران ناتوان از کنترل خود را برعهده گرفته‌اند، آنها در حین جابه‌جا کردن بیمار و برداشتن و بلندکردن اجسام و وسایل پزشکی فشار زیادی را بر بدن خود تحمل می‌کنند.

شیشه پاک‌کن‌ برج‌ها
تا حالا فکر کرده‌اید که شیشه‌ پنجره‌های برج‌ها، آسمانخراش‌ها و هتل‌ها چگونه شسته می‌شود؟ درست حدس زدید! شما باید از آمادگی جسمانی و قدرت بدنی بسیار بالایی برخوردار باشید تا بتوانید یک شیشه پاک‌کن ماهر شوید و شیشه ساختمانها و هتل‌ها را برای ساکنان آن برق بیاندازید.

در برخی مناطق مثل دوبی و تایلند شیشه پاک‌کن‌ها اعتراضی نسبت به وضع کاری خود ندارند چون بلافاصله با کوچکترین اعتراض، کارگر دیگری جای آنها استخدام می‌شود.


منبع:

http://www.entekhab.ir

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره این پنج شغل سخت را بشناسید! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: قدرت بدنی و آمادگی جسمی بالا ، مشاغل سخت ، آتش‌نشان‌ها ، خلبانان ، مهندسین پرواز ، تایپیست‌ها ، پرستاران ، شیشه پاک‌کن‌ برج‌ها ،